Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Drodzy Czytelnicy!

Niniejsza strona poświęcona będzie funkcjonowaniu biblioteki szkolnej. Znajdziecie tu informacje dotyczące spotkań i uroczystości odbywających się w jej murach, zapoznacie się z nowościami wydawniczymi, jakie co kilka tygodni pojawiają się na półkach, obejrzycie fotografie uwieczniające Wasze spotkania z książką. Biblioteka to miejscu, gdzie króluje cisza, atmosfera sprzyja zgłębianiu tajników świata nauki, a przyjazny nauczyciel bibliotekarz służy radą i pomocą w wyszukiwaniu potrzebnych lektur. Przytoczona wyżej teoria w naszej szkole świetnie sprawdza się także w praktyce. Może jedynie z zachowaniem ciszy mamy niejaki problem, ale któż potrafi poskromić młode, spragnione wiedzy umysły, szturmujące drzwi biblioteki…? Serdecznie zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Dzięki funduszom pozyskanym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wzbogaciła się o setki nowych pozycji książkowych. Wśród nich znalazły się: serie wydawnicze dla dzieci i młodzieży, powieści przygodowe, obyczajowe, komiksy, opowiadania i wierszyki. Ciekawe pod względem zawartości, nęcące barwą okładek, uśmiechają się do czytelników, szepcąc nieśmiało: „Zabierz mnie ze sobą do domu. Przeniosę cię w niezwykły, magiczny świat, gdzie wszystko może się zdarzyć.” Zapraszamy do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.