SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWSTAŃCÓW 1863 ROKU

AKTUALNOŚCINie zwalniamy tempa! Zapraszamy do udziału w konkursie wakacyjnym!.


Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Pocztówka z bezpiecznych wakacji 2017”. Konkurs skierowany jest do dzieci szkół podstawowych z terenu powiatu warszawskiego zachodniego. Organizatorem konkursu jest Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Powiecie Warszawskim Zachodnim.

Konkurs skierowanych jest do dwóch grup wiekowych, uczniów kl.I-III i uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej.- kochani uczniowie tu znajdziecie informację o konkursie:)

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za miłą współpracę w r. szk. 2016/2017, za zaangażowanie w życie naszej szkoły. Wszystkim Uczniom gratulujemy sukcesów w nauce! Życzymy Wam cudownych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu.
Sprawdź, czy wiesz, jak bezpiecznie spędzić wakacje :)Stypendia szkolne za wyniki w nauce
Przedstawiamy listę Uczniów, którzy uzyskali stypendium szkolne za wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy! Lista uczniów.23 czerwca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017.
Punktualnie o godz. 9.00 w hali sportowej zgromadziły się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie i młodzież z Gimnazjum w Zaborowie, na spotkanie przybyło także wielu rodziców. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor Szkoły p. Liliana de Vacqueret powitała wszystkich obecnych i przedstawiła gości – ks. Proboszcza Konstantego Kordowskiego, Wicewójta Gminy Leszno p. Grzegorza Banaszkiewicza, Przewodniczących Rad Rodziców – p. Joannę Makowską i p. Tomasza Denisa. Po podziękowaniach za sukcesy i starania w roku szkolnym 2016/2017 p. Dyrektor wręczyła nagrody 124 uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce. Warto podkreślić, że taką nagrodę może otrzymać uczeń, który uzyskał średnią ocen minimum 5,0 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, co oznacza, że ponad 1/3 dzieci ze szkoły w Zaborowie została uhonorowana za wysokie wyniki. Obecny na spotkaniu Wicewójt Grzegorz Banaszkiewicz wręczył w imieniu Wójta Gminy Leszno p. Andrzeja Cieślaka nagrodę dla uczennicy klasy III a gimnazjum – Aleksandry Skalskiej, która uzyskała średnią ocen 5,56, wzorowe zachowanie i średni wynik ze wszystkich części egzaminu 93,5%. Na zakończenie uroczystości p. Dyrektor i zaproszeni goście podziękowali gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za wytrwałą pracę oraz złożyli wszystkim uczniom życzenia cudownych, bezpiecznych wakacji. Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych i otrzymali upragnione świadectwa. Kolejne wspólne spotkanie we wrześniu!

Sukcesy Uczniów Szkoły Podstawowej w Zaborowie- Rosną nam matematycy i humaniści!

Dwóch braci Kaźmierczaków osiąga świetne wyniki w konkursach zewnętrznych. Obaj są laureatami Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny i Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Zostali również laureatami I stopnia z wyróżnieniem (maksymalna liczba punktów) Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus - Matematyka. Plus. Adam jest laureatem przedmiotowego Konkursu Informatycznego miniLOGIA 15 oraz finalistą Konkursu Matematycznego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Dzielnie wspiera ich Hanna Wereska, laureatka Konkursu Matematycznego Archimedes. Plus. Hania została również Finalistką Konkursu Polonistycznego pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, zajęła I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania oraz II miejsce w VI Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Atrakcyjna biblioteka!

Biblioteka Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie otrzymała 15 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa na zakup książek niebędących podręcznikami. Na półkach naszej biblioteki pojawiło się kilkaset nowych pozycji. Szkolny księgozbiór stał się bardzo atrakcyjny. Poziom czytelnictwa systematycznie rośnie. Wspierajmy dzieci i młodzież w rozwijaniu pasji literackich. Naprawdę warto!
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zaprasza do udziału w akcji: Pielucha dla Malucha. W tym roku w dniach 1-14 czerwca będziemy zbierać pieluszki, chusteczki nasączone i zwykłe, artykuły pielęgnacyjne dla maluszków oraz kaszki dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Do tego ośrodka trafiają maleńkie dzieci, których nikt nie chce. Niektóre przyjechały prosto z porodówek albo z Okien Życia, zostawione tam przez matki. Inne przywiozła policja z domów, w których trwały libacje alkoholowe. Zanim znajdą dom, spędzają tu od kilku dni do roku. Swoje dary można składać do kosza wiklinowego w szatni szkolnej.


Serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom koła poszukiwaczy wiedzy i ich rodzicom za owocną, twórczą , pełną radości i wyzwań pracę, dzięki której w tym roku szkolnym udało nam się:zapraszamy do poznania naszej radosnej twórczości.


Konkurs na hasło reklamujące naszą szkołę wygrała Laura Jasińska: „Tu jest fajnie i bezpiecznie Nauka to przyjemność a nie zło konieczne Każdy tu to powie – lubię szkołę w Zaborowie ”

W naszej galerii można sprawdzić, jak autorka hasła i jej koleżanki i koledzy z klasy 2b spędzają czas w szkole.


Wyniki powiatowego konkursu czytelniczego

Dnia 7 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w finale XVI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę”, który odbył się w Centrum Kultury w Błoniu przy ul. Jana Pawła II 1B . Oto nasi laureaci i tytuły ich prac, które już wkrótce będzie można przeczytać w bibliotece szkolnej:


Znamy wyniki Zaborowskiego Turnieju O wieniec laurowy:

Maria Kowalska, 5b – I miejsce

Adam Przychodzki, 5a – II miejsce

Hanna Wereska, 6b – II miejsce

Kacper Sokołowski, 5b – III miejsce


Gratulacje dla Z​wycię​zców!

XIV Majówka Zaborowska 20 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie już po raz 14. odbyła się Majówka Zaborowska - impreza integrująca środowisko lokalne.


Te coroczne spotkania są doskonałą okazją do poznania szkoły w Zaborowie, zaprezentowania talentów uczniów, zaangażowania nauczycieli, rodziców i poznania partnerów szkoły. Oficjalnego otwarcia XIV Majówki Zaborowskiej dokonali: Wójt Gminy Leszno p. Andrzej Cieślak, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie p. Liliana de Vacqueret i Radna Gminy Leszno p. Ewa Latoszek.więcej...

25 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego z języka angielskiego.


Udział w konkursie pod opieką nauczycieli języka angielskiego wzięli uczniowie klasy 1-3, 4-6 SP i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się fantastycznie. Niektórzy musieli pokonać strach i nieśmiałość, aby pokazać się publiczności, która swoimi gromkimi brawami nagradzała każdy występ.więcejDnia 22 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły Adam Kaźmierczak i Michał Kaźmierczak, laureaci Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2017, odebrali nagrody podczas uroczystości zakończenia konkursu w auli Wydziału Matematyki Politechniki Warszawskiej .
List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców.
Serdecznie zapraszamy na Majówkę Zaborowską, która odbędzie się 20 maja 2017 r. na terenie naszej szkoły. Start - 12.00.


Program Majówki 2017
Grupa Biegowa "Dziki Zaborów", Grupa Biegowa "Dystans Leszno" oraz Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie zapraszają wszystkie dzieci w wieku od 2 do 16 lat na II BIEG DZIKÓW

Bieg odbędzie się 20 maja 2017 roku na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego u. Leśna, odcinek niebiskiego szlaku- wejście od tzw. choiny. Start godz. 10:00


regulamin biegu

Zgoda rodziców23 maja 2017- zdjęciowe sesje szkolne
Laureaci konkursu Mistrz zadań tekstowych

Klasy IV

I miejsce Michał Kaźmierczak

II miejsce Michał Marszałkowski

III miejsce Wiktoria Skowrońska

Klasy V

I miejsce Adam Przychodzki

II miejsce Zofia Budzinska

Klasa VI

I miejsce Adam Kaźmierczak

II miejsce Aleksandra Dziewulska

III miejsce Jan Lesiak


Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”
W szkole podstawowej Mistrzami Ortografii zostali: Zuzanna Majcher (3b) oraz Mateusz Stępniewski (5a). Wicemistrzostwo zdobyli ex aequo: Wiktoria Stankiewicz (4a) i Kuba Wiśniewski (4b), spośród uczniów klas 5-6 także ex aequo Aleksandra Dziewulska (6b) oraz Hanna Wereska (6b).

Zdobywcy tytułów mistrzowskich 25 maja będą reprezentować szkołę w VI edycji konkursu ortograficznego O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII POWIATU WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO organizowanego przez Stowarzyszenie O UŚMIECH UCZNIA przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Błoniu. Pozostali reprezentanci wyłonieni w szkolnych eliminacjach: Michał Kaźmierczak, Zofia Kowalska, Magdalena Mostek, Maria Kowalska, Jakub Moczulski, Aleksandra Straczuk, Adam Kaźmierczak.


Z radością przedstawiamy wyniki konkursu MAM TALENT:

Grupa wiekowa kl. I – III

I miejsce – Natalia Przyborska, Alicja Bartosik

II miejsce – Jeremi Michałowicz, Magdalena Kicmal, Maria Marona

III miejsce – Laura Jasińska i Julia Ratajczak, Julia Dziedzic

Grupa wiekowa kl. IV – VI

I miejsce – Eliza Graska, Jakub Latoszek, Kacper Sokołowski, Barbara Derezińska

II miejsce – Maria Kowalska, Danuta Nietubyć i Zofia Budzinska

III miejsce – Julia Jabłońska i Gabriela Kóźlik, Julia Baranowska, Zofia Kowalska

Dziękujemy za wspaniałe występy, byliście świetni!


Spotkania w ramach innowacji edukacyjnej „ Tygodnie ze Świętymi”

W środę 26 kwietnia oraz w czwartek 4 maja w naszej szkole odbyły się spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach innowacji edukacyjnej „Tygodnie ze Świętymi”. Siostra Joanna ze Zgromadzenia Westiarek Jezusa opowiada uczniom o bł. Honoracie Koźmińskim założycielu wielu instytucji świeckich oraz ponad dwudziestu zgromadzeń. Ojciec Jacek z Zakonu Franciszkańskiego z Niepokalanowa przybliżył za to uczniom postać Ojca Maksymiliana Marii Kolbego. Dla dzieci i młodzieży to forma spotkania ze świętymi nie tylko poprzez nauczanie katechetów, ale również przez spotkanie prawdziwych światków życia i twórczości świętych.

Siostra Joanna po wizycie w naszej szkole pozostawiła dla nas miłe słowa: 

Tak wiele zdań można napisać, po spotkaniu z wami. Tak pięknie zorganizowanej  grupy na czele z Panią Dyrektor, panią Kasia i oddanemu w posłudze kapłańskiej Ks. Robertem. Szkoła ujmująca swoja estetyka i poziomem edukacyjnym,zatroskana nie tylko o program nauczania,ale i poszerzona wiedza religijna. Zauroczyła mnie wasza szkolna wspólnota,dużo rodzinności,kultury i ciepła. To nie rzadkie spotkanie,które tak wiele uczy i podpowiada,ze życie dzielone z innymi ma sens,ze życie dla drugich to dar dający wiosnę,która upaja nas zielenią i raduje serca. Z wyrazami szacunku,modlitwy i wielkiego uznania na dalsza służbę w wychowywaniu szkolnym dla Pani Dyrektor,ks Robertowi oraz całego grona nauczycieli. Życzy

S .Joanna Westiarka Jezusa

 ,,Nauczmy się na pamięć tego kraju…”- rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia 2017 r. odbyła się akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas szóstych pod kierunkiem wychowawczyń p. Edyty Sawickiej-Miodek i p. Ewy Karaszewskiej przygotowali zróżnicowany montaż słowno-muzyczny pod hasłem przewodnim ,,Nauczmy się na pamięć tego kraju”. Akademia rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Usłyszeliśmy „Mazurek 3 Maja”, „Polonez Trzeciego Maja”, a także wzruszającą piosenkę „Pytasz mnie” A. Rosiewicza w wykonaniu Natalii Kowalskiej. więcej


XI Powiatowy Konkurs „Pięknego czytania”

Dnia 26 kwietnia 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Błoniu odbył się XI Powiatowy Konkurs „Pięknego czytania”. Organizowany od jedenastu lat Konkurs ma na celu doskonalenie techniki pięknego czytania oraz umiejętności właściwej interpretacji tekstu, poznawanie literatury i rozwijanie wrażliwości na piękno słowa. W tegorocznym spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej w Błoniu wzięli udział uczniowie z dziesięciu szkół podstawowych. Każdy z uczestników odczytał fragment wybranego przez siebie tekstu, wzbogacając przekaz odpowiednią interpretacją słowa. We wspomnianym wyżej Konkursie Szkołę w Zaborowie reprezentowali: Miłosz Bieniek – uczeń klasy 4a, Maria Kowalska z klasy 5b i Hanna Wereska (kl. 6b), która już dwukrotnie święciła triumfy w Konkursie „Pięknego czytania”. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie są chlubą swojej placówki. Hania z Konkursu wróciła z nagrodą za zajęcie zaszczytnego pierwszego miejsca, zaś Miłosz i Marysia otrzymali nie mniej cenne wyróżnienia. Gratulujemy!

Organizacja pracy szkoły 2 maja 2017 r.

2 maja jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia opiekę Uczniom w świetlicy na podstawie zgłoszeń Rodziców.
W​yniki II etapu ​szkolnego konkursu organizowanego przez Nowodworski Ośrodek Kultury i Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy:

Do finału regionalnego, który odbędzie się 19.​05.​2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury zakwalifikowały się następujące osoby:

Hanna Wereska ​- ​klasa 6b

Maria Kowalska​- klasa 5b

Aleksandra Straczuk- ​klasa 6b

​Gratulujemy!​


Miło nam poinformować, że nasi Uczniowie zostali finalistami Czternastego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej "Witaj majowa jutrzenko" dla uczczenia Konstytucji 3 Maja. W czwartek 27 kwietnia: Julia Iwanicka (kl 3b), Zuzanna Majcher(kl 3b), Julia Straczuk (kl 3b) oraz Adam Roszkowski (kl 6a) powalczą o miejsca finałowe.


Powodzenia :)Organizacja pracy szkoły w najbliższych dniach

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 13 do 18 kwietnia 2017 r.

13, 14 i 18 kwietnia organizujemy zajęcia opiekuńcze dla Uczniów (na podstawie wcześniejszych zgłoszeń Rodziców) w godz. 7.15 – 17.00. Podczas wiosennej przerwy nie kursuje szkolny autokar.

Egzaminy gimnazjalne 19, 20, 21 kwietnia – dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W tych dniach organizujemy zajęcia opiekuńcze dla Uczniów (na podstawie wcześniejszych zgłoszeń Rodziców) w godz. 7.15 – 17.00. Godziny przywozu i odwozu szkolnym autokarem – bez zmian.


XVI Mistrzostwa Szkoły w Ortografii

Sprawdź, kto zakwalifikował się do II etapu!

Wszystkim Uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Brawo!
Eksperci od Andersena

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe (grupa I i III) wzięli udział w konkursie Zostań ekspertem od Andersena i wykazali się bardzo dobrą znajomością baśni tego autora. Komisja konkursowa, w skład której wchodziły Panie Iwona Jezdychowicz, Małgorzata Cwynar i Agnieszka Zabłocka-Osial, wyłoniła Laureatów w dwóch kategoriach:

klasy III

I miejsce - Maria Marona

II miejsce - Magdalena Kicmal

III miejsce - Zuzanna Majcher

klasy IV

I miejsce - Miłosz Bieniek

II miejsce - Zofia Kowalska, Michał Kaźmierczak

III miejsce - Magdalena Mostek, Dawid Jaskulski

Brawo!
Wyniki konkursu Mieszkańcy lasu

Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu Mieszkańcy lasu:

1. miejsce - Hanna Wereska

2. miejsce - Wiktoria Kopeć

3. miejsce- Aleksandra Straczuk

Gratulacje!
Organizacja pracy szkoły w dniach rekolekcji wielkopostnych - 3 i 4 kwietnia 2017 r.

Dodatkowe przywozy - 9.20 z Wólki, 9.40 z Wąsów.

Zajęcia opiekuńcze dla Uczniów zorganizowane na podstawie zgłoszeń Rodziców - w godzinach 8.00 - 11.30.

Msze Św.w miejscowym kościele - godz. 10.15 (klasy I - V), 11.30 (klasy VI).

Dodatkowe odwozy - 11.50 na Wólkę, 12.10 - na Wąsy.

Świetlica szkolna czynna od 11.30 do 17.00.
Bezpieczeństwo Dziecka w internecie - materiały dla Rodziców

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z fragmentami pisma z Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat niepokojących doniesień dotyczących zagrożeń w internecie.


Wyniki konkursu miniLOGIA15

Konkurs Informatyczny dla uczniów szkoły podstawowej miniLOGIA15 jest konkursem przedmiotowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczeń naszej szkoły - Adam Kaźmierczak - zakwalifikował się do III etapu - wojewódzkiego - i uzyskał tytuł Laureata. Wspaniale! Gratulujemy!


Kolejna edycja Zaborowskiego Turnieju Tenisa Stołowego

18 marca 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie odbył się XII Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Leszno – P. Andrzej Cieślak, ufundował również pamiątkowe puchary i medale dla zwycięzców. Sponsorami nagród rzeczowych byli: Decathlon Targówek (6 bonów dla laureatów I miejsca) i Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie (72 nagrody dla uczestników turnieju). Rozgrywki sportowe odbywały się w 6 kategoriach. Spośród 83 Uczestników rozgrywek Komisja wyłoniła następujących Zwycięzców:wyniki konkursówZapisy do klasy I Szkoły Podstawowej Im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie


Od 22 marca do 12 kwietnia trwa rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej. Uczniowie zamieszkujący w obwodzie szkoły przyjmowani są do szkoły na podstawie zgłoszenia. Kandydaci spoza obwodu wypełniają wniosek o przyjęcie do klasy I. Dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły.

Harmonogram rekrutacji

Informacja w sprawie rekrutacji

Kryteria rekrutacji

Oświadczenie o zatrudnieniu

Oświadczenie o wielodzietności

Oświadczenie o samotym wychowaniu

Oświadczenie o rozliczeniu podatku

Wniosek o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Zgłoszenie dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Oświadczenie woli rodzica

Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zaborowie na rok szkolny 2017/2018 .


Od 29 marca do 12 kwietnia 2017 r. Rodzice (prawni Opiekunowie) Dzieci mogą składać w sekretariacie szkoły wniosek o przyjęcie do Oddziału Przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez Kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Harmonogram rekrutacji

Zasady rekrutacji

Kryteria Rekrutacji


druki do oddziału przedszkolnego

Oświadczenie o zatrudnieniu

Oświadczenie o wielodzietności

Oświadczenie o samotym wychowaniu

Oświadczenie o rozliczeniu podatku

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Oświadczenie woli rodzica


Wyniki konkursów pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Miło nam poinformować, że nasi Uczniowie uzyskali tytuł finalistów konkursów przedmiotowych MKO: Hanna Wereska - konkursu polonistycznego, Adam Kaźmierczak - konkursu matematycznego. Gratulujemy sukcesu!
Dzieci i młodzież z naszej szkoły wzięły udział w konkursie Nie jesteście sami – jesteśmy z wami – modlimy się o pokój , zorganizowanym przez Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi światu.

Celem konkursu było napisanie kartek do dzieci w Syrii z symbolami pokoju, miłości i solidarności, by - jak powiedział ambasador akcji Pan Darek Malejonek - nie czuli, że zostali sami i pozbawieni wszelkiej pomocy. Co dzieci mogą zrobić dla pokoju w świecie? W końcu od nich zależą przyszłe losy świata.

My nie jesteśmy obojętni, wiemy, co dzieje się w Aleppo. Piękne kartki można podziwiać w galerii.
17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – Patrona Irlandii. Z tej okazji na naszych korytarzach zrobiło się zielono.

To wyjątkowe święto obchodzone jest 17 marca, a więc zaledwie 4 dni przed nadejściem kalendarzowej wiosny. W tym dniu Irlandczycy na całym świecie nie tylko upamiętniają patrona swojego kraju, ale także witają budzącą się wiosnę. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia Świętego Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu. Nasi uczniowie, którzy przyszli ubrani na zielono tego dnia byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych! Dodatkowo, uczniowie klasy 5A pod opieką p. Marty Ochmańskiej urozmaicali przerwy konkursami, zagadkami i balonami. Za poprawne odpowiedzi można było dostać różne szkolne gadżety. Chętnych nie brakowało. A na lekcjach języka angielskiego nie zabrakło legend, zabaw i quizów związanych z Irlandią. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele chętnie przyłączyli się do świętowania i zaakcentowali swój ubiór zielonymi koniczynami zwanymi „shamrocks”, a także naklejkami „Happy Patrick’s Day!”. Wyniki konkursów z okazji Dnia Świętego Patryka już wkrótce. Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne świętowanie. Do zobaczenia za rok!
Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego

Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców i Miłośników sportu na Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się w sobotę 18 marca 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie. Rozgrywki prowadzone będą w sześciu kategoriach: dziewczęta szkoły podstawowej, chłopcy szkoły podstawowej, dziewczęta gimnazjum, chłopcy gimnazjum, open panie, open panowie. Zapisy od 9.00 do 10.00. Turniej rozgrywany będzie w godzinach 10.00 – 13.00. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Wójta Gminy Leszno. Po turnieju odbędzie się losowanie pozostałych nagród dla Uczestników.
14 marca to obchodzony na całym świecie Dzień Liczby Pi.

Datę święta wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego tej liczby (3,14). Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin wybitnego matematyka Wacława Sierpińskiego i fizyka Alberta Einsteina. W naszej szkole obchodziliśmy to święto po raz drugi. Na szkolnym holu uczniowie przygotowali plakaty i ciekawostki o tej najpopularniejszej wartości matematycznej. Gimnazjaliści rozdawali uczniom balony ze stałą matematyczną Pi oraz wykonali symbol ludolfiny w 3D.
Stypendia za I semestr roku szkolnego 2016/2017

Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Miłosz Bieniek, Michał Kaźmierczak, Zofia Kowalska, Magdalena Mostek, Wiktoria Skowrońska, Adam Przychodzki, Zofia Budzinska, Maria Kowalska, Jan Bargieł, Adam Roszkowski, Łukasz Skorupski, Aleksandra Dziewulska, Adam Kaźmierczak, Daria Mielczarek, Piotr Sobiecki, Maciej Sokołowski, Aleksandra Straczuk, Hanna Wereska. Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymał Jakub Latoszek. Dziękujemy za Wasze starania i życzymy dalszych sukcesów!Wyniki II etapu konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień"Z przyjemnością informujemy, że Uczennica klasy III b Antonina Grzymała zakwalifikowała się do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się 31 marca 2017 r. w Warszawie. Gratulujemy i życzymy sukcesów!
XVI Mistrzostwa Szkoły w OrtografiiZapraszamy Uczniów z klas III - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum do udziału w XVI Mistrzostwach Szkoły w Ortografii. I etap odbędzie się 28 marca 2017 r. Regulamin mistrzostw jest dostępny w zakładce Konkursy.

Klasa I gimnazjum promuje zdrowe odżywianie się

7 marca 2017 r. odbyła się w VII edycja programu edukacyjnego ,, Żyj smacznie i zdrowo”. Akcję skierowaną do wszystkich uczniów naszej szkoły przygotowali gimnazjaliści z klasy I. Celem jej było zwrócenie uwagi na prawidłowe sposoby żywienia. Uczniowie klasy I gimnazjum wykonali gazetkę na korytarzu szkolnym oraz przygotowali zdrowe przekąski. Hitem okazała się sałatka owocowa z jogurtem, ale nie mniejszym powodzeniem cieszyły się koreczki warzywne oraz surówka marchewkowo-jabłkowa. Dzieci z klas IV – VI oraz I – III gimnazjum wzięły udział w ankiecie żywieniowej, której wyniki zostały opublikowane na gazetce.
„Żyj smacznie i zdrowo” - akcja Samorządu Gimnazjum w Zaborowie

Od 27 lutego do 3 marca Samorząd Uczniowski Gimnazjum przeprowadził dla Uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej zajęcia na temat zdrowego trybu życia, w tym zdrowego odżywiania się. Serdeczne podziękowania dla Moniki Majcher, Aleksandry Jędrzejczak, Andżeliki Skoczylas, Natalii Sokołowskiej, Natalii Marony, Pawła Pulczyna, Katarzyny Pasierbik i Marii Popek za zaangażowanie się w akcję!Wyniki konkursu frazeologicznego MISTRZ GIER SŁOWNYCH


KATEGORIA: KLASY CZWARTE

I MIEJSCE - Gabriela Kóźlik

II MIEJSCE - Magdalena Mostek i Dawid Pietraszewski

KATEGORIA: KLASY PIĄTE I SZÓSTE

I MIEJSCE - Maria Kowalska i Daria Mielczarek

II MIEJSCE - Aleksandra Straczuk i Jakub Moczulski

GRATULUJEMY NASZYM ALFOM I OMEGOM !

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 17 marca 2017 Dzień Świętego Patryka – Saint Patrick’s DayTematyka konkursu związana jest z  irlandzkim świętem narodowym - Dniem Świętego Patryka, które obchodzone jest 17 marca, a więc zaledwie 4 dni przed nadejściem kalendarzowej wiosny. W ramach obchodów dnia św. Patryka zapraszamy do udziału w konkursie i obchodach tego święta!
Zbiórka makulaturyOd 27.02 do 17.03.2017 r. trwa zbiórka makulatury. Zapraszamy do udziału w akcji!Ferie zimowe w naszej GminieBezpieczne ferie zimowe 2017


Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Przed Wami kilka ważnych rad, jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii zimowych. W tym roku szkolnym trwają one od 13 do 26 lutego.

Życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego odpoczynku!

Bezpieczne ferie zimowe na stoku

Bezpieczne ferie zimowe – numery alarmowe

Bezpieczne ferie – porady dla Rodziców

Bezpieczne ferie zimowe – podstawowe zasady
Wyniki konkursu logicznego myślenia dla klas II – III

Dnia 7 lutego 2017r. odbył się konkurs logicznego myślenia dla klas II-III SP.

I miejsce ex aequo

Oliwia Narożnik kl. II b

Zuzanna Majcher kl. III b

II miejsce ex aequo

Aleksandra Ligaj kl. III b

Jakub Klepacki kl. III b

III miejsce ex aequo

Maja Wicik kl. II c

Karol Pogoda kl. II c

Gratulujemy!Wyniki szkolnych konkursów - I semestr


2 lutego odbyła się uroczystość wręczenia nagród Uczniom - Laureatom szkolnych konkursów. Sponsorami nagród byli: Rada Rodziców, Parafia Zaborów, Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie. Przedstawiamy Laureatów i serdecznie gratulujemy Zwycięzcom!

​Przedstawiamy w​yniki konkursu plastycznego "Jak pomagamy zwierzętom zimą"?


I miejsce - Emilia Syta kl.I ZSP Zaborów oraz Karolina Stanuch Przedszkole w Zaborowie

II miejsce - Alicja Bartosik kl. I ZSP Zaborów oraz Wiktoria Kacprzak Przedszkole w Zaborowie

III miejsce Stanisław Bieniek kl. I ZSP Zaborów oraz Katarzyna Przybylińska Przedszkole w Zaborowie

Święto Patrona Szkoły


20 stycznia 2017 r. uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Powstańców 1863 Roku. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor przypomniała historię powstania szkoły, nadania jej imienia i dokonała otwarcia II Festiwalu Pieśni Powstańczej. Uczniowie każdej klasy ciekawie zaprezentowali pieśni z okresu powstania styczniowego. Wykonania utworów oceniała trzyosobowa Komisja, która przyznała nagrody Grand Prix oraz wyróżnienia w trzech kategoriach. W kategorii klas I - III szkoły podstawowej nagrodę zdobyli Uczniowie kl. III b, zaś wyróżnienie kl. III a. W kategorii klas IV - VI nagroda trafiła do kl. V b a wyróżnienie do kl. VI a. W kategorii klas gimnazjalnych nagrodzono kl. I, wyróżniono kl. III b. Uczniowie otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Uroczystość zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły i wyprowadzeniem pocztu sztandarowego. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Wychowawcom, Rodzicom i Organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

20 stycznia w naszej szkole odbyła się gala wręczenia nagród i podziękowań za udział w Międzyszkolnym konkursie poświęconym św. Matce Teresie z Kalkuty


Na uroczystość zostali zaproszeni Laureaci, Uczestnicy i Opiekunowie konkursu z następujących szkół: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach, Szkoła Podstawowa im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie z filią w Mnikowie,Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Święcicach, Zespół Szkół Publicznych w Lesznie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dużym, Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie, Szkoła Podstawowa im. doktora Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, Szkoła Podstawowa nr 316 im. A. Lindgren w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Warszawie. Swoją obecnością zaszczyciły nas Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Organizatorami konkursu byli - ks. Robert Karolak i p. Katarzyna Stańczuk. Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się pod linkiem W szkolnej galerii można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY

Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie ALFIK MATEMATYCZNY 2016Reforma oświaty: List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców i prawnych Opiekunów Dzieci


Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem przyznawania stypendium za wyniki w nauce i stypendium za osiągnięcia sportowe - zakładka "Dokumenty szkoły".


Wyniki II etapu konkursów pod patronatem MKO


Z wielką radością informujemy, że Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do III etapu (wojewódzkiego) konkursów przedmiotowych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty: Hanna Wereska - do etapu wojewódzkiego Konkursu języka polskiego, Adam Kaźmierczak - do etapu wojewódzkiego Konkursu matematycznego. Brawo!

10 stycznia 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędą się zebrania z Rodzicami poświęcone ocenom przewidywanym na I semestr.


Przedstawiamy wyniki OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS


Serdecznie gratulacje dla Laureatów!Pierwsza świąteczna płyta zespołu ZaborówkiWszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej szkoły życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia pełnych radosnych, rodzinnych spotkań oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w Nowym Roku.
Zimowa przerwa świąteczna - 23 grudnia 2016 r. - 1 stycznia 2017 r.
Przedświąteczne spotkania21 grudnia odbyły się świąteczne spotkania z Uczniami, Rodzicami i Przyjaciółmi naszej szkoły. Mieliśmy okazję obejrzeć piękne przedstawienie - Jasełka - przygotowane przez Uczniów klas III pod kierunkiem Wychowawczyń - p. Bogusławy Ciupy, p. Joanny Kieszek i p. Wioletty Dziedzic. Wysłuchaliśmy także koncertu kolęd w wykonaniu Uczniów klas IV - VI, I gimnazjum i Nauczyciela muzyki - p. Piotra Tomali. Dziękujemy za wprowadzenie nas w prawdziwie świąteczny nastrój!


Finał akcji Świąteczna paczka „Okaż serce”


W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza serdecznie dziękujemy za ofiarny i aktywny udział w naszej akcji – Świąteczna paczka „Okaż serce”. Dzięki Państwu udało nam się zgromadzić 28 dużych paczek z żywnością i środkami czystości. Wszystkie dary trafią do 14 potrzebujących Rodzin z naszej Parafii. Mamy nadzieję, że dzięki temu Święta Bożego Narodzenia będą dla Nich spokojne i radosne. Wielkie podziękowania składamy także Księdzu Proboszczowi i Księdzu Wikaremu za bardzo dobrą współpracę w tak szlachetnym celu oraz Pani Katarzynie Stańczuk za pomoc w organizacji akcji.


16 grudnia w naszej szkole odbył się Konkurs recytatorski o tematyce bożonarodzeniowej. Komisja wyłoniła następujących Laureatów:


I miejsce - Julia Iwanicka z kl. 3 b

II miejsce - Krzysztof Dutkowski i Krzysztof Połowniak z kl. 3 c

III miejsce - Zuzanna Majcher z kl. 3 b i Julia Ociesała z kl. 3 c

Wyróżnienie: Maja Ustaszewska i Emilia Syta z kl. 1

Serdecznie dziękujemy Uczniom klas I - III za piękne występy!Klarnet, akordeon….


16 grudnia Uczniowie klas IV – VI mieli okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu muzycznym – Michał Robak/Piotr Tomala – koncert na klarnet i akordeon. Wysłuchali między innymi interesujących informacji na temat historii i charakterystyki instrumentów muzycznych oraz wspaniałego wykonania utworów: „Kazimierz” (muzyka klezmerska), „Preludia taneczne” Witolda Lutosławskiego, „Historia Tanga” Astona Piazolli. Serdecznie dziękujemy Wykonawcom za wspaniałe doznania muzyczne!16 grudnia klasa 4 a rozpoczęła sezon sportów zimowych. Po półtorej godzinie nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach na wszystkich twarzach gościł uśmiech. Satysfakcję odczuwali zarówno początkujący jak i ci, którzy jeżdżą już od kilku lat. Całe lodowisko w Błoniu było dla naszej grupy, mogliśmy więc zorganizować także slalom i małe wyścigi, najszybsza okazała się Basia. Następny wspólny wyjazd prawdopodobnie już w styczniu.
Przedstawiamy wyniki I etapu konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Gratulujemy Zwycięzcom! II etap - 9 stycznia!
Wyniki konkursu "Anioły i mikołaje"


Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu za piękne ​prace i przedstawiamy Zwycięzców:

- w kategorii "anioły":

I miejsce – Dominika Król – klasa IV B

II miejsce – Julia Iwanicka – klasa III B

III miejsce – Mateusz Smętek – klasa V B

- w kategorii "mikołaje":

I miejsce – Mateusz Czerniawski – klasa II Gimnazjum

II miejsce – Piotr Dróżny – klasa I

III miejsce – Aleksandra Kopeć – klasa III B


Jury wyłoniło następujących Laureatów:


- w kategorii "bombka":

I miejsce – Daria Mielczarek – klasa VI B

II miejsce – Laura Jasińska – klasa II B

III miejsce – Joanna Sałek – klasa III A

- w kategorii "stroik":

I miejsce – Martyna Czerniawska – klasa V A

II miejsce – Norbert Piotrowski – klasa III C

III miejsce – Zuzanna Jankowska – klasa III C

Dziękujemy za śliczne prace!

15 grudnia 2016 r. w godz. 16.00 - 18.00 zapraszamy Rodziców na spotkania indywidualne z Nauczycielami oraz na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Uczniów.


Praca metodą projektów w naszej Szkole - projekt KomiksParę słów o tym, jak w naszej Szkole zagościły komiksy. Listopad dla 2c był kolejnym pracowitym i zarazem bardzo owocnym miesiącem. Jeszcze nie ochłonęliśmy po październikowym projekcie Drzewa, a już Komiks pukał do drzwi...

O tym, co się działo i czym zaowocowało, przeczytacie poniżej, zapraszamy do lektury:)

piszą o nas :) piszą o nas cz2 :)Uczniowie kl.2a, 2b i 5b uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Joannę Jankowską. Przygotowali śliczne ozdoby świąteczne, przekażą je na bożonarodzeniowy kiermasz, który odbędzie się 15 grudnia 2016 r. w godz.16.00 - 18.00. Serdecznie zapraszamy!
Relacja z konkursu "Wybieram Wodę"Uczniowie klas IV A i IV B wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Wybieram wodę". Zajęcia promujący zdrowy styl życia oraz ochronę zasobów wodnych odbyły się w ramach lekcji przyrody w dniach 6-8 grudnia. Uczniowie klasy IV B dowiedzieli się min.: ile wody znajduje się w różnych produktach spożywczych, jakie funkcje pełni woda, ile szklanek wody znajduje się w naszych organizmach. Na koniec warsztatów wykonali " Wodną piramidę" oraz stworzyli przepis na "uwodnione drugie śniadanie", które przynieśli następnego dnia do szkoły. Uczniowie klasy IV A dowiedzieli się min.: ile wody pitnej jest na świecie w stosunku do wszystkich zasobów wodnych, określili co robić aby nie marnować wody, kto jest marnotrawcą wody. Na podsumowanie zajęć wykonali ulotki zatytułowane: " Każda kropla wody jest cenna" i przekazali je wybranej przez siebie osobie. Zajęcia w ramach programu edukacyjnego "Wybieram wodę" przebiegły w miłej atmosferze z wykorzystaniem gier i zabaw dydaktycznych.


Finał akcji "Kość i kocyk"Serdeczne dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie w akcję "Kość i kocyk". Karma, koce i kołdry zostały przekazane organizacji Zwierzakowo Gminy Leszno


1 grudnia zapraszamy Uczniów na świąteczną sesję zdjęciową.


Uczniowie klas 3 na zajęciach koła misyjnego wzięli udział w akcji "Opatrunek na Ratunek" mającej na celu wsparcie ośrodków zdrowia w Afryce. Przynieśli dary, zapakowali je wspólnie z katechetami i zanieśli na pocztę, gdzie paczka została wysłana do potrzebujących.


Dzień Żytniego Chleba29 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Żytniego Chleba. Założenia organizatorów (Nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej) były proste: Chciałyśmy uświadomić naszym uczniom, że zdrowe odżywianie ma w sobie mnóstwo smaków i to całkiem zaskakujących. Czy może być coś wspanialszego od kawałka ciemnego, pełnoziarnistego chlebka polanego prawdziwym miodem, prosto z plastra?:)) albo od razowca posmarowanego grubo swojską konfiturą malinową?:))nie wspominając o dżemach z najróżniejszych owoców i przepysznych powidłach śliwkowych…Komu było za słodko. mógł przegryźć chlebek z pastami twarogowymi o nieco ostrzejszych smakach. Jak widać na zdjęciach, chętnych nie brakowało


Wyniki konkursów przedmiotowych pod patronatem MKOMiło nam poinformować, że do II etapu konkursów przedmiotowych pod patronatem MKO zakwalifikowali się następujący Uczniowie: Hanna Werseska - konkurs polonistyczny, Adam Kaźmierczak - konkurs matematyczny. Gratulujemy i trzymamy kciuki:)


Informacje MEN na temat reformy edukacji


Wyniki konkursu internetowego 1050 rocznica Chrztu Polski
11 listopada - Święto NiepodległościZ okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole w przeddzień święta odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas IV pod kierunkiem p. Iwony Jezdychowicz i p. Agnieszki Krogulec. Na szkolnej scenie zabrzmiały znane wiersze oraz pieśni w wykonaniu uczniów, przypominające wszystkim niełatwą drogę, jaką nasza Ojczyzna musiała przebyć od upadku do wolności. Swoim wystąpieniem przekonywali o tym, że "Niepodległa, niepokorna, już nie zniknie nigdy z map, bo na imię Polska ma" i zachęcali do radosnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości.Natomiast 11 listopada Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Stańczuk uczestniczył w uroczystościach gminnych w Lesznie.


Zapraszamy Uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie plastyczno-technicznym Anioły i Mikołaje. Czas trwania: 07.11 - 02.12.2016 r. Szczegóły w zakładce Konkursy.
Klasy IV a i IV b w Muzeum Narodowym​3 listopada nasze klasy - IV a i IV b pojechały do Warszawy. Głównym celem były zajęcia w Muzeum Narodowym pt. "Warszawa - miasto legend, historii i ludzi." Obejrzeliśmy miasto uwiecznione na obrazach Canaletta, Gierymskiego, Podkowińskiego i Zaleskiego. Sprawdziliśmy, jak Warszawa zmieniała się przez wieki, czym zajmowali się jej mieszkańcy i jak wyglądały miejsca, w których dziś stoją szklane wieżowce Ale, aby poznawanie stolicy nie odbywało się tylko w gmachu muzeum, udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Tam podziwialiśmy sale w Pałacu na Wodzie, następnie odbyliśmy spacer do Teatru Królewskiego i popiersia Piotra Wysockiego oraz zatrzymaliśmy się w miejscu wybuchu powstania listopadowego.
Bezpieczni w sieciOd 25 października do 3 listopada Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadziły szkolną akcję „Bądź bezpieczny w internecie”. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mieli możliwość obejrzeć prezentację i usłyszeć wiele przestróg dotyczących bezpiecznego korzystania z sieci. Prezentacje prowadzili: Andżelika Skoczylas, Aleksandra Skalska, Zuzanna Gołąb, Karolina Bebak, Weronika Kowalska, Patrycja Żuk, Krzysztof Wiśniewski, Natalia Marona, Marcin Borkowski, Natalia Sokołowska, Nikola Romanowska, Katarzyna Pasierbik, Paweł Pulczyn, Martyna Szydłowska, Agata Karlicka, Monika Majcher, Aleksandra Jędrzejczak. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.


Pamiętamy o Tych, którzy odeszli...Uczniowie naszej szkoły przed 1 listopada odwiedzili na miejscowym cmentarzu groby nieznanych żołnierzy poległych w 1939 r. Nie zapomnieli także o zapaleniu zniczy na mogiłach dawnych kierowników szkoły - p. Jan Kujawskiego i p. Antoniego Dałka, Chwilą zadumy uczcili pamięć księży, których pochowano na cmentarzu w Zaborowie oraz p. Zosi - naszej długoletniej, szkolnej pielęgniarki. Pamiętali także o naszym koledze - Konradzie. W takich chwilach bardzo wymowne stają się słowa wiersza ks. Jana Twardowskiego: Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...


Ratujemy kasztanowcePod koniec października, jak co roku, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum - członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza - wzięli udział w akcji "Ratujmy kasztanowce". Akcja polega na zgrabieniu i utylizacji liści, by uniemożliwić rozwój szrotówka kasztanowcowiaczka. Ta niewielka ćma żeruje na kasztanowcach, składając w ich liściach jaja. Larwy, które się z nich wyklują, drążą w liściach tunele zjadając blaszkę liściową.. Opanowane przez szkodnika liście usychają i opadają. Osłabione drzewa próbują odzyskać równowagę i kwitną jesienią, co dodatkowo je osłabia przed zimą. Wystarczy ok. 10 lat takiego zaburzonego cyklu i drzewo obumiera całkowicie. Przystępując do akcji, wiemy, że pomagamy naturze.


Dzień Wszystkich Świętych- konkurs o świętych " taki mały taki duży może świętym być"- wyniki


kategoria: 1-3

miejsce 1- Julia Straczuk

miejsce 2- Dominik Makowski

miejsce 3- Katarzyna Zając - Magdalena Kicmal

kategoria 4-6

miejsce 1- Aleksandra Straczuk

miejsce 2- Daria Milczarek

miejsce 3- Maria KowalskaZapraszamy Rodziców zainteresowanych wsparciem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bliznem Jasińskiego do zapoznania się z ofertą. Informacje znajdują się pod linkiem
Szkolna oferta zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2016/2017
20 października 2016 r. - zebrania z Rodzicami. Temat główny: wyniki Uczniów w nauce i zachowaniu.kl. II - III, IV a, IV b, V a, V b, VI a - godz. 17.00

kl. VI b - godz. 17.30


18 listopada- Gala Piosenki dziecięcej! dla klas 1-3! zapisy już trwają!!.


16 października – uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w ZaborowieKilka słów o historii sztandaru Pierwszy sztandar został przekazany naszej szkole w czerwcu 1938 roku przez Kuratorium Okręgu Szkolnego Warszawskiego w związku z nadaniem imienia Powstańców 1863 Roku. Podczas II wojny światowej w budynku szkoły stacjonował oddział żandarmerii niemieckiej, który miał za zadanie zniszczyć polski ruch oporu. więcej o sztandarze i uroczystości.
14 października uroczyście świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej..W hali sportowej naszej szkoły zgromadzili się zaproszenie goście – Wicewójt Gminy Leszno – p. Grzegorz Banaszkiewicz, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Zaborowie – p. Katarzyna Oleksiewicz, przedstawiciele Rad Rodziców, zasłużeni Nauczyciele, uczniowie i rodzice. więcej


29 września uczniowie klas 4-6 odwiedzili mogiłę powstańców z 1863 roku w Budzie Zaborowskiej.


Uczestnicy pieszego rajdu mieli okazję obserwować piękno zmieniającej się przyrody, ale przede wszystkim była to niezwykła lekcja historii. Po przybyciu na mogiłę, uczniowie wraz z opiekunami: Agnieszką Krogulec, Martą Ochmańską, Edytą Sawicką-Miodek, Ewą Karaszewską i Marcinem Pietrzakiem odśpiewali hymn szkoły oraz zapalili znicz. Na mogile znajduje się krzyż, orzeł w koronie oraz tablica z napisem: ,,KU CZCI PAMIĘCI BOHATEROM POLEGŁYM W 1863 ROKU ZA SPRAWĘ NARODOWĄ WDZIĘCZNI RODACY”. więcej
Konkursy przedmiotowe pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty


Harmonogram

Regulamin konkursów

Programy merytoryczne

Zadania konkursowe z ubiegłych lat

30 września kolejny raz przystąpiliśmy do oficjalnego świętowania Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku i klasy 1-3 Gimnazjum. Akcja przebiegła sprawnie, z radością obserwowaliśmy matematyczne zmagania z tabliczką mnożenia.


Europejski Dzień Języków Obcych w naszej Szkole​


26.09.2016 roku odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Z okazji tego święta w szkole zostały zorganizowane trzy konkursy: dla klas 1-3 SP konkurs na plakat "Jak wyobrażam sobie Królową Wszystkich Języków", dla klas 4-6 SP "Słowo-obraz" i dla Gimnazjum "Pocztówka z wakacji". Do nauczycieli języków obcych wpłynęło dużo pięknych, pomysłowych i przyciągających wzrok prac. Wszystkie z nich można podziwiać na korytarzu szkolnym. Oprócz konkursów, uczniowie mogli zmierzyć się z łamańcami językowymi, poznać mapy europejskich krajów, ułożyć geograficzne puzzle, rozwiązać krzyżówki i quizy. Naprawdę się działo! Wszystkim Laureatom i Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i poniżej zamieszczamy wyniki konkursów:

Klasy 1-3 SP "Jak wyobrażam sobie Królową Wszystkich Języków"

I miejsce - Eliza Regulska 3b

II miejsce - Kasia Zając 2a

III miejsce - Julia Iwanicka 3b

Wyróżnienie: Oliwia Ociesała 3c

Klasy 4-6 SP "Słowo - obraz"

I miejsce - Aleksandra Dziewulska 6b

II miejsce - Aleksandra Straczuk 6b

III miejsce - Aleksander Miszczak 5bW dniu 22 września 2016 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Zaborowie.


Komisja Wyborcza w składzie; Pietraszewski Dawid(4a), Bieńkowska Iga (4b), Przychodzki Adam (5a), Kowalska Maria (5b), Skorupski Łukasz (6a), Zubek Zuzanna (6b)

po przeliczeniu wszystkich ważnych głosów stwierdziła, co następuje: W skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:

Przewodniczący:-Hanna Wereska (6b)

I Zastępca:- Miłosz Bieniek (4a)

II Zastępca:- Danuta Nietubyć (5b)

Sekretarz:- Filip Bartczak ( 5a)

Rzecznik Praw Uczniów:-Oliwia Kazimierczak (6a)

Członkowie:- Baranowska Klara, Jabłońska Julia, Kląskała Stanisław, Sokołowski Maciej, Nowak Julia, Piotrowski Dawid, Pływacz Ignacy,Kowalska Zofia

Uwaga! Ogłaszamy konkurs dla uczniów klas I - III i IV - VI na tytuł szkolnej gazetki. Szczegóły znajdziecie​ w zakładce "Konkursy".


Palmiry 201614 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach patriotyczno – religijnych w Palmirach upamiętniających 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, rządu, władz samorządowych, służb mundurowych, młodzież szkolna i mieszkańcy . Uroczystą Mszę Świętą odprawił Jego Eminencja Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. W części patriotycznej uroczystości oddano hołd wszystkim poległym w czasie wojny, złożono wieńce i zapalono znicze na grobach poległych. Naszą szkołę reprezentowali: Andżelika Skoczylas, Natalia Sokołowska, Hanna Wereska, Wiktoria Kopeć, Karolina Stańczykowska, Aleksandra Straczuk, Martyna Szydłowska, Natalia Marona, Paweł Pulczyn, Antoni Harasimiuk.
15 września 2016 r. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców na spotkania z Wychowawcami klas.
HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Ubezpieczenie uczniów- informacja od Rady Rodziców.


>>>oferta dla Zaborowa

>>>Assistance w pakiecie ubezpieczenia

>>>UBEZPIECZENIE NNW DZIECI I MŁODZIEŻY

>>>INSTRUKCJA LIKWIDACJI SZKÓD NNW W PROGRAMACH SPECJALNYCH OFEROWANYCH PRZEZ NAU SA

>>>SZCZEGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS DLA SZKOLNEGO PROGRAMU UBEZPIECZENIOWEGO NAUCZYCIELSKIEJ AGENCJI UBEZPIECZENIOWEJ S.A.
1 września 2016 r. - organizacja zajęć


8.00 - Msza Św. w kościele w Zaborowie

9.00 - spotkanie ogólne w szkolnej hali sportowej

ok. 9.30 - spotkania z Wychowawcami w klasach

Godziny przywozu i odwozów szkolnym autokarem
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za współpracę z naszą szkołą w r.szk. 2015/2016. Państwa sugestie i wskazówki są dla nas zawsze bardzo cenne. Naszym Uczniom i tegorocznym Absolwentom życzymy cudownych wakacji pełnych radości, bezpiecznego odpoczynku i wspaniałych wrażeń. Do zobaczenia!

Dyrektor i Rada Pedagogiczna