SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWSTAŃCÓW 1863 ROKU

AKTUALNOŚCI

16 listopada 2017 r. w godz. 16.30 - 18.30 zapraszamy Rodziców na spotkania indywidualne z Nauczycielami.


Apel o pomoc dla Dominika


Drodzy Rodzice i Uczniowie! Do 30 listopada trwa akcja zbiórki makulatury. Pieniądze z jej sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chłopca z guzem mózgu - małego Dominika. Makulaturę można przynosić do szkoły, bądź samodzielnie zorganizować jej sprzedaż w punkcie skupu i wpłacić pieniądze na konto Rady Rodziców: 05 1240 2164 1111 0010 4489 4356 z dopiskiem "Dla Dominika". Prosimy o przyłączenie się do akcji.Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!


W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza zwracamy się z prośbą o zaangażowanie w akcję „Kość i kocyk”. Nasza szkoła od kilku lat wspomaga schronisko dla zwierząt w Lesznie . Jesteśmy przekonani, że nasza tegoroczna zbiórka będzie dużym wsparciem dla przebywających w schronisku zwierząt. Prosimy o przekazywanie darów do opiekuna p. M. Słomki. Oczekujemy na: suchą karmę, puszki, smycze, zabawki. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i serce. Akcja trwa od 06.11.2017 r. do 30.11.2017 r.
Bądź bezpieczny w internecie!


Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza i Samorządu Uczniowskiego od 30 października do 14 listopada 2017 r. prowadzili w szkole akcję „Bądź bezpieczny w internecie”. Uczniowie wszystkich klas obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez wolontariuszy. Celem spotkań było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu oraz ostrzeżenie przed zagrożeniami. Zajęcia dla Uczniów prowadzili: Katarzyna Pasierbik, Maria Popek, Weronika Kowalska, Dominika Bluhm, Bartłomiej Lesiak, Paweł Pulczyn . Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom Uczniowie naszej szkoły będą mądrze korzystać z internetu.
IV Tydzień Konstytucyjny


W dniach 6 - 13 listopada Uczniowie klas VII i oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w akcji IV Tydzień Konstytucyjny. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, założone przez grupę prawników, którzy poprzez swoją działalność chcą przypominać postać prof. Zbigniewa Hołdy, jego bogatą aktywność naukową i społeczną. Chcą zajmować się prawem i edukacją prawniczą w sposób otwarty i twórczy, budować płaszczyznę porozumienia i wspólnego działania przedstawicieli różnych zawodów prawniczych. W naszej szkole zajęcia prowadzili: radca prawny p. Karolina Niemirska-Fido, radca prawny p. Michał Mysłowski i aplikantka adwokacka p. Justyna Królak.

Święto Niepodległości


10 listopada w przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej temu wydarzeniu. Obejrzeli piękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Sawickiej-Miodek i p. Urszuli Cygi. Po uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego posadzili na klombie przed szkołą jarzębinę, upamiętniając po raz trzeci rocznicę odzyskania niepodległości. Znicze zapłonęły tym razem przy kopcu usypanym niedaleko naszej szkoły w 1928 r. przez Uczniów i Nauczycieli dla uczczenia 10. rocznicy. ​11 listopada poczet sztandarowy uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości w Lesznie. Martyna Szydłowska,Oliwia Kazimierczak, Hanna Wereska, Wiktoria Kopeć, Adam Roszkowski i Jan Bargieł jako reprezentanci szkoły ​pod opieką p. Katarzyny Stańczuk i p. Dyrektor Liliany de Vacqueret wzięli udział we Mszy Św. i w uroczystościach na placu przed Urzędem Gminy Leszno.Husaria w naszej szkole


8 listopada Uczniowie klas I - III i IV - VI spotkali się z Harcerzami z 63. Kampinoskiej Drużyny Harcerskiej Husaria. Celem spotkania było poznanie korzyści płynących z uczestnictwa w harcerskiej drużynie i wspólne zabawy. Kolejne spotkanie dla zainteresowanych planowane jest w sobotę 18 listopada, zbiórka o godz. 11.00 na terenie naszej szkoły.

Wolontariusze w OSP w Zaborowie


4 listopada grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie uczestniczyła w szkoleniu nt.„Pierwszej pomocy”, zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zaborowie. Szkolenie przeprowadzili: komendant OSP- p. Paweł Kopeć, p. Paulina i Mariusz Dobrusiowie, p. Magdalena Dobruś. Na szkoleniu wolontariusze mogli praktycznie nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy osobom potrzebującym, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Wiedza zdobyta przez wolontariuszy zostanie wykorzystana do instruowania uczniów na zajęciach w klasach, jak postępować w sytuacjach trudnych. Całe spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Dziękujemy p. Pawłowi Kopciowi za podjęcie działań w zorganizowaniu spotkania i przeszkoleniu wolontariuszy.Powstańcy Zaborów wygrywają


3 listopada drużyna Uczniów klas V i VI (Powstańcy Zaborów) pod opieką p. Anny Peryt wzięła udział w powiatowym półfinale „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowanym przez PZPN. Zawodnicy wygrali wszystkie mecze, uzyskując wyniki: Powstańcy Zaborów - Legia Bemowo 1 - 6:1, Powstańcy Zaborów - Legia Bemowo 2 - 4:2, Powstańcy Zaborów - Nasza Szkoła - 6:0. Tym samym nasza drużyna zakwalifikowała się do kolejnego etapu rozgrywek. Brawo!Tradycją naszej szkoły jest, że przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie i nauczyciele odwiedzają groby byłych nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły w Zaborowie oraz ważnych osób dla społeczności lokalnej. Od kilku lat Samorząd Uczniowski opiekuje się również grobem p. Jana Kujawskiego i jego żony. Grób jest regularnie sprzątany. Posadzono również na nim nowe kwiaty.


„Palą się znicze… Przypominają, Że ktoś odchodzi, Inni zostają. Pośród cmentarzy Cichych uliczek Jak wierna pamięć €“ Palą się znicze…” Ryszard Przymus „Znicze”

Audycja muzyczno-taneczna


27października Uczniowie klas 0 - IV wzięli udział w audycji muzyczno-tanecznej "Wędrówki po regionie Mazowsze". Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu "Tęcza Radzików" i Zespołowi Pieśni i Tańca "Tęcza" za występ w naszej szkole.Festiwal Żytniego Chleba


26 października Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Festiwal Żytniego Chleba.

Przeczytaj sprawozdanie Organizatora. Obejrzyj zdjęcia z festiwaluPlejada Świętych i Aniołów

Każdy może być świętym - przekonywały o tym dzieci podczas środowej plejady na sali gimnastycznej. Uczniowie przebrali się za swoich ulubionych patronów lub przygotowali ich atrybuty. W szkole można było dziś spotkać św. Floriana, św. Jerzego, św. Marię Goretti czy św. Matkę Teresę z Kalkuty. Największą sympatię wśród dziewczynek zdobyła św. Rita. Nie zabrakło też Aniołów.

Przedstawiamy wyniki konkursu:

w klasach 1-3

I miejsce - Olga Grzeszczuk jako św. Rita i Magda Kaczorowska jako św. Jadwiga

II miejsce -Maja Pszenna jako św. Matka Teresa i Karolina Stanuch jako św. Bernadetta

III miejsce - Aleksander Bocheński jako św. Jerzy i Sylwia Stańkowska jako św. Rita

Wyróżnienie - Stanisław Stańczykowski - atrybut: klucze św. Piotra

w klasach 4-7

I miejsce - Wiktoria Kopeć jako św. Florian

II miejsce - Joanna Sałek jako św. Maria Goretti

III miejsce - Julia Straczuk jako Matka Boża z Fatimy

Wyróżnienia - Filip Bigaj- atrybut : koniczyna św. Patryka, Michał Grzymała- atrybut : krzyż św. Olafa
Konkursy przedmiotowe (język polski, matematyka) ​dla Uczniów szkoły podstawowej


Przedstawiamy harmonogram, programy merytoryczne i regulamin przeprowadzania konkursów pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

HARMONOGRAM KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2017 - 2018

Programy merytoryczne konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/18

REGULAMIN KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Konkursy przedmiotowe dla Uczniów z oddziałów gimnazjalnych


Przedstawiamy harmonogram, programy merytoryczne i regulamin przeprowadzania konkursów pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

HARMONOGRAM KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2017 - 2018

Programy merytoryczne konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2017/18

Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018 z załącznikami.Obchody Dnia Edukacji Narodowej


13 października 2017 r. społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach Dnia Edukacji Narodowej i uroczystości Ślubowania Uczniów klas I. Naszymi Gośćmi byli Wicewójt Gminy Leszno p. Grzegorz Banaszkiewicz, Ks. Proboszcz Sławomir Cieślak, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Zaborowie p. Katarzyna Oleksiewicz, Wychowawczynie z przedszkola, zasłużeni Nauczyciele przebywający obecnie na emeryturze i Przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas uroczystości obecni byli Rodzice Dzieci z klas I. W gronie Uczniów naszej szkoły powitaliśmy tego dnia 35 Pierwszoklasistów, którzy przed ceremonią Pasowania na Ucznia przedstawili piękne programy artystyczne przygotowane pod kierunkiem Wychowawczyń – p. Bogusławy Ciupy i p. Wioletty Dziedzic.

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.


Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Nad przebiegiem akcji czuwali koordynatorzy wspólnie z uczniami – asystentami i egzaminatorami. Akcja przebiegła sprawnie, z radością obserwowaliśmy zmagania uczniów przystępujących do egzaminu. Uczniowie, którzy podali wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy!26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych


Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego zorganizowali konkursy, w których mogli wziąć udział wszyscy nasi podopieczni. Popularnością cieszyły się quizy i zagadki językowe, z którymi uczniowie zmierzyli się podczas przerw. Korytarze szkolne ozdobiły prace konkursowe uczniów, w tym wspaniałe makiety symboli narodowych krajów anglojęzycznych. Uczniowie spisali się na medal! Dziękujemy i do zobaczenia za rok :)


Wyniki konkursu "Wielka Brytania i USA w 3D":

1 miejsce Adam Przychodzki kl. 6a

2 miejsce Danuta Nietubyc i Maria Kowalska z klasy 6b.

3 miejsce Mateusz Stepniewski kl. 6a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwyciezcom gratulujemy!

W konkursie dla klas 1-3 SP "Jak wygląda flaga europejskich języków?"

1 miejsce zajęła Alicja Bartosik z klasy II.

2 miejsce zajęli exe quo: Paulina Głowacka z klasy III C i Mateusz Dyczka z klasy III A.

3 miejsce przypadło Oldze Grzeszczuk z klsy I A.

Wyróżnienie otrzymują: Sylwia Stańkowska z klasy III B oraz Kacper Kacprzak z klasy I B.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwyciezcom gratulujemy!


Informacja Rady Rodziców - ubezpieczenie


Aby poznać ofertę NNW, prosimy o wejście na stronę www.ubezpieczenia.nau.pl i użycie hasła uludicetyn.

warunki ofertyWyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego


19 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy wyniki głosowania:

Rada Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Przewodniczący - Hanna Wereska -  kl.VII b

I Zastępca - Dawid Piotrowski - kl. VI a

II Zastępca - Krzysztof Połowniak - kl. IV c

Sekretarz - Adam Roszkowski - kl. VII a

Rzecznik Praw Uczniów - Zofia Kowalska - kl. VI b

Członkowie - Maciej Sokołowski, Jan Bargieł, Bartłomiej Milej, Zofia Budzinska, Maria Kowalska, Dawid Jaskulski, Dawid Pietraszewski, Zuzanna Jankowska, Filip Robaczyński, Maciej Sobiecki, Zuzanna Majcher i Filip Kępka

 

Rada Samorządu Uczniowskiego Oddziałów Gimnazjalnych

Przewodniczący - Bartłomiej  Lesiak – klasa III

I Zastępca - Katarzyna Pasierbik – klasa II

II Zastępca - Paweł Pulczyn – klasa III

Sekretarz - Jakub Waligórski – klasa III

Rzecznik Praw Uczniów - Maria Popek – klasa II

Członkowie - Weronika Kowalska 


Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Łowcy Talentów, dzięki osiągnięciom Uczennicy klasy 3b - Oliwii Narożnik.


Zachęcamy do przeczytania tekstu Oliwii o osiągnięciach w konkursie i wspomnieniach z obozu talentów.

Palmiry 2017


14 września 2017 r. o godzinie 16.00 na cmentarzu w Palmirach odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna dla upamiętnienia wybuchu II wojny światowej i ofiar egzekucji w Puszczy Kampinoskiej. Poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Stańczuk uczestniczył w tych ważnych obchodach. Mszy Św. za poległych i pomordowanych przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz. Serdecznie dziękujemy Uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę: Antoniemu Harasimiukowi, Martynie Szydłowskiej, Natalii Maronie, Adamowi Roszkowskiemu, Janowi Bargłowi, Klarze Baranowskiej, Oliwii Kazimierczak, Wiktorii Kopeć, Łukaszowi Skorupskiemu, Aleksandrze Straczuk, Hannie Wereskiej i Karolinie Stańczykowskiej.

Nowy program wychowawczo-profilaktyczny


W zakładce Dokumenty zamieszczamy Program wychowawczo-profilaktyczny Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie obowiązujący od r. szk. 2017/2018. Program uchwaliła Rada Rodziców w porozumieniu z Radą Pedagogiczną.


Plan pracy szkoły


W zakładce Dokumenty zamieszczamy Plan pracy Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku na r.szk. 2017/2018.Harmonogram spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2017/2018


14 września 2017 r.– zebranie organizacyjne
 
19 października 2017 r. – zebranie z Rodzicami – wyniki uczniów w nauce i zachowaniu
 
16 listopada 2017 r.– spotkania indywidualne z Rodzicami
 
12 grudnia 2017 r. – zebranie z Rodzicami – poinformowanie o ocenach przewidywanych na I semestr
 
15 marca 2018 r.– zebranie z Rodzicami – wyniki uczniów w nauce i zachowaniu
 
12 kwietnia 2018 r.– spotkania indywidualne z Rodzicami

17 maja 2018 r. – zebranie z Rodzicami – poinformowanie o ocenach przewidywanych na koniec roku

14 września 2017 r. o godz. 17.00 - zebrania z Rodzicami.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


Od 4 września w Szkole Podstawowej imienia Powstańców 1863 Roku w Zaborowie uczy się 320 uczniów. Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2017/2018 pani dyrektor, Liliana de Vacqueret, przywitała dzieci i młodzież oraz ich rodziców i bliskich. Zgromadzonym w hali sportowej przedstawiła grono pedagogiczne, opowiedziała o zmianach wynikających z reformy edukacji, remontach w budynku szkoły oraz życzyła sukcesów i wytrwałości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski i hymnu szkoły odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. W tym roku reaktywowano oddział przedszkolny, utworzono dwie klasy siódme, pozostawiono także dwa oddziały gimnazjalne, które będą funkcjonować do 2019 roku. Spotkania z rodzicami zaplanowane już na 14 września przyniosą kolejne ważne informacje dotyczące życia naszej szkolnej społeczności.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

4 września 2017 r. o godz. 9.00 w sali sportowej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy Uczniów i Rodziców.Szczegółowe kryteria oceniania zachowania Uczniów od kl. IV - obowiązują od 1 września 2017 r.
Stypendia szkolne za wyniki w nauce
Przedstawiamy listę Uczniów, którzy uzyskali stypendium szkolne za wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy! Lista uczniów Szkoły Podstawowej i Lista uczniów Gimnazjum .