SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWSTAŃCÓW 1863 ROKUAKTUALNOŚCI
Szanowni Państwo, zapraszamy na dzień otwarty w czwartek 14 listopada w godz. 16.30- 18.30

Zapraszamy do udziału w akcji "Wylosuj Anioła". Piszemy kartki dla dzieci z oddziału onkologicznego!

co trzeba zrobić?

1. Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie, lub kupić)

2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca)

3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć w miejscu gdzie mieszkacie. Kartkę można podpisać tylko imieniem. Kartki można też stworzyć całą rodziną.


Na kartki z życzeniami czekamy do 16 grudnia. Kartki można oddać do nauczycieli religii lub biblioteki szkolnej.


Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie! dziękujemy serdecznie za liczny udział w zbiórce dla Hospicjum Onkologicznego oraz udział w akcji "opatrunek na ratunek".

8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 5a i 5b przygotowali krótki występ, którego celem było przypomnienie społeczności szkolnej znaczenia daty 11 listopada.

Na scenie wybrzmiały słowa narodowych poetów oraz teksty znanych pieśni patriotycznych. Zgromadzona przy zaimprowizowanym ognisku harcerska brać przypomniała, iż Polskę, choć nie było jej na mapie przez 123 lata, można było znaleźć w sercu każdego patrioty, który za nią „walczył, kochał i wierzył.” O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.6 listopada, w szary, zwykły dzień, na śniadaniowej przerwie, w naszej szkole zawrzało…Przed każdą klasą tradycyjnie , jak co roku, stanęły stanowiska z różnymi rodzajami ciemnego pieczywa. Słuchajcie, powiecie, samo pieczywo? e tam…to nic takiego.., nic takiego?!

Było mnóstwo różnych rodzajów zdrowego chleba, i razowy i żytni i orkiszowy, i graham, i z ziarnami słonecznika, i z pestkami z dyni a nawet był całkiem zielony z dodatkiem szpinaku… I trzeba powiedzieć, że dużo z nich było z własnego wypieku naszych mam :), którym serdecznie dziękujemy. Ale to nie koniec, do tego „suchego” pieczywa nasi uczniowie poprzynosili zdrowe dodatki , z własnych spiżarni i własnej roboty. Czy uwierzycie że było co tylko dusza zapragnie , takie smaki, że aż pachniało przy stolikach. Dżemy pachnące latem , z moreli, brzoskwiń, truskawek i konfitury malinowe. A jakie powidła śliwkowe , palce lizać Ale to nie wszystko, były pasty twarogowe o różnych smakach , nawet z tuńczyka. Były humusy i słuchajcie, nie uwierzycie, nawet smalec domowy pojawił się w kilku odsłonach. Pysznych!!! Każdy uczeń mógł spróbować wszystkiego i niektórzy próbowali…oj próbowali…Nie możemy się doczekać następnego Festiwalu Żytniego Chleba, szkoda, że aż za rok…:)Uroczystości związane z obchodami 11 listopada Piątek 8 listopada – sala widowiskowa

opieka nauczycieli wg planu lekcji

9.10 – uczniowie klas 1, 2, 3, 4

11.00 – uczniowie klas 5, 6, 7, 8

11.11 uroczyste odśpiewanie Hymnu PaństwowegoOlimpiada Wiedzy Archimedes z matematyki Piątek 8 listopada 2019 r. - stołówka

8.00 – uczniowie klas 6, 7, 8 - opieka p. W. Zysik

9.50 – uczniowie klas 3, 4, 5 - opieka p. U. Cyga

Konkurs trwa 45 min + 10 min organizacja

AKTYWNA 7A


Od rozpoczęcia naszego przedostatniego roku w zaborowskiej szkole minęły dopiero dwa miesiące, a za nami już naprawdę wiele wydarzeń. We wrześniu zaproponowaliśmy naszej wychowawczyni nocowanie w szkole. Ta integracyjna impreza odbyła się 20 września. Obejrzeliśmy dwa filmy, jedni zamówili pizzę, a inni woleli kolację z mikrofalówki przydźwiganej przez jednego z ojców. Około północy zakończyły się sesje fotograficzne i próbowaliśmy zasnąć. Kilka dni później pod opieką przewodnika z działu edukacji KPN-u przeszliśmy ponad 8 km po lesie. W tym czasie rozpoznawaliśmy różne rośliny, rozmawialiśmy o typach krajobrazu, ingerencji człowieka, piętrach roślinności i zasadach obowiązujących w parkach narodowych. W październiku pojechaliśmy na maraton filmowy w Cinema City. Ponad cztery godziny spędziliśmy w kinowych fotelach, poznając losy Piłsudskiego i jego legionistów. Pod koniec miesiąca stworzyliśmy w sali nr 4 galerię naszych projektów okładki omawianej na j.polskim książki pt. " Oskar i pani Róża". Przed nami kolejne wydarzenia, o których wkrótce napiszemy.


31 października odbyła się Plejada Świętych i Aniołów.


przedstawiamy wyniki konkursu:

Miejsce I- Maciej Sobiecki jako św. Piotr

Miejsce II- Weronika i Dominik Makowscy jako św. Klara i św. Franciszek oraz Kłódkiewicz Filip jako św. Filip Apostoł

Miejsce III- Przybylińska Katarzyna jako św. Zyta oraz Julia Straczuk jako Matka Boża z Fatimy

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

W październiku uczniowie klasy 6c na kole języka angielskiego pod opieką pani Marty Ochmańskiej napisali list do Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II.W korespondencji Uczniowie wspomnieli m. in. o tym, jak bardzo lubią uczyć się języka angielskiego i poznawać kulturę Zjednoczonego Królestwa. Opisali również swoją szkołę, okolicę, zainteresowania, a do listu dołączyli też plakat ze zdjęciami szkoły i okolicy. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Po dwóch tygodniach od wyprawy na pocztę list trafił już do Zaborowa. Widząc go ogarnęła nas euforia i duma. Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za życzliwy list, doceniła poprawność oraz pracowitość uczniów. Ponadto, wyraziła zadowolenie za otrzymaną pracę, gratulacje oraz serdeczne życzenia. Cieszyła się, że uczniowie lubią lekcje języka angielskiego. Otrzymana korespondencja została napisana w bardzo podniosłym i jednocześnie życzliwym tonie, a do listu zostały dołączone informacje o Buckingham Palace, The Queen’s Working Day i Royal Pets. Odpowiedź monarchini sprawiła dzieciom ogromną radość i z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego.
Szkoła otrzymała informację od PGE Dystrybucja S.A. o planowanym na 22 października br. wyłączeniu prądu w godzinach 8.00 - 18.00. Szkoła pracuje bez zmian.


Kochani Rodzice! Drodzy Dziadkowie! Głosujemy!Konsultacje w sprawnie przedsięwzięć zgłoszonych przez mieszkańców do realizacji w ramach budżetu gminy Leszno w 2020. Zachęcamy gorąco do głosowania na Plac Zabaw- Otwartą Stręfę Aktywności- Teren Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

jak głosować >>>


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W DWÓCH AKCJACH CHARYTATYWNYCH18 października klasa 4 była w Teatrze Capitol na spektaklu "Friends".Był to szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl poruszał ważne tematy, mówił o przyjaźni, tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka, czyli wartościach ciągle aktualnych, szczególnie w szkole. Korzystając z pięknej pogody odbyliśmy spacer po Parku Saskim, obserwowaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na koniec mieliśmy mnóstwo ruchu i śmiechu na placu zabaw.

W dniu 16 października uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu statystyki publicznej organizowanych w ramach akcji „Zrozumieć statystykę  – VII edycja”.Akcja ta, objęta honorowym  patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, prowadzona jest przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest m.in. popularyzacja wiedzy o statystyce publicznej oraz zachęcanie do korzystania z zasobów informacyjnych Urzędu Statystycznego. Nasze zajęcia przeprowadził pan Tomasz Kalbarczyk, pracownik Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na zajęciach pt. „Podstawowe pojęcia demograficzne na przykładzie województwa mazowieckiego i Warszawy” uczniowie poznali demograficzny portret regionu, uzyskali wiedzę z zakresu ruchu naturalnego ludności oraz migracji. Ponadto dowiedzieli się ilu jest mieszkańców Mazowsza i ilu ich będzie za 20 lat, co to jest gęstość zaludnienia, jakie są najpopularniejsze kierunki migracji ludności Mazowsza. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które bardzo im się podobały.
Wyniki konkursu plastycznego na LOGO KLASY
Klasa IV Julia Religa

Klasa Va Oskar Tołczyk

Klasa Vb Oliwia Narożnik

Klasa Vc Sonia Wasilewska-Pilut

Klasa VIa Joanna Sałek

Klasa VIb Zuzanna Majcher

Klasa VIc Oliwia Ociesała

Klasa VIIa Barbara Derezińska

Klasa VIIb Wiktoria Skowrońska

Laureatom serdecznie gratulujemy!

W Dniu Komisji Edukacji Narodowej, 14 października br., uczniowie przychodzą ubrani w strój galowy. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych. Zajęcia opiekuńcze odbywać się będą od 8.00 do 12.30. Obiady dla uczniów klas 1-3 wydawane będą od godziny 12.10 a dla uczniów klas 4-8 od 12.30. Odwozy dzieci bez zmian.Z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Dyrekcja Szkoły

Harmonogram konkursówHarmonogram konkursów kuratoryjnychW roku szkolny mogą odbyć się, zaakceptowane przez zespół przedmiotowy, dodatkowe konkursy nieprzewidziane w harmonogramie.
Dnia 04. 10. 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.To bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie już kilka dni wcześniej ozdobili korytarz kolorowymi plakatami, a w pierwszy piątek października sprawdzali swoją wiedzę w praktyce podczas krótkich egzaminów. Wszyscy przeżyliśmy niezapomniane emocje.
25 września klasy 6b i 6c wzięły udział w wycieczce na warsztaty „Jak zbudować robota?” z okazji odbywającego się w Warszawie Festiwalu NaukiW trakcie warsztatów przyszli inżynierowie dowiedzieli się, czym właściwie jest robot oraz wkroczyli w świat przedmiotów ścisłych z pomocą studentów Politechniki Warszawskiej. Uczniowie najpierw poznali w teorii z czego składa się robot, a na koniec warsztatów pod czujnym okiem instruktora oraz dzięki pracy w grupie zobaczyli, jak kilka odpowiednio połączonych części wprawia w ruch robota, którego działanie mogli sprawdzić na torze wyścigowym. Jedyne czego wymagano od uczestników to chęć dobrej zabawy oraz twórczego myślenia.


Dnia 27.009.2019 roku odbyły się zawody na szczeblu powiatowym w biegach przełajowych . Z naszej szkoły drogą eliminacji udział wzięło udział ponad 20 uczniów .W każdej kategorii wiekowej startowało kilkadziesiąt uczniów z innych szkół naszego powiatu. Mikołaj Wołowski z V kl zajął 3 miejsce w kategorii chłopców 2009 r kwalifikując się razem z Danusią Nietubyć z 8 kl, która zajęła 11 miejsce w kategorii dziewcząt 2005 r do zawodów na szczeblu międzypowiatowym, które odbędą się na wiosnę 2020 roku.

Alina Peryt

Z okazji Dnia Sprzątania Świata w naszej szkole zorganizowano akcję edukacyjną propagującą dbanie o środowisko przyrodnicze oraz finał szkolnego konkursu plastycznego „Plakat propagujący zachowania proekologiczne na rzecz naszej Ziemi”Uczniowie bardzo licznie przystąpili do konkursu , prace były wyjątkowo atrakcyjne i pomysłowe. Trudno było wybrać zwycięskie plakaty. Klasy młodsze miały jeszcze dodatkowo spotkanie z panem leśniczym, który przybliżył dzieciom problem skutków zaśmiecania lasów. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie pogłębili wiedzę o tym, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko przyrodnicze i co my sami możemy w tym kierunku robić. NIE ZAŚMIECAJMY NASZEJ ZIEMI!

Urszula Cyga- Nauczyciel przyrody i biologii

Wyniki konkursu:

Miejsce I-Oliwia Poddenek klasa 6c i Filip Malarowski klasa 5 a

Miejsce II- Michalina Pytlakowska klasa 5b, Jakub Siwek klasa 5a i Magdalena Mostek klasa 7b

Miejsce III- Nadia Rusztecka klasa 3b, Laura Jasińska klasa 5b

wyróżnienia: Aleksander Bochiński klasa 5 a, Julka Szczepanik klasa 4, Oliwier Lugowski kl 7b, Michał Poddenek klasa 5aRada Rodziców po zapoznaniu się z ofertami ubezpieczeń i w oparciu o dotychczasową współpracę rekomenduje towarzystwo ubezpieczeniowe NAU jako ubezpieczyciela dzieci w roku szkolnym 2019/2020. Załączamy dokumenty, w których zapoznacie się z Państwo z ofertą i dowiecie w jaki sposób samodzielnie zawrzeć umowę ubezpieczenia. Dokumenty te również są dostępne na tablicy ogłoszeń w szkole. Jednocześnie informujemy, że jeżeli ktoś z Państwa nie chce zawierać ubezpieczenia w tym towarzystwie to, po kliknięciu w poniżej zamieszczony link do ofert ubezpieczenia, może się zapoznać z wszystkimi otrzymanymi przez Radę Rodziców ofertami i indywidualnie ubezpieczyć swoje dziecko w wybranym przez siebie towarzystwie.link do ofert ubezpieczenia
PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ROK SZKOLNY 2019/2020


Rada Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Przewodniczący -Dominik Denis klasa VIII

I Zastępca - Miłosz Bieniek klasa VIIa

II Zastępca - Oliwia Poddenek klasa VIc 

Rzecznik Praw Uczniów - Zofia Kowalska VIIb

Członkowie -Stanisław Bieniek, Wojciech Pytlakowski, Mikołaj Wołowski, Gabriela Jankowska, Wiktoria Pytlakowska, Julia Ratajczak, Maja Wicik, Paulina Głowacka, Magdalena Dudkiewicz, Maksymilian Piątkowski, Zuzanna Majcher, Julia Straczuk, Krzysztof Dutkowski, Wiktoria Stankiewicz, Stanisław Kląskała, Ignacy Pływacz.

Harmonogram spotkań z rodzicami 2019/2020

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020

Terminy wyjazdów uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie, na Pływalnię Miejską w Ożarowie Mazowieckim w roku szkolnym 2019/2020


12 września - zebrania z Rodzicami


Klasy I – VI – godz. 17.00, Klasy VII – VIII – godz. 17.30.

Organizacja pracy Szkoły im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie w dniu rozpoczęcia roku szkolnego – 2 września 2019 rokuDowóz autokarem szkolnym – godziny bez zmian

8.00 – msza św. w miejscowym kościele.

9.00 – spotkanie ogólne przed wejściem do szkoły.

9.40 – spotkania z wychowawcami.

Dodatkowe odwozy autokarem szkolnym: 10.15 na Wólkę,

10.35 – na Wąsy.

Pozostałe odwozy – godziny bez zmian.

Opieka w szkolnej świetlicy – do 17.30.

Podręczniki do religii- wykazProsimy o zakupienie podręczników do 16 września