SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWSTAŃCÓW 1863 ROKUAKTUALNOŚCI


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie! Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej www.szkolazaborow.edupage.org . Jednocześnie informujemy, że obecna strona internetowa funkcjonuje do 31 grudnia 2019r.

Szanowni Państwo,

od 18.12.2019 (środa) do 20.12.2019 ( piątek) w godzinach 8.00 – 17.00 odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Dzieci. Środki finansowe będą przeznaczone na potrzeby Uczniów naszej szkoły.
Zapraszamy!Informujemy, że w dniach 23, 27, 30 grudnia br. oraz 03 stycznia 2020r. od godziny 7.30 do 16.00 istnieje możliwość zorganizowania w szkole dyżurów opiekuńczych dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

Zapisy dzieci na dyżury przyjmowane będą przez wychowawców klas do dnia 18 grudnia br.

Zapisu u wychowawcy dokonuje rodzic podając dzień dyżuru, imię i nazwisko dziecka, numer telefonu kontaktowego oraz przewidywane godziny pobytu dziecka.

w dni opieki nie ma dowozów oraz obiadówHarmonogram dnia 20.12.2019r. W tym dniu obowiązuje strój odświętny z akcentem Bożonarodzeniowym np. opaski, czapki Mikołaja…

harmonogram dnia i informacje dla rodziców„Z poprawną polszczyzną na co dzień” – wyniki konkursu

Z radością informujemy, że do 2. etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” zakwalifikowali się następujący UczniowieSparing szachowy

Dnia 10 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2b naszej szkoły udali się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym na sparing szachowy z uczniami klas drugich tej szkoły. To fantastyczne przedświąteczne spotkanie zaowocowało nowymi znajomościami i przyczyniło się do nabycia nowych umiejętności szachowych. Spotkanie miało charakter towarzyski, ale odbyło się pod bacznym okiem sędziego z Polskiego Związku Szachowego. Wszyscy uczniowie rozegrali po kilka partii szachowych, niektórzy po raz pierwszy grali na czas, używając profesjonalnych zegarów szachowych. Mamy nadzieję, że to jedna z wielu sąsiedzkich wizyt, ponieważ przesympatyczni gospodarze z radością przyjęli zaproszenie do naszej szkoły.Klub Młodego Odkrywcy

W tym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w ramach której w naszej szkole funkcjonuje Klub Młodego Odkrywcy o nazwie Klub Poszukiwaczy Wiedzy. Klub liczy 14 uczniów z klasy 2b. W listopadzie nasi klubowicze przygotowali projekt szkolnego placu zabaw. Projekt został wystawiony w holu głównym szkoły, cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Wszystkich, którzy nie mieli okazji obejrzeć projektu zapraszamy do galerii, a klubowiczom gratulujemy pomysłów i czekamy na kolejne inspiracje.Szachowy sukces naszego ucznia

Miło nam poinformować, że dnia 1 grudnia 2019 r. na Turnieju Szachowym w Wołominie uczeń klasy 2b, Antoni Fiedorowicz, jako pierwszy w naszej szkole zdobył kategorię szachową przyznawaną przez Polski Związek Szachowy.

Wspomnieć należy, że Antek ma za sobą kilka turniejów szachowych. Udział w każdym z nich to kilkugodzinny wysiłek (od 5 do 9 godzin ), podczas którego chłopiec rozgrywa od 6 do 9 rund często z dużo starszymi zawodnikami.

Antek gra z ogromną pasją - za jego sprawą do szachownicy siada cała rodzina, a koleżanki i koledzy z klasy w każdej wolnej chwili toczą szachowe pojedynki.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Rozgrywki sportowe uczniów klas 2a, 2b, 3b Uczniowie klas 2a, 2b, 3b cyklicznie uczestniczą w sportowych rozgrywkach międzyklasowych w hali w Lesznie. Sportowa rywalizacja dostarcza wielu wrażeń, a przede wszystkim dużo radości. Zapraszamy do galerii.

6 grudnia 2019 r. uczniowie klas 5a,5b i 5c uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Tematyka zajęć oscylowała wokół zagadnień związanych ze zbliżającym się okresem Bożego Narodzenia. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat najbardziej znanych tradycji bożonarodzeniowych, wśród nich wielu ciekawostek na temat świątecznej kuchni. Partie prelekcji przeplatały się z zajęciami praktycznymi. Przygotowanie pierogów, uszek, klusek z makiem, sałatek oraz pięknie wypieczonych i ozdobionych pierników zajęło małym kucharzom niemal 4 godziny. Zwieńczeniem ciężkiej pracy była wieczerza wigilijna. .

6 i 11 grudnia koło teatralne klas trzecich zaprezentowało swoje umiejętności aktorskie uczniom klas 1-3 naszej szkoły, a także przedszkolakom z Publicznego Przedszkola w Zaborowie w przedstawieniu pt.” Przygody Helenki”.


Spektakl ten to humorystyczna opowieść o Czerwonym Kapturku. Młodzi aktorzy, pomimo ogromnej tremy, dali z siebie wszystko i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W przedstawieniu brali udział:

Olga Grzeszczuk- Helenka (Czerwony Kapturek)

Andrei Nurmanov- Wilk

Maja Pszenna- narrator 1

Franciszek Wereski -narrator 2

Natalia Wąsik-mama, wiewiórka

Amelia Wąsik-zajączek

Alicja Witkowska – babcia, zajączek

Nadia Rusztecka- wiewiórka

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 6 grudnia klasy 6b, 6c, 7b uczestniczyły w lekcji "Savoir vivre - zachowanie w hotelu i przy stole". W tajniki wiedzy z zakresu zachowania się przy stole wprowadził uczniów menager hotelu Pan Marcin Rudzki. Uczniowie zostali zapoznani z pracą hotelu Splendor na różnych poziomach organizacyjnych oraz z zasadami nakrywania do stołu w zależności od podawanych posiłków i zasadami konsumpcji. Uczestnicy lekcji uczyli się m.in. składania serwetek, nakrywania do stołu oraz spożywania posiłków według przyjętych zasad.

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie, życzliwie i miło. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. Uczniowie mieli okazje napisać coś miłego do siebie nawzajem, pamiętali również o swoich nauczycielach i pracownikach szkoły. Miło widzieć, że listy są nadal w modzie, a uczniowie tak chętnie uczestniczyli w Dniu Życzliwości.Nasi drugoklasiści na prestiżowych turniejach szachowych

Uczniowie klas drugich biorą udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. W ramach projektu uczęszczają na zajęcia logicznego myślenie z elementami nauki gry w szachy. W tym roku szkolnym po raz pierwszy zaprezentowali swoje umiejętności podczas Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Warszawskiego Zachodniego, który odbył się 17 listopada 2019 r. w Borzęcinie Dużym. Już dwa dni później, 19 listopada 2019 r. reprezentowali naszą szkołę w I Turnieju Szachowym „Szachy w Mazowieckiej Szkole” w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Sportową rywalizację kontynuowali dnia 24 listopada 2019r., zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami w Mikołajkowym Turnieju dla zawodników ur. 2011 r. i młodszych zorganizowanym w Dzielnicy Bemowo. Podczas zawodów wykazali się sportową postawą i osiągnęli wysokie wyniki. Gratulujemy!W IMIENIU UCZNIÓW, RODZICÓW I WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZKOŁY BARDZO DZIĘKUJĘ OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH DOTYCZĄCYCH WPROWADZENIA PRZEDSIĘWZIĘĆ DO BUDŻETU GMINY LESZNO NA ROK 2020 I ODDAŁY SWÓJ GŁOS NA WYBUDOWANIE PLACU ZABAW NA TERENIE SZKOŁY.

TO OGROMNE WSPARCIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ BĘDZIE PROCENTOWAŁO RADOŚCIĄ I SPEŁNIENIEM MARZEŃ NASZYCH DZIECI.

DYREKTOR SZKOŁY AGNIESZKA OLCZAKZapraszamy do udziału w akcji "Wylosuj Anioła". Piszemy kartki dla dzieci z oddziału onkologicznego!

co trzeba zrobić?

1. Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie, lub kupić)

2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca)

3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć w miejscu gdzie mieszkacie. Kartkę można podpisać tylko imieniem. Kartki można też stworzyć całą rodziną.


Na kartki z życzeniami czekamy do 16 grudnia. Kartki można oddać do nauczycieli religii lub biblioteki szkolnej.

laureaci świetlicowego konkursu plastycznego „ parasol dla pani jesieni”


1 miejsce - Magdalena Kaczorowska - klasa 3b

Maksymilian Niewiadomski – klasa 2a

Jan Antoszek – klasa 2b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Uczniowie klas szóstych wzięli udział w projekcie realizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości -Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży „Bakcyl”.


Zajęcia zatytułowane „Twoje pieniądze” odbyły się 19 listopada. Zostały przeprowadzone przez specjalistkę z banku p. Katarzyną Myszkowską. Uczniowie usłyszeli, jak ważne jest oszczędzanie i planowanie własnych finansów. Dowiedzieli się jak organizować: finanse osobiste z uwzględnieniem przychodów (np. kieszonkowego), wydatki. Uczyli się, jak planować oszczędności i tworzyć fundusz bezpieczeństwa. Poznali różnorodność sposobów płacenia kiedyś i dziś oraz na czym polega obrót bezgotówkowy. Zajęcia bardzo się podobały. Kto wie może wśród nas są przyszli bankierzy, finansiści lub ekonomiści:)  


„ Obycie umila życie”


13 listopada uczniowie klas 2b i 3b wzięli udział w kursie savoir-vivre Esteta, który pozwolił zrozumieć starą prawdę, że „obycie umila życie”. W trakcie zajęć uczniowie jedli specjalnie przygotowany dla nich posiłek, dzięki czemu mogli w praktyce wykorzystać nabytą podczas kursu wiedzę o eleganckich manierach przy stole. Zajęcia odbyły się w pięknych i gościnnych wnętrzach Villi Montemarco na terenie kompleksu hotelowego DEDEK PARK w Parku Skaryszewskim w Warszawie. 
Szanowni Państwo, zapraszamy na dzień otwarty w czwartek 14 listopada w godz. 16.30- 18.30

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie! dziękujemy serdecznie za liczny udział w zbiórce dla Hospicjum Onkologicznego oraz udział w akcji "opatrunek na ratunek".

8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 5a i 5b przygotowali krótki występ, którego celem było przypomnienie społeczności szkolnej znaczenia daty 11 listopada.

Na scenie wybrzmiały słowa narodowych poetów oraz teksty znanych pieśni patriotycznych. Zgromadzona przy zaimprowizowanym ognisku harcerska brać przypomniała, iż Polskę, choć nie było jej na mapie przez 123 lata, można było znaleźć w sercu każdego patrioty, który za nią „walczył, kochał i wierzył.” O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.6 listopada, w szary, zwykły dzień, na śniadaniowej przerwie, w naszej szkole zawrzało…Przed każdą klasą tradycyjnie , jak co roku, stanęły stanowiska z różnymi rodzajami ciemnego pieczywa. Słuchajcie, powiecie, samo pieczywo? e tam…to nic takiego.., nic takiego?!

Było mnóstwo różnych rodzajów zdrowego chleba, i razowy i żytni i orkiszowy, i graham, i z ziarnami słonecznika, i z pestkami z dyni a nawet był całkiem zielony z dodatkiem szpinaku… I trzeba powiedzieć, że dużo z nich było z własnego wypieku naszych mam :), którym serdecznie dziękujemy. Ale to nie koniec, do tego „suchego” pieczywa nasi uczniowie poprzynosili zdrowe dodatki , z własnych spiżarni i własnej roboty. Czy uwierzycie że było co tylko dusza zapragnie , takie smaki, że aż pachniało przy stolikach. Dżemy pachnące latem , z moreli, brzoskwiń, truskawek i konfitury malinowe. A jakie powidła śliwkowe , palce lizać Ale to nie wszystko, były pasty twarogowe o różnych smakach , nawet z tuńczyka. Były humusy i słuchajcie, nie uwierzycie, nawet smalec domowy pojawił się w kilku odsłonach. Pysznych!!! Każdy uczeń mógł spróbować wszystkiego i niektórzy próbowali…oj próbowali…Nie możemy się doczekać następnego Festiwalu Żytniego Chleba, szkoda, że aż za rok…:)Uroczystości związane z obchodami 11 listopada Piątek 8 listopada – sala widowiskowa

opieka nauczycieli wg planu lekcji

9.10 – uczniowie klas 1, 2, 3, 4

11.00 – uczniowie klas 5, 6, 7, 8

11.11 uroczyste odśpiewanie Hymnu PaństwowegoOlimpiada Wiedzy Archimedes z matematyki Piątek 8 listopada 2019 r. - stołówka

8.00 – uczniowie klas 6, 7, 8 - opieka p. W. Zysik

9.50 – uczniowie klas 3, 4, 5 - opieka p. U. Cyga

Konkurs trwa 45 min + 10 min organizacja

AKTYWNA 7A


Od rozpoczęcia naszego przedostatniego roku w zaborowskiej szkole minęły dopiero dwa miesiące, a za nami już naprawdę wiele wydarzeń. We wrześniu zaproponowaliśmy naszej wychowawczyni nocowanie w szkole. Ta integracyjna impreza odbyła się 20 września. Obejrzeliśmy dwa filmy, jedni zamówili pizzę, a inni woleli kolację z mikrofalówki przydźwiganej przez jednego z ojców. Około północy zakończyły się sesje fotograficzne i próbowaliśmy zasnąć. Kilka dni później pod opieką przewodnika z działu edukacji KPN-u przeszliśmy ponad 8 km po lesie. W tym czasie rozpoznawaliśmy różne rośliny, rozmawialiśmy o typach krajobrazu, ingerencji człowieka, piętrach roślinności i zasadach obowiązujących w parkach narodowych. W październiku pojechaliśmy na maraton filmowy w Cinema City. Ponad cztery godziny spędziliśmy w kinowych fotelach, poznając losy Piłsudskiego i jego legionistów. Pod koniec miesiąca stworzyliśmy w sali nr 4 galerię naszych projektów okładki omawianej na j.polskim książki pt. " Oskar i pani Róża". Przed nami kolejne wydarzenia, o których wkrótce napiszemy.


31 października odbyła się Plejada Świętych i Aniołów.


przedstawiamy wyniki konkursu:

Miejsce I- Maciej Sobiecki jako św. Piotr

Miejsce II- Weronika i Dominik Makowscy jako św. Klara i św. Franciszek oraz Kłódkiewicz Filip jako św. Filip Apostoł

Miejsce III- Przybylińska Katarzyna jako św. Zyta oraz Julia Straczuk jako Matka Boża z Fatimy

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

W październiku uczniowie klasy 6c na kole języka angielskiego pod opieką pani Marty Ochmańskiej napisali list do Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II.W korespondencji Uczniowie wspomnieli m. in. o tym, jak bardzo lubią uczyć się języka angielskiego i poznawać kulturę Zjednoczonego Królestwa. Opisali również swoją szkołę, okolicę, zainteresowania, a do listu dołączyli też plakat ze zdjęciami szkoły i okolicy. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Po dwóch tygodniach od wyprawy na pocztę list trafił już do Zaborowa. Widząc go ogarnęła nas euforia i duma. Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za życzliwy list, doceniła poprawność oraz pracowitość uczniów. Ponadto, wyraziła zadowolenie za otrzymaną pracę, gratulacje oraz serdeczne życzenia. Cieszyła się, że uczniowie lubią lekcje języka angielskiego. Otrzymana korespondencja została napisana w bardzo podniosłym i jednocześnie życzliwym tonie, a do listu zostały dołączone informacje o Buckingham Palace, The Queen’s Working Day i Royal Pets. Odpowiedź monarchini sprawiła dzieciom ogromną radość i z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego.
Szkoła otrzymała informację od PGE Dystrybucja S.A. o planowanym na 22 października br. wyłączeniu prądu w godzinach 8.00 - 18.00. Szkoła pracuje bez zmian.


Kochani Rodzice! Drodzy Dziadkowie! Głosujemy!Konsultacje w sprawnie przedsięwzięć zgłoszonych przez mieszkańców do realizacji w ramach budżetu gminy Leszno w 2020. Zachęcamy gorąco do głosowania na Plac Zabaw- Otwartą Stręfę Aktywności- Teren Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

jak głosować >>>


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W DWÓCH AKCJACH CHARYTATYWNYCH18 października klasa 4 była w Teatrze Capitol na spektaklu "Friends".Był to szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl poruszał ważne tematy, mówił o przyjaźni, tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka, czyli wartościach ciągle aktualnych, szczególnie w szkole. Korzystając z pięknej pogody odbyliśmy spacer po Parku Saskim, obserwowaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na koniec mieliśmy mnóstwo ruchu i śmiechu na placu zabaw.

W dniu 16 października uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu statystyki publicznej organizowanych w ramach akcji „Zrozumieć statystykę  – VII edycja”.Akcja ta, objęta honorowym  patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, prowadzona jest przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest m.in. popularyzacja wiedzy o statystyce publicznej oraz zachęcanie do korzystania z zasobów informacyjnych Urzędu Statystycznego. Nasze zajęcia przeprowadził pan Tomasz Kalbarczyk, pracownik Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na zajęciach pt. „Podstawowe pojęcia demograficzne na przykładzie województwa mazowieckiego i Warszawy” uczniowie poznali demograficzny portret regionu, uzyskali wiedzę z zakresu ruchu naturalnego ludności oraz migracji. Ponadto dowiedzieli się ilu jest mieszkańców Mazowsza i ilu ich będzie za 20 lat, co to jest gęstość zaludnienia, jakie są najpopularniejsze kierunki migracji ludności Mazowsza. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które bardzo im się podobały.
Wyniki konkursu plastycznego na LOGO KLASY
Klasa IV Julia Religa

Klasa Va Oskar Tołczyk

Klasa Vb Oliwia Narożnik

Klasa Vc Sonia Wasilewska-Pilut

Klasa VIa Joanna Sałek

Klasa VIb Zuzanna Majcher

Klasa VIc Oliwia Ociesała

Klasa VIIa Barbara Derezińska

Klasa VIIb Wiktoria Skowrońska

Laureatom serdecznie gratulujemy!

W Dniu Komisji Edukacji Narodowej, 14 października br., uczniowie przychodzą ubrani w strój galowy. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych. Zajęcia opiekuńcze odbywać się będą od 8.00 do 12.30. Obiady dla uczniów klas 1-3 wydawane będą od godziny 12.10 a dla uczniów klas 4-8 od 12.30. Odwozy dzieci bez zmian.Z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Dyrekcja Szkoły

Harmonogram konkursówHarmonogram konkursów kuratoryjnychW roku szkolny mogą odbyć się, zaakceptowane przez zespół przedmiotowy, dodatkowe konkursy nieprzewidziane w harmonogramie.
Dnia 04. 10. 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.To bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie już kilka dni wcześniej ozdobili korytarz kolorowymi plakatami, a w pierwszy piątek października sprawdzali swoją wiedzę w praktyce podczas krótkich egzaminów. Wszyscy przeżyliśmy niezapomniane emocje.
25 września klasy 6b i 6c wzięły udział w wycieczce na warsztaty „Jak zbudować robota?” z okazji odbywającego się w Warszawie Festiwalu NaukiW trakcie warsztatów przyszli inżynierowie dowiedzieli się, czym właściwie jest robot oraz wkroczyli w świat przedmiotów ścisłych z pomocą studentów Politechniki Warszawskiej. Uczniowie najpierw poznali w teorii z czego składa się robot, a na koniec warsztatów pod czujnym okiem instruktora oraz dzięki pracy w grupie zobaczyli, jak kilka odpowiednio połączonych części wprawia w ruch robota, którego działanie mogli sprawdzić na torze wyścigowym. Jedyne czego wymagano od uczestników to chęć dobrej zabawy oraz twórczego myślenia.


Dnia 27.009.2019 roku odbyły się zawody na szczeblu powiatowym w biegach przełajowych . Z naszej szkoły drogą eliminacji udział wzięło udział ponad 20 uczniów .W każdej kategorii wiekowej startowało kilkadziesiąt uczniów z innych szkół naszego powiatu. Mikołaj Wołowski z V kl zajął 3 miejsce w kategorii chłopców 2009 r kwalifikując się razem z Danusią Nietubyć z 8 kl, która zajęła 11 miejsce w kategorii dziewcząt 2005 r do zawodów na szczeblu międzypowiatowym, które odbędą się na wiosnę 2020 roku.

Alina Peryt

Z okazji Dnia Sprzątania Świata w naszej szkole zorganizowano akcję edukacyjną propagującą dbanie o środowisko przyrodnicze oraz finał szkolnego konkursu plastycznego „Plakat propagujący zachowania proekologiczne na rzecz naszej Ziemi”Uczniowie bardzo licznie przystąpili do konkursu , prace były wyjątkowo atrakcyjne i pomysłowe. Trudno było wybrać zwycięskie plakaty. Klasy młodsze miały jeszcze dodatkowo spotkanie z panem leśniczym, który przybliżył dzieciom problem skutków zaśmiecania lasów. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie pogłębili wiedzę o tym, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko przyrodnicze i co my sami możemy w tym kierunku robić. NIE ZAŚMIECAJMY NASZEJ ZIEMI!

Urszula Cyga- Nauczyciel przyrody i biologii

Wyniki konkursu:

Miejsce I-Oliwia Poddenek klasa 6c i Filip Malarowski klasa 5 a

Miejsce II- Michalina Pytlakowska klasa 5b, Jakub Siwek klasa 5a i Magdalena Mostek klasa 7b

Miejsce III- Nadia Rusztecka klasa 3b, Laura Jasińska klasa 5b

wyróżnienia: Aleksander Bochiński klasa 5 a, Julka Szczepanik klasa 4, Oliwier Lugowski kl 7b, Michał Poddenek klasa 5aRada Rodziców po zapoznaniu się z ofertami ubezpieczeń i w oparciu o dotychczasową współpracę rekomenduje towarzystwo ubezpieczeniowe NAU jako ubezpieczyciela dzieci w roku szkolnym 2019/2020. Załączamy dokumenty, w których zapoznacie się z Państwo z ofertą i dowiecie w jaki sposób samodzielnie zawrzeć umowę ubezpieczenia. Dokumenty te również są dostępne na tablicy ogłoszeń w szkole. Jednocześnie informujemy, że jeżeli ktoś z Państwa nie chce zawierać ubezpieczenia w tym towarzystwie to, po kliknięciu w poniżej zamieszczony link do ofert ubezpieczenia, może się zapoznać z wszystkimi otrzymanymi przez Radę Rodziców ofertami i indywidualnie ubezpieczyć swoje dziecko w wybranym przez siebie towarzystwie.link do ofert ubezpieczenia
PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ROK SZKOLNY 2019/2020


Rada Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Przewodniczący -Dominik Denis klasa VIII

I Zastępca - Miłosz Bieniek klasa VIIa

II Zastępca - Oliwia Poddenek klasa VIc 

Rzecznik Praw Uczniów - Zofia Kowalska VIIb

Członkowie -Stanisław Bieniek, Wojciech Pytlakowski, Mikołaj Wołowski, Gabriela Jankowska, Wiktoria Pytlakowska, Julia Ratajczak, Maja Wicik, Paulina Głowacka, Magdalena Dudkiewicz, Maksymilian Piątkowski, Zuzanna Majcher, Julia Straczuk, Krzysztof Dutkowski, Wiktoria Stankiewicz, Stanisław Kląskała, Ignacy Pływacz.

Harmonogram spotkań z rodzicami 2019/2020

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020

Terminy wyjazdów uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie, na Pływalnię Miejską w Ożarowie Mazowieckim w roku szkolnym 2019/2020


12 września - zebrania z Rodzicami


Klasy I – VI – godz. 17.00, Klasy VII – VIII – godz. 17.30.

Organizacja pracy Szkoły im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie w dniu rozpoczęcia roku szkolnego – 2 września 2019 rokuDowóz autokarem szkolnym – godziny bez zmian

8.00 – msza św. w miejscowym kościele.

9.00 – spotkanie ogólne przed wejściem do szkoły.

9.40 – spotkania z wychowawcami.

Dodatkowe odwozy autokarem szkolnym: 10.15 na Wólkę,

10.35 – na Wąsy.

Pozostałe odwozy – godziny bez zmian.

Opieka w szkolnej świetlicy – do 17.30.

Podręczniki do religii- wykazProsimy o zakupienie podręczników do 16 września