SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWSTAŃCÓW 1863 ROKU

AKTUALNOŚCIOd 1 września 2019 r. następują zmiany na stanowisku dyrektora i wicedyrektora naszej szkoły.Szanowna Pani Dyrektor!

Składamy serdeczne podziękowania za kilkunastoletnią współpracę, wielki wkład i zaangażowanie w codzienne życie szkoły, profesjonalizm w zarządzaniu, za wiedzę i dzielenie się doświadczeniem. Życzymy zdrowia i radości z odkrywania nowych wyzwań i pasji. Z wyrazami szacunku

Rada Pedagogiczna i Pracownicy szkołySzanowna Pani Wicedyrektor!

Składamy serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę, cierpliwość i wyrozumiałość. Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce. Życzymy radosnego i pełnego energii czasu na emeryturze poświęconego na realizację osobistych celów i marzeń. Z wyrazami szacunku

Rada Pedagogiczna i Pracownicy szkołyCzłowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II


Serdecznie gratulujemy naszym Uczniom wyników w nauce i zachowaniu. Dziękujemy Nauczycielom za zaangażowanie i pracę dydaktyczno-wychowawczą na rzecz Dzieci. Trzymamy kciuki za pozytywne efekty rekrutacji Absolwentów naszej szkoły. Życzymy miłego, wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Rodzicom za współpracę w r. szk. 2018/2019. Do zobaczenia!
Wyniki egzaminów gimnazjalnych klasy IIICzęść humanistyczna

Hitoria i wos – 65 % (gmina – 61, powiat warszawski zachodni – 63%, województwo mazowieckie - 62%)

Język polski – 71 % (gmina – 71%, powiat warszawski zachodni – 67%, województwo mazowieckie – 66 %)

Część matematyczno-przyrodnicza

Matematyka – 37% (gmina – 47%, powiat warszawski zachodni – 48%, województwo mazowieckie – 47%)

Przedmioty przyrodnicze – 63 % (gmina – 54% powiat warszawski zachodni – 53%, województwo mazowieckie – 52%)

Język obcy nowożytny

Język angielski – poziom podstawowy – 73% (gmina – 71%, powiat warszawski zachodni – 76%, województwo mazowieckie – 73%)

Język angielski – poziom rozszerzony – 60% (gmina 56%, powiat warszawski zachodni – 61%, województwo mazowieckie – 58%)

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Język polski – 73% (gmina – 62%, powiat warszawski zachodni - 67% , województwo mazowieckie – 67 % )

Matematyka – 51% (gmina – 48%, powiat warszawski zachodni – 53% , województwo mazowieckie – 50%)

Język angielski – 75% (gmina – 62%, powiat warszawski zachodni – 72%, województwo mazowieckie – 64%)


Gratulujemy serdecznie!Organizacja pracy Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie w dniu zakończenia roku szkolnego – 19 czerwca 2019 rokuDowóz autokarem szkolnym – godziny bez zmian.

8.00 – Msza św. w miejscowym kościele.

9.00 – spotkanie ogólne w sali sportowej.

9.40 – spotkania z wychowawcami.

Dodatkowe odwozy autokarem szkolnym: 11.30 na Wąsy, 12.00 – na Wólkę.

Pozostałe odwozy – godziny bez zmian.

Opieka w szkolnej świetlicy – do 17.30
Podziękowanie

Organizatorzy XVI Majówki Zaborowskiej, która odbyła się 8 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie, serdecznie dziękują sponsorom: Wójtowi Gminy Leszno Panu Grzegorzowi Banaszkiewiczowi, Firmie Helio, Firmie Florimex, Firmie Skynet, Firmie Grekop , Niepublicznemu Ośrodkowi Zdrowia – Medicor, Pani Marcie Kazimierczak ze Szkoły Językowej Oskar, Klubowi Karate Rensei Dojo, Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Państwu Ewelinie, Maciejowi i Jakubowi Grzegrzółkom, Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego. Nie byłoby naszego pikniku bez wsparcia i pomocy: Pani Jolanty Malarowskiej, Pani Izabeli Malarowskiej, Pani Agnieszki Kajak, Pani Ewy Poznańskiej, Pana Jana Piekarskiego ze Szkoły Jeździeckiej „Horyzont”, Rodziców i Dzieci z Publicznego Przedszkola w Zaborowie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Lesznie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborowie, Zespołu „Sami swoi” z Borzęcina, naszych wspaniałych Nauczycieli, Uczniów oraz wszystkich tych, którzy okazali pomoc przy organizacji naszej szkolnej imprezy.


W związku z ostrzeżeniami przed upałami od 11 do 14 czerwca 2019 r. następuje zmiana w organizacji pracy szkoły. Lekcje trwają 30 minut.

1. 8.00 - 8.30

2. 8.40 - 9.10

3. 9.20 - 9.50

przerwa śniadaniowa (15 minut)

4. 10.05 - 10.35

5. 10.45 - 11.15

6. 11.25 - 11.55

7. 12.05 - 12.35

przerwa obiadowa (25 minut)

8. 13.00 - 13.30

Dowozy:

7.10 – z Zaborówka osiedle

7.40 – z Wólki

7.28 – z Feliksowa (przy figurce)

Odwozy:

I – 11.55 - na Wólkę, 12.15 – na Wąsy

II - 12.55 - na Wólkę, 13.15 - na Wąsy

III - 13.50 - na Wólkę, 14.10 - na Wąsy

IV - 14.45 - na Wólkę, 15.05 - na Wąsy

IV - 15.35 - na Wólkę, 16.00 - na Wąsy


Wycieczka klasy 8b do Sądu Rejonowego dla Warszawy- ŻoliborzaW czwartek 23 maja wybraliśmy się na klasową wycieczkę do Sądu Rejonowego w Warszawie. Poruszaliśmy się komunikacją miejską. Po dotarciu na miejsce przeszliśmy przez bramki bezpieczeństwa. Przed rozprawą, którą mogliśmy poprowadzić, sędzia pozwoliła nam przymierzyć togi i w międzyczasie opowiedziała nam o przebiegu sprawy. Przydzieliliśmy sobie role. Przeprowadziliśmy rozprawę, w której trzeba było osądzić Martynę i Maćka - oskarżonych o kradzież rowerów. Nasza fantazja nie miała granic, a pani sędzia poprawiała nas, gdy wykraczaliśmy poza prawo w trakcie składania zeznań, bronienia czy wydawania wyroku. Piotrek wciskał czerwony guzik i okazało się, że wezwał ochronę. Panowie zdziwili się, kogo zastali na sali sądowej, ale uspokoili nas, że nic się nie stało. A Piotrek stwierdził, że system alarmowy działa poprawnie. Na zakończenie mieliśmy słodki poczęstunek. Potem zwiedziliśmy część policyjną. Byliśmy nawet zamknięci w radiowozie! Zabawa była świetna i wiele nas nauczyła.


Wyniki XVIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę”
8 czerwca zapraszamy na XVI Majówkę Zaborowską.

Start - godz.12.00.


8 czerwca 2018 r. serdecznie zapraszamy na XVI Majówkę Zaborowską na terenie Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Zaczynamy o godz. 12.00. W programie między innymi: występy laureatów szkolnego konkursu „Mam Talent”, koła tanecznego, dzieci z Publicznego Przedszkola w Zaborowie, grupy „Top Dance” z Pruszkowa, zespołu „Sami Swoi”, konkurs rodzinny, konkurs na najsmaczniejsze ciasto, pokaz karate, dania z grilla, kawiarenka, stoisko Biblioteki Gminnej – „Książka za złotówkę”, punkt medyczny – Medicor, OSP w Zaborowie- pokaz i ćwiczenia pierwszej pomocy, a także lepienie z gliny, harcerskie konkursy, stoisko Skynet, malowanie buziek, skręcanie balonów, robótki ręczne, stanowisko biblioteczne, zjeżdżalnia dla najmłodszych, przejażdżki konne, występ zespołu NIEdoPARY.5 czerwca klasa 5b i 5c wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Ratatuji” w pobliskim Feliksowie z okazji Dnia Dziecka.

Uczniowie mieli mnóstwo atrakcji. Mogli wykorzystać słoneczną pogodę do szaleństw na świeżym powietrzu, grania w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę. Zostały również zorganizowane przez uczniów mini-zawody skakania przez skakankę i śpiewu. Mogliśmy podziwiać nie tylko talent wokalny i taneczny młodych gwiazd, ale też z uznaniem patrzyliśmy na konferansjerów. Były tańce, zabawy oraz mnóstwo radości z czasu spędzonego razem. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców oraz właściciela gospodarstwa udało się również przygotować stoły pełne przekąsek i zimnych napojów, a na koniec zjeść pyszną kiełbaskę i karkówkę z grilla. Wszystkim uczestnikom podobała się wycieczka, a pod szkołę wróciły same zadowolone i opalone buzie. Dziękujemy i jeszcze raz życzymy samych dobroci z okazji Dnia Dziecka.


Monika Spychalska, Marta Ochmańska

Wyniki Konkursu Recytatorskiego z języka angielskiego.

03.06. 2019 r. w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się Konkurs Recytatorski. Dzieci zgłaszały swoje wiersze oraz rymowanki do 28.05.2019 r. W Konkursie wzięło udział 41 uczniów.

Konkurs Recytatorski został podzielony na następujące grupy wiekowe:

Klasy 1 – 3 Szkoły Podstawowej;

Klasy 4 – 8 Szkoły Podstawowej oraz klasa III Gimnazjum.

Uczniowie recytowali w języku angielskim pod okiem jury, które składało się z dwóch osób: p. Angeliki Łakomskiej (przewodniczącej Jury) oraz p. Marty Ochmańskiej (członka Jury).

Po wielu wspaniałych występach uczniów oraz trudnej decyzji Jury, występy zostały ocenione następująco:

Kategoria Klasy 1 – 3 SP

Pierwsze miejsce Franciszek Wereski (klasa 2a)

Drugie miejsce Mikołaj Dyzner (klasa 1b)

Trzecie miejsce Magdalena Kaczorowska (klasa 2b)

Kategoria Klasy 4 -8 SP oraz klasa III Gimnazjum

Pierwsze miejsce Krzysztof Połowniak oraz Krzysztof Dudkowski (klasa 5c)

Drugie miejsce Mateusz Dyzner (klasa 6a)

Trzecie miejsce Adam Roszkowski (klasa 8a)

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, natomiast laureatom GRATULUJEMY!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka życzymy wszystkim Uczniom codziennej radości, sukcesów, wspaniałych koleżanek i kolegów oraz miłych, szkolnych wspomnień.


Minipiknik

31 maja w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się minipiknik naukowy. Starsi Uczniowie przygotowali i zaprezentowali młodszym kolegom ciekawe doświadczenia . Można było zobaczyć między innymi, jak zagrać na kieliszkach, jak zrobić tęczę z cukierków ,jak zbudować prosty telefon. Klasy 7, 8 a, 8b i 3 gimnazjum wzięły udział w Quizie przyrodniczym.Reprezentacje klas odpowiadały na pytania. Wygrała drużyna z klasy 7 w składzie Dominik Denis i Adam Przychodzki. Gratulujemy!
30.05.2019 r odbyły się powiatowe zawody ,, Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Warszawskiego Zachodniego i Wójta Gminy Stare Babice ‘’, w których udział wzięły uczniowie p. Aliny Peryt - nauczycielki w-f z kl. IV-VI: Jankowska Gabrysia, Singh Olga, Skibińska Wiktoria, Zakrzewska Lena, Jankowska Zuzia, Budzińska Zosia, Dutkowski Krzyś, Bocheński Alek, Poddenek Michał, Tołczyk Oskar, Wołowski Michał i Radziwon Kacper. Za udział w zawodach wszystkie startujące dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale. W biegu na 600 m Mikołaj WOŁOWSKI zajął III m-ce . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniach 23-24 maja klasa 2b uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Pojechaliśmy pociągiem IC i Pendolino.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście z przewodnikiem, poszukując wrocławskich krasnali. Następnie po pysznym obiedzie wybraliśmy się do Kolejkowa (miniaturowego świata Dolnego Śląska).Wieczorem podziwialiśmy największą w Polsce Multimedialną Fontannę przy Hali Stulecia. Następnego dnia główną atrakcją było ZOO, a w nim Afrykarium. Odbyliśmy również rejs po Odrze, a w drodze powrotnej spacer po Ostrowie Tumskim. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni z apetytem na kolejne wyprawy.


Wyniki konkursu „Szkolne potyczki matematyczne”

Klasy IV

I miejsce- Oliwia Narożnik

II miejsce- Olga Singh, Karol Pogoda

III miejsce- Michał Poddenek

Klasy V

I miejsce- Zuzanna Majcher

II miejsce- Marianna Pampuch

III miejsce- Krzysztof Dutkowski

Klasy VI

I miejsce- Michał Kaźmierczak

II miejsce- Miłosz Bieniek

III miejsce- Michał Marszałkowski

Klasy VII

I miejsce- Mateusz Stępniewski

II miejsce- Dawid Piotrowski

III miejsce- Adam Przychodzki, Ignacy Pływacz

Serdecznie gratulujemy!
Wyniki konkursu „Mam talent”

Klasy 0 – 3

I miejsce – Gabriela Dziewulska i Jan Rutkowski kl.1a, Julia Religa kl.3

II miejsce – Nela Jędrych kl.1b, Franek Wereski kl.2a

III miejsce – Aleksandra Kubacka kl.1b, Maja Ustaszewska kl.3

Klasy 4 – 8 i gimnazjum

I miejsce – Maja Wicik kl.4c, Jankowska Gabriela kl.4a, Zofia Kowalska kl. 6. Maria Kowalska kl.7

II miejsce – Magdalena Głowacka kl.5b, Oliwia Poddenek kl.5c

III miejsce – Kacper Sokołowski kl.7 wraz z partnerką Weroniką Bukat, Michał Kaźmierczak kl.6

Wszyscy laureaci wystąpią na Majówce Zaborowskiej 8 czerwca 2019r.
W kwietniu nasi Uczniowie brali udział w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego MEMORY MASTER, który jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Miło nam poinformować o sukcesach naszych Uczniów, którzy zdobyli tytuł laureata i wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych.

Klasa 4

Aleksander Bocheński – laureat III stopnia

Piotr Przysowa – laureat III stopnia

Klasa 5

Michał Jaskuła – laureat III stopnia

Natalia Przyborska – laureat III stopnia

Olena Rybak – laureat III stopnia

Natalia Stępniewska – wyróżnienie

Kornel Syta – wyróżnienie

Klasa 6

Michał Kaźmierczak – laureat III stopnia

Klasa 7

Ignacy Pływacz - wyróżnienie

Klasa 8

Aleksandra Dziewulska – laureat II stopnia

Adam Kaźmierczak – laureat III stopnia

Pola Selewoniuk – laureat III stopnia

Hanna Wereska – laureat III stopnia

III gimnazjum

Katarzyna Pasierbik – laureat III stopnia

Maria Popek – laureat III stopnia.

Dominika Bluhm – wyróżnienie

Gratulujemy.
Zajęcia z lekkiej atletyki dla dzieci i młodzieży

Zajęcia będzie prowadził Maciej Żukiewicz, instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Gry i ćwiczenia przeznaczone są dla młodzieży od 10 do 15 roku życia. Zajęcia planowane są w środy i piątki od godziny 14.30 do 15.30. Zapisy - w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!
Z radością prezentujemy wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom


16 maja 2019 r. - zebrania z Rodzicami. Temat główny: oceny przewidywane na koniec roku szkolnego.

Oddział przedszkolny – godz.16.30,

Klasy I – VI – godz. 17.00,

Klasy VII – VIII i III gimn. – godz. 17.30.


Wyniki konkursu plastycznego pt: "Mandala zdrowia"

I miejsce Julia Straczuk

II miejsce Eliza Regulska oraz Oliwia Narożnik

III miejsce Magdalena Mostek oraz Olena Rybak

Wyróżnienia: Gabrysia Jankowska i Julia Jabłońska

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!


W dniach 8-10 maja uczniowie klasy 8b uczestniczyli w ostatniej wspólnej wycieczce. Na tę szczególną okoliczność wybraliśmy prawdziwą perłę, jedno z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce – Kazimierz Dolny.

Pierwszego dnia mieliśmy okazję pospacerować po malowniczym Kazimierzu Dolnym. Zwiedziliśmy Stare Miasto z Rynkiem, pięknie zdobione kamienice znamienitych kupców oraz renesansowe spichlerze stojące wzdłuż rzeki. Kupiliśmy sobie tradycyjne koguty oraz równie smaczne lody. Wdrapaliśmy się również na Górę Trzech Krzyży, na której podziwialiśmy widoki i robiliśmy dużo zdjęć. Następnie wyruszyliśmy poza miasto w kierunku Korzeniowego Dołu. Wchodząc w wąwóz korzeniowy, ma się wrażenie wejścia w bajkowy świat. Niezwykłe światło, przezierające przez korzenie i pnie zlewające się z lessowym podłożem i zielenią sprawia, że wrażenia kolorystyczne są tu zdumiewające.więcej


Serdecznie dziękujemy Muzeum Misji Zagranicznych Wojska Polskiego w Feliksowie oraz Zrzeszeniu Weteranów Działań Poza Granicami Państwa za ciekawe spotkanie w naszej szkole pt. "Moja Misja".

Naszym gościem honorowym był płk.w stanie spoczynku Andrzej Adamowicz - uczestnik misji ONZ UNTAG w Namibii. W spotkaniu brały udział klasy 7, 8 i 3 gimnazjum. Celem spotkania było ukazanie historii udziału żołnierzy WP poza granicami państwa w misjach pokojowych, stabilizacyjnych, komisjach rozjemczych a w szczególności ukazanie działalności PKW w Namibii. Organizatorem spotkania był p. Marcin Pietrzak.


Z radością informujemy, że do Powiatowego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowali się:

klasa 4

Piotr Przysowa kl. 4 a, Mikołaj Wołowski kl. 4a oraz Oliwia Narożnik kl. 4 b

klasa 5

Kornel Syta kl. 5c, Antonina Grzymała kl. 5 b, Natalia Przyborska kl. 5b, Zuzanna Majcher kl. 5 b oraz Olena Rybak kl. 5 a

klasa 6

Wiktoria Skowrońska kl. 6 b

klasa 7

Adam Przychodzki i Mateusz Stępniewski

klasa 8 i 3 gimn

Hanna Wereska kl.8 b, Aleksandra Dziewulska kl. 8 b, Jakub Moczulski kl. 8b oraz Maria Popek kl. 3 gimnazjum


Klasa 8b na wycieczce do Warszawy

30 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy 8b wraz z wychowawczynią, panią Ewą Karaszewską oraz nauczycielem historii, panem Marcinem Pietrzakiem wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Sejmu RP. Na początku w planie było zwiedzanie Sejmu. Na dzień dobry – przeszukanie. Trzeba było oddać torby do prześwietlenia, okazać się dowodem osobistym, przejść przez bramki i zostawić rzeczy w szatni. Wszystko pod czujnym okiem strażników marszałkowskich. Na szczęście pojawiła się przewodniczka grupy o miłym tonie głosu i z uśmiechem na twarzy zaczęła z nami rozmowę i oprowadzanie po budynku. W końcu doszliśmy do sali plenarnej. Wrażenie było ogromne: piękna, obszerna sala, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta, a na ich tle flaga narodowa z godłem Polski. To tutaj zapadają ważne uchwały i decyzje, to tutaj toczą się burzliwe dyskusje miedzy ugrupowaniami parlamentarnymi, to tutaj był w 1999 Jan Paweł II - Papież Polak, to stąd dziennikarze przekazują sprawozdania na żywo do wiadomości telewizyjnych. Bardzo żałowaliśmy, że nie możemy obserwować na bieżąco obrad Sejmu i wystąpienia poszczególnych posłów. Poszerzyliśmy za to wiedzę na temat organizacji, struktury i funkcjonowania władz: ustawodawczej, wykonawczej oraz procesu legislacyjnego w Polsce. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy do kina na film pt. ,,Kurier”. Film, w reżyserii Władysława Pasikowskiego, oparty jest na prawdziwej historii tajnej misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego (kuriera z Warszawy), do której doszło w przededniu wybuchu powstania warszawskiego. Będzie to doskonały przyczynek do dyskusji z uczniami na temat warunków życia w okupowanej Polsce, honoru, bohaterstwa, odpowiedzialności i determinacji w działaniu.


Apel z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja

29 kwietnia 2019 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym uczniowie klas 5a i 6a wprowadzili uczestników w podniosłą atmosferę, przywołując rok 1791 i wydarzenia, jakie miały miejsce w stolicy. To wtedy właśnie podczas obrad Sejmu, zwanego Czteroletnim toczyła się zacięta walka o losy Polski. Był to drugi na świecie i pierwszy w Europie tego typu akt prawny, który miał na celu zreformowanie ustroju, struktur państwowych i społecznych. Konstytucja stała się symbolem możliwości odrodzenia, a w świadomości i sercach Polaków pozostała jako źródło siły i natchnienia. Podczas wystąpienia uczniowie odśpiewali pieśń „Witaj, majowa jutrzenko”. Za przygotowanie akademii odpowiedzialne były nauczycielki języka polskiego Agnieszka Krogulec oraz Ewa Karaszewska. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w przygotowanie akademii.

Komunikat z 25 kwietnia 2019 r.

Od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. zajęcia w szkole odbywają się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.


Drodzy Uczniowie, Rodzice i Sympatycy naszej szkoły, życzymy Wam pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość. Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie


Egzaminy gimnazjalne odbędą się 10, 11 i 12 kwietnia 2019 r. Uczniowie klasy III przychodzą do szkoły o godz. 8.00.

Egzaminy ósmoklasisty odbędą się 15, 16 i 17 kwietnia. Uczniowie klas VIII przychodzą do szkoły o godz. 8.00.

Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i trzymamy kciuki za powodzenie!
Serdecznie gratulujemy Uczniowi klasy VIII - Adamowi Kaźmierczakowi - uzyskania tytułu Laureata konkursu tematycznego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – papież wolności”. Konkurs zorganizowano pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Adamie, pięknie!
Wielkie podziękowania dla uczennicy klasy VIII - Aleksandry Dziewulskiej - za uzyskanie tytułu Finalisty Konkursu polonistycznego zorganizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.Olu, brawo!
Szanowni Państwo, w naszej szkole od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania będzie trwał strajk, za którym opowiedziało się 91% pracowników.Gmina Leszno: infomacja w sprawie planowanego strajku w szkołach i przedszkolach

Przypominamy informacje, które przekazali wychowawcy na zebraniach 21.03.2019 r: - 8 i 9 kwietnia odbędą się rekolekcje wielkopostne. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Msze Święte w Kościele w Zaborowie :

dla klas 0 - IV - 10.45,

dla klas V - VIII i oddziału gimnazjalnych - 12.00.

Przywozy i odwozy jak dotychczas oraz dodatkowo przywozy:

Wąsy  - 9.50, 11.10,

Wólka - 10.20, 11.40,

Odwozy:

Wólka - 12.00,

Wąsy - 12.30.

- Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych to 10,11,12 kwietnia (dni egzaminów gimnazjalnych) oraz 15, 16, 17 kwietnia (dni egzaminów ósmoklasisty).

Postaramy się zapewnić uczniom opiekę w godzinach, jak dotychczas.
Zgłoszenie dziecka do klasy 1 Szkoły PodstawowejHarmonogram rekrutacji dla klas I

zarządzenie nr 11/2019 Wójta Gminy Leszno w sprawie terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego

Wniosek o przyjęcie do klasy 1 - dotyczy ucznia zamieszkałego poza obwodem szkoły

Zgłoszenie dziecka do klasy 1 - dotyczy dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły

oświadczenie woli zapisu dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

Oświadczenie wyboru lub rezygnacji -dotyczy lekcji religii lub etyki


Podczas turnieju tenisa stołowego 30.03.2019 r. uczestnicy mogli po raz pierwszy wziąć udział w zorganizowanych przez "Klub Gier bez Prądu" zajęciach z wykorzystaniem gier planszowych i gier elektronicznych. Serdeczne podziękowania dla Klubu!
Przedstawiamy wyniki XV Zaborowskiego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 30 marca 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie. Nagrody dla Zwycięzców ufundował Wójt Gminy Leszno p. Grzegorz Banaszkiewicz.

Kategoria: Dzieci do lat 10

I miejsce – Michał Maj

II miejsce – Aleksander Połeć

III miejsce – Alek Pawluk

Kategoria: Dziewczęta 11-15

I miejsce – Amelia Przybylska

II miejsce – Kornelia Kowalska

III miejsce – Zofia Budzinska

Kategoria: Chłopcy 11-15

I miejsce – Wojtek Żychliński

II miejsce – Mikołaj Adamiec

III miejsce – Kacper Pływaczewski

Kategoria Open – Kobiety

I miejsce – Karolina Nowak

II miejsce – Patrycja Żuk

III miejsce – Jolanta Kąpińska

vKategoria Open – Mężczyźni

I miejsce – Marek Borowski

II miejsce – Rafał Nowak

III miejsce – Jarosław Malinowski

Dziękujemy p. Tomaszowi Denisowi za poprowadzenie turnieju, Dyrektorowi Świetlicy w Zaborowie i Nauczycielom za pomoc w organizacji, Wolontariuszom za zaangażowanie w przeprowadzenie rozgrywek i przygotowanie kawiarenki, a p. Agnieszce Kowalskiej za obsługę fotograficzną turnieju. Dziękujemy za przygotowanie plakatu absolwentce naszej szkoły – p. Dobrosławie. Plakaty wydrukowano dzięki uprzejmości firmy V8 Druk.
Wycieczka do Muzeum Wiezienia Pawiak

28.03.2019 r. 3 klasa gimnazjum wraz z nauczycielkami matematyki i języka polskiego pojechała Muzeum - Pawiak. Tam w czasach zaborów i podczas || wojny światowej przetrzymywani byli ludzie. Pawiak jest szczególnym miejscem w historii Polski, ponieważ upamiętnia stare warszawskie więzienie, które niemal cały okres istnienia był związany z walka o niepodległość. Według uczniów klasy gimnazjalnej warto było zwiedzić to miejsce. W muzeum dostali dużą lekcję pokory. Miejsce jest przygnębiające, Pan Robert opowiadał o przesłuchiwaniach ludzi, którzy byli wręcz katowani, traktowani jak przedmioty. Uważają, że najlepiej przyjechać jest tam indywidualnie z rodziną bądź gdy ma się co najmniej 15 lat, ponieważ nie wiadomo, jak na taka dramatyczną i przygnębiającą historię zareagują male dzieci. Następnie uczniowie odwiedzili muzeum Polin i obejrzeli część stałej wystawy dotyczącą sytuacji Żydów po 1939 roku.

Patrycja Bajorek
Serdecznie zapraszamy wszystkich Miłośników tenisa stołowego na XV Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się 30 marca 2019 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie. Szczegóły dotyczące zapisów i zasad znajdują się w regulaminie.


„Ktoś powie, że czytać każdy umie, zaprawdę mało kto czytać potrafi” – napisał niegdyś Cyprian Kamil Norwid. Uczniowie szkoły w Zaborowie niezaprzeczalnie tę zdolność posiadają. Udowodnili to, sięgając po najwyższe nagrody w XIII Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania.

Maja Wicik ( uczennica kl. 4c), Zuzanna Majcher ( uczennica kl. 5b) i Mikołaj Wołowski ( uczeń kl. 4a) oczarowali komisję konkursową swoimi interpretacjami fragmentów prozy. Dziewczynki zostały wyróżnione pierwszymi miejscami, Mikołaj zaś uplasował się na drugiej pozycji. Przewodnicząca komisji oceniającej oświadczyła, że uczniowie szkoły z Zaborowa byli najlepiej przygotowanymi uczestnikami spośród ponad trzydzieściorga występujących. Gratulujemy dzieciom!!! Liczymy na laury w kolejnym roku :)


WYNIKI KONKURSU SŁOWO-OBRAZ

I miejsce – Dominika Król, klasa 6b

II miejsce – Wiktoria Stankiewicz, klasa 6a i Patrycja Bogucka, klasa 5a

III miejsce – Julia Straczuk, klasa 5b i Magdalena Mostek, klasa 6b


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pomysłowość i wykonane prace, a zwycięzcom wygranej. Do zobaczenia za rok

Marta Ochmańska, Angelika Łakomska


W pierwszym Dniu Wiosny, 21 marca, w naszej szkole odbył się kolejny Festiwal Żytniego Chleba. Uczniowie, jak zwykle, nie zawiedli! Stoły ustawione przed każdą z sal cieszyły oczy obfitością zdrowych dodatków ( własnej roboty) do smarowania pieczywa i rozmaitymi rodzajami ciemnego chleba.

Uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły mogli spróbować wybranego gatunku chleba i sprawdzić, z czym, najlepiej im smakuje. Jak co roku cieszyły oczy kolorowe dżemy, miody z własnych pasiek, pachnące latem konfitury, pasty twarogowe a nawet smalec i pasztet. Z dużym apetytem przeżyliśmy przerwę śniadaniową i już się umawiamy na następny rok…Dziękujemy wszystkim mamom, ciociom i babciom, które uchyliły drzwi swoich spiżarni.
21.03 uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny ". W tegorocznej edycji wzięło udział 30. uczestników z klas 2-8 SP.

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.
Eliminacje szkolne do XIII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania wyłoniły trzech reprezentantów, którzy 27 marca 2019 r. w Ośrodku Kultury w Błoniu przedstawią komisji konkursowej swoje zdolności.

Maja Wicik (kl. 4c), Mikołaj Wołowski (kl. 4a) i Zuzanna Majcher udowodnili wysokie umiejętności w zakresie interpretacji słowa pisanego. To właśnie oni zawalczą o najwyższe miejsca i cenne nagrody, stając w szranki z uczniami innych szkół podstawowych z terenu powiatu warszawskiego zachodniego.
Dzień Kolorowej Skarpetki 21 marca – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3. Uczniowie tego dnia założyli dwie niepasujące skarpetki, symbolizujące niedopasowane chromosomy. Chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami! Pani Urszula Cyga wyjaśniła każdej klasie dlaczego osoby dotknięte Zespołem Downa różnią się od innych ludzi.

Klasa 5b i 5c z Wychowawczyniami
Wycieczka do krainy pisanek

20 marca klasy 2 b i 3 wraz z oddziałem przedszkolnym wzięły udział w warsztatach „ Pisanki wielkanocne” w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Pani kustosz interesująco opowiedziała uczniom o dawnych zwyczajach wielkanocnych. Pokazała tradycyjne wzory pisanek. Potem dzieci miały możliwość ozdobienia drewnianych jaj według poznanych wzorów i własnych pomysłów. Inwencja twórcza kwitła. Pisanki zachwycały kolorami…szkoda, że warsztaty tak szybko się skończyły….
21 marca 2019 r. zapraszamy Rodziców na zebrania:

oddział przedszkolny – 16.30,

klasy I – VI – godz. 17.00,

klasy VII – VIII i III gimn. – godz. 17.30.
Wyniki konkursu „Wiosenny ogród”

I miejsce – Wiktoria Kisiel kl.1b, SP w Zaborowie

Anna Dudkiewicz Oddział Przedszkolny SP

II miejsce – Maksymilian Niewiadomski kl.1a. SP

Kinga Pietraszewska Oddział Przedszkolny SP

III miejsce – Julek Szłyk – Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie

Marta Wodarczyk – Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie

Amelia Szarek - Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie


Wyniki konkursu przyrodniczego „ Mieszkańcy lasu”

Grupa młodsza

1 miesjce – Zuzanna Majcher

2 miejsce – Julia Straczuk

3 miejsce – Eliza Regulska

wyróżnienie- Oliwia Narożnik

Grupa starsza

1 miejsce – Zofia Budzinska

2 miejsce – Maria Kowalska

3 miejsce- Danuta Nietubyć
ZBIÓRKA MAKULATURY!!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!! W okresie 01.03 do 31.03 odbędzie się zbiórka makulatury. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Środki ze sprzedaży makulatury będą przeznaczone na organizację Majówki Zaborowskiej 2019.
Propozycja kolonii

wyjazd w terminie; 12-17.07 2019- dla klas IV-VIII

wyjazd w terminie; 16-21.07. 2019- brak wolnych miejsc

wyjazd w terminie; 22-27.07. 2019
Miło nam ogłosić, że uczennica klasy 5 b Antonina Grzymała zakwalifikowała się do III etapu ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 17 maja.

Gratulujemy!
Z okazji Dnia Matematyki, który przypada 12 marca Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Wielcy polscy matematycy”. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie dowolną techniką portretu wybranego przez siebie polskiego matematyka oraz przedstawienie jego krótkiego życiorysu. Z prac, które wpłynęły została przygotowana wystawa. Najlepsze z nich zostały nagrodzone przez Komisję konkursową.

I miejsce Aleksander Bocheński

II miejsce Kinga Miros

III miejsce Antonina Grzymała


Uczniowie mogli również sprawdzić swoje umiejętności, rozwiązując ciekawe zagadki matematyczne.

Kolejne sukcesy naszych Uczniów


Grupa Uczniów z naszej szkoły wraz z pomocą OSP Zaborów nakręciła film, który zajął I miejsce w konkursie ,,Pierwsi do pomocy", organizowanym w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. W skład grupy wchodzili: Bartek Milej, Tomek Sroczyński, Ola Straczuk, Wiktoria Kopeć, Adam Roszkowski, Maciek Sokołowski, Dominika Bluhm, Weronika Kowalska, Marysia Popek, Kasia Pasierbik, Szymon Nietubyć, Mateusz Kowalczyk i Michał Doleszczak pomagający nam zarejestrować i zmontować materiał. Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować OSP Zaborów za ogromną pomoc oraz udostępnienie nam jednego z wozów. Specjalne podziękowania kierujemy do naczelnika OSP Pawła Kopcia oraz Pauliny i Mariusza Dobrusiów za wsparcie merytoryczne.

Przedstawiamy Zwycięzców XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Alfik Matematyczny"

ADAM KAŹMIERCZAK - wynik najwyższy

OLIWIA NAROŻNIK - wynik bardzo dobry

MICHAŁ KAŹMIERCZAK - wynik bardzo dobry

MICHAŁ MARSZAŁKOWSKI - wynik dobry

Gratulujemy!
W pierwszym tygodniu marca klasy 1-3 i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-przyrodniczych „ Tajemniczy świat owadów: pszczoły i mrówki”. Uczniowie dowiedzieli się wielu fascynujących wiadomości o życiu tych owadów, obejrzeli z bliska PRAWDZIWE mrowisko z jego ŻYWYMI mieszkańcami! Zobaczyli, jak wyglądają rozwój pszczoły i mrówki od jajeczka do dorosłej postaci, obejrzeli model ula i narzędzia pszczelarza. Przyjrzeli się plastrom miodu i spróbowali tego specjału, był nawet taki z domieszką czekolady. Uczniowie mogli także przymierzyć prawdziwe, pszczelarskie, kapelusze z ochronną siatką. Na koniec przygotowali małą niespodziankę dla mam. Bardzo im się podobały takie „słodkie” zajęcia.
KARNAWAŁ W ZABOROWIE

Zanim na ulice Rio de Janeiro wyjdą tancerze brazylijskich szkół samby i rozpoczną „Karnawał w Rio”, uwaga wszystkich zwrócona była na Zaborowski Przegląd Muzyki Karnawałowej, który odbył się w naszej szkole w dniu 27 marca 2019. II edycja Przeglądu ponownie została przygotowana przez p. Janusza Pałkę oraz Michała Kwiatka we współpracy z Samorządem Szkolnym. Zasady wzięcia udziału są bardzo proste: trzeba wybrać dowolną karnawałową piosenkę, opracować do niej „przedstawienie” i … zaprezentować na scenie naszej sali widowiskowej przed całą szkolną społecznością. Zadanie z pozoru wydaje się banalne, ale opracowanie odpowiedniego układu tanecznego, kostiumów scenicznych to nie lada wyzwanie. W tym roku wszystkie klasy czwarte, piąte i szóste podeszły do tego zadania w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem. Układy taneczne, jakie obejrzeliśmy to dzieło samych uczniów. Ich pomysły i ich wykonanie. 3-4 minutowe występy, które obejrzeliśmy to efekt wielu godzin ćwiczeń i pokonania tremy. Każdy, kto obejrzał poszczególne występy, wie, że nasi uczniowie mogliby stanąć (jako tancerze) obok Michaela Jacksona czy zagrać w filmie „Gorączka sobotniej nocy” z muzyką zespołu Bee Gees. Nie byliśmy więc zaskoczeni, że wśród uczestników Przeglądu krążyła informacja, że na sali znajdował się tajny wysłannik z programu „You can dance”.


Michał Kwiatek

Serdecznie gratulujemy Aleksandrze Dziewulskiej - uczennicy klasy 8b - zakwalifikowania się do wojewódzkiego etapu konkursu polonistycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Olu, trzymamy mocno kciuki za Twoje sukcesy. Dziękujemy za zaangażowanie, jakie wykazujesz w dążeniu do celu. Gratulujemy Twoim Rodzicom i Nauczycielowi języka polskiego.
Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Adam Kaźmierczak z klasy VIII B zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu tematycznego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych z województwa mazowieckiego pt: „Jan Paweł II – papież wolności”. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Katecheci i społeczność naszej szkoły


Dobry Dzień Języka Ojczystego.

21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty z ciekawostkami o języku polskim przygotowane przez starszych uczniów, nasze ulubione polskie słowa zilustrowane przez uczniów klas młodszych. Obchodom towarzyszyła wystawa konkursowych „zakładek literaturą malowanych”, a także sami bohaterowie i twórcy literatury polskiej. Wśród nich można było zobaczyć zamyślonego Adama Mickiewicza, uśmiechniętą Alinę z miseczką malin i jej bezwzględną siostrę Balladynę, Świteziankę w zwiewnej sukience, elegancką Ligię, dojrzałą Barbarę z ,,Nocy i dni" i delikatną Oleńkę z ,,Potopu". Po korytarzach wędrował też władczy Neron zaopatrzony w literackie baloniki, nie zabrakło też walecznego Zbyszka z Bogdańca, króla Maciusia Pierwszego w złotej koronie, komiksowego Lisa i Ptakeła, detektywa Pozytywki w meloniku, a nawet kataryniarza, przy którym można było posłuchać melodii jego instrumentu. Przez trzy przerwy chętni i aktywni uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu literatury, frazeologii, gramatyki i ortografii. Kto wiedział, że: i, oraz lub, ale to spójniki, smok Pompon pojawił się w rodzinie Fisiów, po jakich spółgłoskach piszemy ,,rz", był nagrodzony pieczątkami, a zebrane pieczątki słodkimi upominkami z okazji wyjątkowego święta. Nagrody odbierano w bibliotece po przywitaniu się tajnym hasłem: Dobry Dzień Języka Ojczystego. W głosowaniu na ulubionego bohatera literackiego przeprowadzonym tego dnia zwyciężył Ambroży Kleks. Postać wykreowana przez Jana Brzechwę zdobyła aż 56 głosów, pozostawiając "literackich rywali" daleko w tyle


Dziękujemy! PolonistkiWyniki konkursu ,,Przebranie za bohatera z literatury polskiej”

W kategorii klas 4-6

I miejsce –Klara Sobiecka

II miejsce – Aleksandra Kopeć

III miejsce – Antoni Popek i Sonia Wasilewska- Pilut

W kategorii klas 7-8 i 3 G

I miejsce – Karolina Stańczykowska i Hanna Wereska

II miejsce – Wiktoria Kopeć

III miejsce –Maciej Sokołowski i Pola Selewoniuk


WYNIKI KONKURSU „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI LITERATURĄ MALOWANA”

Klasy 1-3:

I miejsce – Magdalena Kaczorowska, kl. 2b

II miejsce – Stanisław Stańczykowski, kl. 2b

III miejsce – Franciszek Wereski, kl. 2a

Klasy 4-6:

I miejsce – Mikołaj Wołowski, kl. 4a

II miejsce – Julia Ociesała, kl. 5c

III miejsce – Aleksandra Kopeć, kl. 5b; Maja Wicik, kl. 4c; Gabriela Jankowska, kl. 4a

Klasy 7-III:

I miejsce – Wiktoria Kopeć, kl. 8b


WYNIKI KONKURSU NA WIERSZ WALENTYNKOWY

Klasy 1-3:

I miejsce – Alicja Bartosik, kl. 3

II miejsce – Wiktoria Kisiel, kl. 1b

III miejsce – Anna Manowska, kl. 1a

Klasy 4-6:

I miejsce – Maja Wicik, kl. 4c

II miejsce – Julia Ociesała, kl. 5c

III miejsce – Martyna Pawlukowiec, kl. 5c

Klasy 7-III

I miejsce – Adama Roszkowski, kl. 8a

II miejsce – Oliwia Kazimierczak, kl. 8a

III miejsce – Daria Mielczarek, kl. 8b


NAJWIĘKSZY INSTRUMENT – ORGANY Z wizytą u p. Tadeusza Szewczyka – organisty w naszym zaborowskim kościele

Jeden z tematów realizowanych podczas lekcji muzyki w klasach szóstych brzmi: „Największy instrument. Największy kompozytor”. Jak można lepiej poznać ten instrument niż podczas spotkania z organistą – p. Tadeuszem Szewczykiem? Jak lepiej poznać jego brzmienie i budowę niż z najbliższej odległości i do tego mając możliwość dotknięcia klawiszy, przełączników? Klasy szóste wybrały się na wycieczkę do naszego kościoła i wysłuchały opowieści o zaborowskich organach, poznały ich historię oraz budowę. Pan Tadeusz z ogromną pasją opowiedział, jak wydobywa się z nich dźwięk, do czego służą poszczególne dźwignie, przyciski, przełączniki itp. Odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące tego instrumentu (nawet na pytanie „a ile kosztują organy kościelne?”) aż na koniec spotkania... ... spełnił nasze dwie prośby: pozwolił nam zagrać na tym instrumencie oraz wykonał jeden z najbardziej popularnych utworów organowych „Marsz Weselny” - Felixa Mendelssohn-Bartholdiego. Utwór ten, tak lubiany podczas uroczystości ślubnych, zabrzmiał wyjątkowo. Julia i Michał wykonali z kolei mniej znane utwory, które również nagrodzone zostały brawami.

Organy to instrument, który dobrze znamy. Parafianie słyszą go podczas niedzielnych nabożeństw, ale czy wiecie że:

- organy jako instrument powstały w III wieku p.n.e. ,

- posiadają kilkaset piszczałek, dlatego ich brzmienie jest tak zróżnicowane,

- gra się na nich rękami i nogami (kiedyś grano łokciami lub pięścią),

- przed wynalezieniem elektryczności obsługiwało je kilkanaście osób (odpowiedzialnych za wtłaczanie powietrza za pomocą miecha),

- konserwacja zaborowskiego instrumentu trwa ok. 10 dni,

- p. Tadeusz podczas mszy gra na 3 klawiaturach jednocześnie (również nogami!) i jeszcze musi wyświetlać teksty pieśni kościelnych, dbać o nagłośnienie wokalistów itp.,

- organy mogą zabrzmieć głośniej niż cała 100-osobowa orkiestra symfoniczna.

Jak będziecie w najbliższym czasie w naszym kościele – obejrzyjcie się za siebie, tam w górze zobaczycie największy instrument – organy. Bez problemu zauważycie.

Dziękujemy p. Tadeuszowi Szewczykowi za poświęcony czas i ciekawe opowieści oraz koncert.

tekst oraz zdjęcia: Michał Kwiatek – nauczyciel muzyki
14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Święto Zakochanych, czyli Walentynki. Samorząd Uczniowski zadbał, aby w tym dniu nie zabrakło wrażeń. Uczniowie mogli przekazać miłe słowa swoim sympatiom za pomocą poczty walentynkowej, a na przerwach mogli skorzystać z fotobudki i uwiecznić miły czas zdjęciami. Zainteresowania nie brakowało. Każda klasa otrzymała również balonik w kształcie serca. Nasza ciężka praca została nagrodzona miłymi słowami i uśmiechami. Cieszymy się, że mogliśmy umilić kolejny dzień w naszej szkole. Zapraszamy do galerii.

Marta Ochmańska


Przedstawiamy harmonogram rekrutacji Uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Dni otwarte w warszawskich liceach ogólnokształcących w 2019 r.

Dni otwarte w warszawskich technikach i branżowych szkołach I stopnia w 2019 r.


Bezpieczne ferie zimowe 2019


Drodzy Rodzice i Uczniowie! Przed Wami kilka ważnych rad, jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii zimowych. W tym roku szkolnym trwają one od 28 stycznia do 10 lutego 2019 r.. Życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego odpoczynku!

Bezpieczne ferie zimowe na stoku

Bezpieczne ferie zimowe – numery alarmowe

Bezpieczne ferie – porady dla Rodziców

Bezpieczne ferie zimowe – podstawowe zasady


Wyniki konkursu logicznego myślenia dla klas II – III

Dnia 23 stycznia 2019 r. odbył się konkurs logicznego myślenia dla klas II-III SP.

I miejsce

Mikołaj Pampuch kl. 2a

Krzysztof Bogucki kl. 2a

Ksawery Kamiński kl. 2b

II miejsce

Amelia Wąsik kl. 2b

Magdalena Kaczorowska kl. 2b

Kacper Kacprzak kl. 2b

Karol Lubański kl. 2b

Oskar Góral kl. 2b

III miejsce

Szymon Szczawiński kl. 2b

Julia Religa kl. 3
21 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i przypomnieniem przez p. Dyrektor okoliczności powstania szkoły i nadania jej imienia Powstańców 1863 Roku. W tym dniu, zgodnie z ceremoniałem, zostali zaprzysiężeni nowi członkowie pocztu sztandarowego. Pani Liliana de Vacqueret podziękowała dotychczasowym członkom za wspaniałą pracę na rzecz szkoły, za oddanie, dyspozycyjność i życzyła, by zdobyte podczas pełnienia tej funkcji doświadczenia, zaowocowały pięknymi, społecznymi postawami w ich dalszym życiu. Kolejnym punktem programu był wzruszający występ uczniów klasy 8 a i III gimnazjum poświęcony powstaniu styczniowemu, przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Sawickiej-Miodek. Ostatnim elementem uroczystości był IV Festiwal Pieśni Powstańczej zorganizowany przez p. Wiolettę Dziedzic i p. Monikę Strakowską. Wszystkie klasy miały okazję zaprezentować swoje talenty wokalne przy dźwiękach narodowych pieśni patriotycznych. Na początku prowadząca przypomniała zasady konkursu i przedstawiła komisję, która czuwała nad poprawnością konkursu i oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. 0 - III, IV - VI , kl.VII, VIII i oddział gimnazjalny kl. III. Przedstawiciele klas w odświętnych strojach znakomicie zaprezentowali zdolności wokalne i zobrazowali w pieśniach niepodległościowe dążenia Polaków oraz ich ówczesne nastroje. Przed wykonaniem poszczególnych utworów wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poznać ciekawe informacje na temat pochodzenia pieśni. Warto podkreślić, że komponowanie i wykonywanie pieśni w okresie poprzedzającym wybuch powstania i podczas jego trwania wymagały nie lada odwagi. Władze carskie w Królestwie Polskim były na ich punkcie szczególnie wyczulone, obawiając się, zresztą i słusznie, ich niezwykłej siły w pobudzeniu uczuć patriotycznych Polaków. Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja ogłosiła wyniki: w kategorii I główną nagrodę - Grand Prix zdobyli przedstawiciele kl. II a z wychowawczynią p. Wiolettą Dziecic, II miejsce kl. I a z wychowawczynią Anną Połeć i III miejsce kl. I b w wychowawczynią p. Renatą Rykowską. W kategorii II - Grand Prix wywalczyła kl. IV b z wychowawczynią p. Joanną Buniowską, II miejsce kl. IV b z wychowawczynią p. Agnieszką Krogulec i III miejsce kl. V b z wychowawczynią p. Moniką Spychalską. W kategorii III Grand Prix zdobyła kl. VII z wychowawczynią p. Lilianą de Vacqueret, II miejsce – klasa VIII b z wychowawczynią p. Ewą Karaszewską, III miejsce przypadło kl. III gimnazjum z wychowawczynią p. Hanną Łukasik . Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dla wszystkich klas przygotowano dyplomy. Festiwal już po raz czwarty miał na celu kształtowanie postawy patriotycznej uczniów oraz oddanie hołdu powstańcom poległym w obronie wolności. Cieszymy się, że staje się tradycją w naszej szkole. Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała uczniom, wychowawcom, organizatorom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Święta Patrona Szkoły. Obecni na uroczystości odśpiewali hymn szkoły, a przy dźwiękach werbli, na których grali Dominik Denis z kl. VII i Jan Toczyski z kl. VI a, poczet sztandarowy został wyprowadzony. Przepiękne zdjęcia z uroczystości wykonała p. Agnieszka Kowalska.


Przedstawiamy wyniki Olimpiady Wiedzy z języka angielskiego Archimedes. Lingua Plus

Serdecznie gratulujemy Laureatom i Nauczycielom języka angielskiego!

Laureaci II stopnia

Oliwia Narożnik klasa 4b

Michał Jaskuła klasa 5b

Ignacy Pływacz klasa 7

Zofia Budzinska klasa 7

Laureaci III stopnia

Krzysztof Połowniak klasa 5c

Mateusz Stępniewski klasa 7

Laureaci IV stopnia

Natalia Przyborska klasa 5b

Adam Przychodzki klasa 7

Daria Mielczarek klasa 8b

Pola Selewoniuk klasa 8b

Maria Kowalska klasa 7

Laureaci V stopnia

Małgorzata Denis klasa 4b

Eliza Regulska klasa 4b

Filip Robaczyński klasa 5a

Aleksandra Dziewulska klasa 8b


Prosimy Rodziców o zapoznanie się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji


Przedstawiamy wyniki Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus. Serdecznie gratulujemy Laureatom i Nauczycielom matematyki!

Laureaci I stopnia z wyróżnieniem

Julia Religa – kl.3

Oliwia Narożnik – kl.4b

Zuzanna Majcher – kl.5b

Kornel Syta – kl. 5c

Michał Kaźmierczak – kl. 6a

Laureaci I stopnia

Antonina Grzymała – kl.5b

Michał Marszałkowski – kl.6a

Miłosz Bieniek – kl.6a

Wiktoria Skowrońska – kl.6b

Adam Kaźmierczak – kl. 8b

Laureaci II stopnia

Michał Poddenek – kl.4a

Mikołaj Wołowski – kl.4a

Laura Jasińska – kl.4b

Natasza Regulska – kl.4b

Filip Robaczyński – kl.5a

Julia Straczuk – kl.5b

Laureaci III stopnia

Olga Singh – kl.4a

Piotr Przysowa – kl.4a

Krzysztof Dutkowski – kl.5c

Magdalena Mostek – kl.6b

Hanna Wereska – kl.8b

Laureaci IV stopnia

Aleksander Bocheński – kl.4a

Magdalena Sumińska – kl.4b

Olena Rybak – kl.5a

Krzysztof Połowniak – kl.5c

Aleksandra Straczuk – kl.8b

Laureaci V stopnia

Alicja Bartosik – kl.3

Karol Pogoda - kl.4c

Joanna Sałek – kl.5a

Marianna Pampuch – kl.5a

Mateusz Stępniewski - kl.7

Zofia Budzinska – kl.7


Informujemy, że 9 stycznia 2019 r. został zainstalowany zewnętrzny czujnik czystości powietrza, który nasza szkoła otrzymała w ramach konkursu zorganizowanego przez Fundację Aviva „Wiem, czym oddycham”. Wyniki pomiaru można odczytać na stronie airly. eu


Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII b - Adam Kaźmierczak - zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu organizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty pt.: "Jan Paweł II - Papież Wolności". Serdecznie gratulujemy!


Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie rodzinnym w zdrowiu, spokoju i życzliwości, realizacji zamierzonych celów, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku. Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy


Piękne „Jasełka” w wykonaniu Uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do galerii na wspomnienie tej wspaniałej uroczystości, której głównym organizatorem była Pani Katarzyna Stańczuk.


„W poszukiwaniu Św. Mikołaja”

20 grudnia klasy czwarte wzięły udział w grze w zaaranżowanym w bibliotece szkolnej pokoju zagadek. Uczniowie rozwiązywali zadania i zagadki logiczne oraz odnajdowali poukrywane wskazówki i przedmioty. Musieli dotrzeć do miejsca gdzie ukryty był list od Św. Mikołaja i słodycze, które dla nich zostawił. Była to świetna okazja do zabawy i powtórzenia zdobytych umiejętności w formie innej niż dotychczasowa. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie znakomicie.


Zespół nauczycieli matematykiSerdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za udział w akcji „Okaż serce - świąteczna paczka”. Przygotowaliśmy 30 paczek dla rodzin. Artykuły spożywcze i środki czystości zostały przekazane 10 potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
20 grudnia 2018 r. - zebrania z Rodzicami

Temat główny: oceny przewidywane na koniec I semestru.

17.00 – kl. I a, I c, II a, II b, IV a, IV b, IV c, V a, V b, V c, VI a, VI b.

17.30 – kl. I b, VII, VIII a, VIII b, III – oddział gimnazjalny.
Wf na trampolinach


W czwartek 13 grudnia klasy szóste oraz III gimnazjum były na mikołajkowej wycieczce w parku trampolin Hangar 646 w Warszawie. 40 uczniów wzięło udział w dwugodzinnej lekcji wf- u z trenerami pracującymi w Hangarze. Jakie są wrażenia młodzieży? Oto niektóre wypowiedzi: "Wróciłam z Hangaru pozytywnie zmęczona.", " Integrowaliśmy się z klasą i robiliśmy wspólne zdjęcia. Z pewnością zapamiętamy ten dzień na długo. ", "To był bardzo udany dzień, świetnie się bawiliśmy! ", "Taki wf mógłbym mieć częściej." Jeśli ktoś jeszcze się waha , czy wybrać się do Hangaru 646, to naprawdę nie trzeba odkładać takiego wyjazdu. Warto tam się wybrać.

Katarzyna Pasierbik
W poniedziałek 10 grudnia uczniowie klas 7, 8a, 8b uczestniczyli w wycieczce szkolnej, której celem było obejrzenie spektaklu pt. ,,Balladyna" przygotowanego przez Krakowską Agencję Artystyczną.Sala teatru była wypełniona do ostatniego miejsca. To sztuka zrealizowana na podstawie tragedii  napisanej przez Juliusza Słowackiego w Genewie w 1834 roku, a wydanej w Paryżu w roku 1839. Śpiewane songi znakomicie podkreślały nastrój tej mrocznej ballady. Opisana przez Słowackiego historia o złej dziewczynie, opowieść o kuszeniu serc złotem, władzą, wreszcie o zasłużonej karze, która spotyka główną bohaterkę, stała się w tej realizacji wyjątkowo dostosowana do percepcji widza młodzieżowego. Dziękujemy  uczniom za kulturalne zachowanie się w teatrze i godne reprezentowanie szkoły.

Ewa Karaszewska
Wyniki konkursu recytatorsko-muzycznego

Kategoria: wiersz

Miejsce I: Nela Jędrych kl.1b

Miejsce II: Roman Filarski kl.1c

Miejsce III: Nadia Rusztecka kl. 2b

Kategoria : śpiew i gra na instrumencie

Miejsce I: Aleksandra Kubacka kl.1b

Miejsce II: Julia Religa kl.3

Miejsce III ex aequo : Magdalena Kaczorowska kl.2b Franciszek Wereski i Karolina Stanuch kl.2a

GRATULUJEMY!

Organizatorzy


7 grudnia w Szkole Podstawowej w Koczargach Starych odbył się wernisaż prac plastycznych przygotowanych na konkurs pt: „Kolędnicy na polskiej ziemi”

Do organizatora wpłynęło 100 prac z 10 szkół. Konkurencja była duża, tym większe gratulacje należą się laureatkom. I miejsce zajęła Gabrysia Jankowska z klasy 4a. Uczennice naszej szkoły: Laura Jasińska z klasy 4b oraz Tosia Grzymała z klasy 5b otrzymały też dwa wyróżnienia. Rozdanie nagród odbyło się w bardzo miłej, mikołajkowej atmosferze.Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów artystycznych. Agnieszka Zabłocka- Osial


Niepodległościowy konkurs językowy

Lista laureatów (uczniowie klas 4-5):

miejsce I – Zuzanna Majcher 5b

miejsce II – Olena Rybak 5a, Julia Ociesała 5c

miejsce III – Eliza Regulska 5b, Aleksander Bocheński 4a

Lista laureatów (uczniowie klas 6-7):

miejsce I – Dominik Denis 7

miejsce II – Ignacy Pływacz 7

miejsce III - Michał Kaźmierczak 6a

Gratulujemy!!!

Organizatorzy


6 grudnia klasy piąte z okazji Mikołajek odwiedziły Studio Pozytywnej Wibracji Słodki Live.


Przez kilka godzin dzieci poznawały tajniki pracy telewizyjnej, a także wzięły udział w rożnych konkurencjach, wymagających niezwykłej kreatywności takich jak Klasowiada, czy Wywiady z gwiazdami. Ze wszystkim poradzili sobie znakomicie. Najwięcej radości przyniosły dzieciom zadania, w których mogły sprawdzić swoje zdolności aktorskie, wcielając się w role sławnych osób. Kto wie co będzie w przyszłości…Według nas mamy już kilka świetnie zapowiadających się gwiazd :). Prowadzący stwierdzili, że byliśmy najbardziej zaangażowaną i wesołą grupą jaka ich dotychczas odwiedziła. Dzieci zaraziły pozytywną energią wszystkich dorosłych i dostarczyły wiele uśmiechu. Na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. To był udany dzień. Bawiliśmy się świetnie.

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie, konkurs "Wiem, czym oddycham" prowadzony przez Fundację Aviva został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie znalazła się na 16. miejscu wśród 100 lokalizacji, które otrzymały największe poparcie w głosowaniu internetowym. Jest jeszcze druga dobra wiadomość - w rankingu szkół jesteśmy w Top 50, czyli do naszej szkoły trafi także wewnętrzny sensor jakości powietrza! Zostanie on osobiście przekazany przez jednego z agentów ubezpieczeniowych pracujących w okolicy lub przesłany pocztą na adres szkoły. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w projekt, który zwiększa świadomość o szkodliwości smogu dla zdrowia. To Wasze głosy zadecydowały o zwycięstwie szkoły w konkursie.


Szanowni Rodzice Uczniów klas VIII i III gimnazjum, prosimy o zapoznanie się z listem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ulotką dotyczącą zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W materiale przedstawiono terminy egzaminów i sposób punktowania w procesie rekrutacji.


List Minister Edukacji do Rodziców

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-20203 grudnia 2018roku z okazji mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl.1-3 wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Hulakula – Rozrywkowego Centrum Miasta w Warszawie.


Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji W-F w kręgielni grając i poznając tajniki gry w kręgle, co sprawiało im wiele radości i oswajało ze zdrową rywalizacją podczas zabawy. Po sportowych zmaganiach mogli się wyszaleć w kosmicznej sali zabaw korzystając z licznych zjeżdżalni, basenów z kulkami, ścianek wspinaczkowych, rakiet, latających spodków czy czteropoziomowych labiryntów. Tę mikołajkową wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż uczniowie wrócili z niej zadowoleni i w wyśmienitych humorach.Lista uczniów zakwalifikowanych do 2. etapu konkursu ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień”


Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie, który odbędzie się 7 stycznia

Laura Jasińska

Mikołaj Wołowski

Oliwia Narożnik

Antonina Grzymała

Eliza Regulska

Julia Straczuk

Zuzanna Majcher

Dawid Pietraszewski

Michał Kaźmierczak

Miłosz Bieniek

Wiktoria Stankiewicz


29 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 4-8 i III oddziału gimnazjalnego. Co prawda bardziej dopisali młodsi uczniowie, ale zabawa i tak była bombowa. Samorząd Uczniowski pomógł w dekoracji sali widowiskowej, a młodzież w przygotowaniu sal na poczęstunek i muzyką. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wychowawców klas mamy kolejny miły dzień za nami.


Marta OchmańskaZ wielką radością informujemy, że Uczennica klasy VIII b Aleksandra Dziewulska zakwalifikowała się do II etapu konkursów polonistycznego i języka angielskiego organizowanych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Olu, wspaniale!


Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza oraz klasę IV b „Zostań Świętym Mikołajem”.

W okresie od 3.12 do 18.12 będziemy prowadzić zbiórkę nowych zabawek, które przekażemy małym pacjentom z oddziału pediatrycznego w Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji, z góry dziękując za okazaną pomoc. Wspólnie możemy umilić dzieciom Święta. Zabawki można przynosić do p. J. Buniowskiej i p. M. Słomki.
Oferta wyjazdu zimowego dla Uczniów

Przedstawiamy ofertę Biura Turystyczno-Usługowego "Makalu" - wyjazd do Białki Tatrzańskiej w terminie od 26.01.2019 r. do 02.02.2019 r.

Oferta zimowiska

Informacje o wyjeździe
26 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji w szkole zrobiło się "misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły dzieciom na przerwach i lekcjach. Wszyscy uczniowie z misiami otrzymali plakietki przyjaciół pluszowych misi i mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia. Nie tylko nasi najmłodsi uczniowie świętowali ten dzień. Również młodzież przypomniała sobie o dziecięcych czasach i przyniosła swoje ulubione maskotki. Nasz oddział przedszkolny także hucznie celebrował święto misi. Maluchy miały spotkanie z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Dzieci zostały uhonorowane plakietkami i puzzlami z misiami. Za nami kolejny fajny dzień, który przypomniał nam o tym, że nieważne, czy to jutro, czy to dziś, ale wszystkim jest potrzebny miś :) Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za bycie z nami.

Samorząd Uczniowski
21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Przygotowaliśmy się do tego święta solidnie. W klasach, na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy na temat życzliwości i wspólnie z wychowawcami każda klasa wykonała kodeksy życzliwości. Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. W szkole było kolorowo i radośnie. Nauczyciele i uczniowie obdarowywani byli plakietkami z uśmiechami. Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził akcję "Podaj Dalej" z balonami, na których były napisane miłe i motywacyjne słowa przygotowane przez uczniów. Wysyłaliśmy również pozdrowienia i serdeczne życzenia, które sprawiły, że na buziach uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły pojawiły się szerokie uśmiechy, pełne radości i wdzięczności za miłe słowa. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wychowawców i uczniów w przygotowanie tak radosnego dnia.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza i Samorządu Uczniowskiego - p. M. Słomka i p M. Ochmańska.


22 listopada 2018 r. zapraszamy Rodziców na zebrania:

16.30 - oddział przedszkolny

17.00 - klasy I – VI

17.30 - klasy VII – VIII i III gimn.

Tematy główne – wyniki w nauce i zachowaniu, fonoholizm.


Góra Grosza

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! W dniach 23.11.2018- 21.12.2018 Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi akcję „Góra Grosza”. Zebrane pieniążki będą przekazane Towarzystwu „Nasz Dom” na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnych rodzinach. Prosimy o wsparcie akcji. Zbieramy drobne monety: 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr. Wolontariusze będą zbierać datki podczas wszystkich przerw w szkole. Dziękujemy !
Z radością informujemy, że Uczennica klasy VIII b - Hanna Wereska - zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu geograficznego organizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wspaniale!
9 i 16 listopada 2018 r. wszyscy Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Profesjonalnie przeprowadzone zajęcia dały możliwość poznania zasad reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wykonywania ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Serdecznie dziękujemy Panu Rektorowi – Komendantowi za pomoc w organizacji tej szlachetnej inicjatywy.


"Uskrzydlona bielą orła bije rytmem naszych serc"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie pod opieką nauczycieli przygotowali program poetycko-muzyczny, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada w kościele pw. NNMP w Zaborowie po Mszy św. o godz. 10.00 celebrowanej przez ks. Macieja Szymańskiego w intencji ojczyzny uroczyście zabrzmiały wybrane utwory poetyckie i muzyczne, które w interpretacji dzieci przybliżyły trudną, ponad stuletnią drogę Polaków do wolności. Nie zabrakło wśród nich patriotycznych utworów pełnych goryczy i tęsknoty za utraconą państwowością, a także zagrzewających do walki w czasie wielokrotnie wzniecanych powstań narodowych. "Dzisiaj wielka jest rocznica - 11 listopada" - przekonywały dzieci, a słowa wiersza brzmiały nadzwyczaj podniośle, gdy wspólnie świętowaliśmy 100-lecie niepodległej Polski. Hołd wdzięczności wszystkim, którzy polegli w obronie ojczyzny, uczniowie wyrazili w wierszach i piosenkach oraz zapalając znicze na kopcu usytuowanym w pobliżu kościoła. To szczególne miejsce będące wyrazem czci i pamięci o odzyskanej wolności, zaaranżowane 90 lat temu przez nauczycieli, uczniów oraz przyjaciół naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przeżywanie tej doniosłej uroczystości.
Spoty reklamowe naszych Uczniów

Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które zaangażowały się w przygotowanie spotów reklamowych pod hasłem "Wolność kocham i rozumiem": kl. I a, I b, I c, II a, II b, 4 b, 4 c, 5 b, 5 c, 6 a, 6 b, 7, 8 a i 8 b. Wasze spoty były tworzone z ogromnym zaangażowaniem, dlatego komisja konkursowa postanowiła nie wskazywać kolejnych miejsc i umieścić wszystkie prace na stronie internetowej szkoły w dowód uznania dla pomysłowości naszych Uczniów. Brawo!
My i Niepodległa

9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Bijemy rekord dla Niepodległej". O godz. 11.11 uczniowie polskich szkół w kraju i za granicą odśpiewali hymn państwowy. Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii. Rozstrzygnięto także konkurs "Życzenia dla Niepodległej". Wyróżnienia - nagrody książkowe otrzymali:

kl. I a - Laura Birek, Maksymilian Niewiadomski, Hubert Skrzyński

kl. I b - Martyna Dudkiewicz, Nela Jędrych, Aleksandra Kubacka

kl. I c - Lena Skalska, Bartosz Skalski, Julia Bieńczak

kl. II a - Karolina Stanuch, Franciszek Wereski, Maja Pszenna

kl. II b - Barbara Jakubik, Magdalena Kaczorowska, Natalia Wąsik

kl. III - Julia Religa, Dagmara Kosińska, Nikola Jaskulska

kl. IV a - Jakub Siwek, Patryk Waligórski, Aleksander Bocheński

kl. IV b - Wiktoria Pytlakowska, Magdalena Sumińska, Michalina Pytlakowska

kl. IV c -Julia Ptaszyńska, Paulina Głowacka, Maja Wicik

kl. V a - Magdalena Dudkiewicz, Olena Rybak, Patrycja Bogucka

kl. V b - Julia Straczuk, Szymon Wdowiarek, Eliza Regulska

kl. V c - Zuzanna Jankowska, Oliwia Ociesała, Julia Adamczewska

kl. VI a - Michał Marszałkowski, Szymon Regulski, Katarzyna Dudkiewicz

kl. VI b - Hubert Góral, Dominika Król, Paulina Bochińska

kl. VII - Maria Kowalska, Martyna Czerniawska, Maciej Kajak

kl. VIII a - Mikołaj Dyczka, Jan Lesiak, Adam Roszkowski

kl. VIII b - Aleksandra Dziewulska, Maciej Sokołowski, Wiktoria Kopeć

kl. III gimn. - Katarzyna Pasierbik, Mateusz Kowalczyk, Dominika Bluhm

Gratulujemy :)
Świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2018 r.:

- udział w akcji „Bijemy rekord dla Niepodległej” - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 11.11;

- rozstrzygnięcie konkursu „Życzenia dla Niepodległej”;

- akcja „ W naszej szkole każdym oknie - biało-czerwona”.

11 listopada 2018 r.:

- występ okolicznościowy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w miejscowym kościele po mszy św. o godz. 10.00, zapalenie zniczy przy Kopcu wolności usypanym w 1928 r. przez społeczność szkolną.
A Ty, czy wiesz, czym oddychasz w naszej miejscowości?

Zagłosuj i zachęć innych do głosowania w II edycji konkursu „Wiem, czym oddycham”. Walczymy o czujnik jakości powietrza, a przede wszystkim o nasze zdrowie i czyste środowisko.

Link do głosowania - TUTAJ


Czekamy na Twój głos i dziękujemy za wsparcie!

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie, prosimy o zapoznanie się z listem Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnegolist do pobrania
Akcja - 1000 KSIĄŻEK dla Szpitala Zachodniego w Grodzisku MazowieckimNasza szkoła w Zaborowie dołącza do akcji na rzecz dzieci. Zbieramy książki dla pacjentów Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Większość z nich to niemowlęta i dzieci do 2 roku życia. Kolejne 25% dzieci to przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pozostałe 25% to nastolatki. Docelowo zbiórka dotyczy nowych książek, ale jeśli jesteście w posiadaniu książek używanych lub literatury dla rodziców, to również z radością je przyjmiemy. Każdy, kto chciałby podarować książkę, proszony jest o przyniesienie jej do p. Wioletty Dziedzic (sala nr 5).


5 listopada uczniowie klasy 2b, 3 oraz Oddział Przedszkolny odbyli wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie wzięli udział w lekcjach historycznych pt.” Król wojownik” oraz „Królewska rodzina”.Spacerując po królewskich komnatach, uczniowie zobaczyli dzieła sztuki upamiętniające zwycięstwa króla Jana III. Dowiedzieli się z nich, jakiego rodzaju bronią posługiwał się król i jaką zbroję nosił. Rozwiązując zagadki, poznali nazwy miejsc, w których król stoczył zwycięskie bitwy, dowiedzieli się, jakimi cechami charakteru musi odznaczać się doskonały wódz, co król pisał w listach do królowej Marysieńki z wypraw wojennych i jak nazywał się jego ulubiony rumak. W trakcie spaceru po najstarszej części pałacu uczniowie poznali wszystkich członków rodziny królewskiej Dowiedzieli się, czym pałac różni się od zamku oraz jak królewska rodzina spędzała czas w Wilanowie. Poznali także, które pomieszczenie należało do króla, a które do królowej oraz policzyli, kto zajmował większą liczbę komnat – król czy królowa… To była niezwykła podróż w czasie.

Bogusława Ciupa


1 listopada - Wszystkich Świętych (dzień wolny od zajęć)

2 listopada - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych


"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

Wyniki Plejady Świętych i Aniołówkategoria 0-III

miejsce I- Katarzyna Przybylińska klasa 1b

miejsce II- Konrad Bocheński klasa 1a

miejsce II- Magdalena Kaczorowska klasa 2b

miejsce III- Łucja Stankiewicz klasa 0

miejsce III- Franciszek Wereski klasa 2a

miejsce III- Jakub Stankiewicz klasa 3

kategoria IV-VIII

miejsce I- Aleksander Bocheński klasa 4a

miejsce II- Julia Straczuk klasa 5b

miejsce II- Hanna Wereska klasa 8b

miejsce III- Aleksandra Straczuk klasa 8b

miejsce III-Oliwia Kazimierczak klasa 8a


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna akcję „Kość i kocyk”. Tak jak w latach ubiegłych chcemy wspomóc Zwierzakowo Gminy Leszno. Zwracamy się z prośbą o wsparcie nas w tym szczytnym celu i podarowanie np. suchej karmy, karmy w puszkach , kocyków, zabawek dla zwierząt. Akcja trwa od 29 października do 23 listopada. Przyniesione dary można przekazać do p. M. Słomki. Za udział w akcji uczniowie otrzymują dodatkowe punkty. Za życzliwość z góry dziękujemy.


Propozycja wyjazdu na obóz młodzieżowy

Organizator - BPT Chopin Sochaczew

Opiekun - p. Wioletta Dziedzic

Oferta

Informacje dodatkowe


23 października uczniowie klasy 2b pojechali do Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie na warsztaty pt. ”Eksperyment w sztuce” towarzyszące wystawie „Co po Cybisie?”.

Podczas warsztatów uczniowie mogli porozmawiać i uzyskać odpowiedź na pytania: Co to jest eksperyment? Czy do czegoś nas prowadzi? Czy może stać się tematem pracy? Uczestnicy zajęć wykonali serię artystycznych ćwiczeń, które pokazały, jak odejść od utraconych schematów i być może ułatwiły poszukiwanie oryginalności. Wykonane prace zostaną zaprezentowane na szkolnej gazetce. To była bardzo ciekawa przygoda. Być może ktoś z 2b zostanie w przyszłości wielkim artystą?

Bogusława Ciupa
Od 15 do 19 października klasy 2a i 4b wzięły udział w projekcie „Code Week z Uczymy Dzieci Programować” Przedsięwzięcie było realizowane w ramach obchodów V Europejskiego Tygodnia Kodowania „Code Week”, w którym corocznie biorą udział szkoły z ponad 50 państw na całym świecie.

W ramach naszych szkolnych obchodów przez cały tydzień wykonywaliśmy zadania związane z kodowaniem i odkodowywaniem informacji i szyfrów. Ważnym elementem było zdobycie wiedzy na temat naszej najbliższej okolicy oraz województwa, w którym mieszkamy. Realizowany projekt wzbudził wiele pozytywnych emocji. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem. Starsze dziewczynki chętnie współpracowały z młodszymi kolegami. Wspólne działania zaowocowały chęcią udziału w kolejnych wspólnych projektach.

Joanna Buniowska Wioletta Dziedzic


Szkolny Klub Wolontariusza zakończył akcję „Bezpieczeństwo w sieci”. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Prezentację prowadziły uczennice z klasy 7 : Maria Kowalska, Danuta Nietubyć, Zofia Budzinska, Oliwia Głowacka. Dziękujemy!
18 października uczniowie klas 8a, 8b i 3 gimnazjum pojechali do Centrum Kultury w Błoniu na interaktywne widowisko multimedialne pt. Mały Książę. Tajemnicze okoliczności literackiej działalności.,,Z Małym Księciem jest jak z pierogami. Najlepsze są wtedy, kiedy zrobi je babcia. Małego Księcia najlepiej się czyta co najmniej po 40-stce. Dopiero wtedy smakuje najlepiej. Każdy kto ma naturę odkrywcy, zawsze odkryje w Małym Księciu coś nowego”- usłyszeliśmy na początku widowiska. Zostało przeprowadzone śledztwo na temat działalności małego chłopca, a w roli detektywów wystąpiła młodzież. W końcu analiza i dedukcja jest znaną uczniom formą obcowania z literaturą. Niewątpliwie interaktywna forma prezentacji treści Małego Księcia ułatwiła młodzieży zrozumienie tego dzieła. Przebieg dochodzenia i sama rozprawa została udokumentowana technikami audiowizualnymi i niebawem trafi do naszej szkoły. Oczekujcie na film z tego niezwykłego widowiska!

Ewa Karaszewska


18 października Wolontariusze ze Szkolnego Klubu wzięli udział w akcji „Ratujmy kasztanowce”. Serdecznie dziękujemy Uczniom z klas szóstych.
Multimedialnie, interaktywnie, widowiskowo17 października uczniowie klas szóstych wzięli udział w interaktywnym widowisku multimedialnym pt. Mity greckie, czyli olimpiada szkolna. W Centrum Kultury w Błoniu czekały na uczniów prawdziwe zmagania olimpijskie. Do zawodów w bardzo oryginalnych dyscyplinach stanęła drużyna Bohaterskich Herosów oraz drużyna Wspaniałych Bogiń, a stworzyły je osoby, którym przypadły "bilety szczęścia". Wszyscy uczestnicy mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie wybrane mity, m.in. o Heraklesie, Demeter i Korze czy Dedalu i Ikarze, natomiast szczęściarze zmierzyli się na scenie w wielu konkurencjach i chociaż drużyna Herosów wyraźnie prowadziła we wszystkich zadaniach, to ostatnia próba siły zadecydowała o wygranej Bogiń. Jak widać, fortuna kołem się toczy! więcej
Zebrania z Rodzicami - 18 października 2018 r. Temat główny – wyniki w nauce i zachowaniu.

16.30 - oddział przedszkolny

17.00 - klasy I a, I c, II, IV, V, VI

17.30 - klasy I b, VII, VIII, III gimnazjum

Zebrania w klasie III i IV c szkoły podstawowej odbędą się w późniejszych terminach.


Materiały dla Rodziców - Moje dziecko w sieci

Chroń dziecko w sieci przed szkodliwymi treściami

Nadmierne korzystanie z komputera przez dzieci i młodzież

Pomyśl, zanim wrzucisz

Twoje dziecko bezpieczne w sieci


Konkursy przedmiotowe organizowane pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Harmonogramy konkursów - szkoła podstawowa

Harmonogramy - oddziały gimnazjalne

Programy merytoryczne konkursów
15 października 27 Uczniów z naszej szkoły wzięło udział w powiatowych zawodach w indywidualnych biegach przełajowych.

W każdej kategorii wiekowej startowało około 80 zawodników z powiatu warszawskiego zachodniego. Do zawodów na szczeblu międzypowiatowym zakwalifikowali się Katarzyna Pasierbik i Mikołaj Wołowski. Serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki, kibicując Wam na kolejnych etapach.
Informacja Rady Rodziców na temat ofert ubezpieczenia Dzieci w r. szk. 2018/2019

Informacja ogólna

Szczegóły oferty nr 1

Szczegóły oferty nr 2
Wycieczka kl. 2a i 1c do Farmy Iluzji w Trojanowie!

Trojanów to niewielka miejscowość, położona na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Na jej terenie znajduje się jeden z najbardziej lubianych parków edukacyjno-rozrywkowych w Polsce „Farma Iluzji”. Jest to wspaniałe miejsce, które przenosi w świat magii i czarów. 28. 09.2018 r. klasa 2a i 1c, postanowiły na własnej skórze doświadczyć, efektu iluzjonistycznego. Wyprawa od samego początku była ekscytująca a radości z wycieczki nie było końca. Zwiedziliśmy Latająca Chatę Tajemnic, Tunel Zapomnienia. Poznaliśmy Tajemnicę Opuszczonej Kopalni, pokój Amesa, Labirynt Luster. Odwiedziliśmy mrożący krew w żyłach Grobowiec Tutenchamona i wiele innych fascynujących miejsc. Na koniec upiekliśmy pyszne kiełbaski i uradowani wróciliśmy do Zaborowa.

Wioletta Dziedzic Monika Strakowska


28 września w naszej szkole obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 28. 09. 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie już kilka dni wcześniej ozdobili korytarz kolorowymi plakatami, a w ostatni piątek września sprawdzali swoją wiedzę w praktyce podczas krótkich egzaminów. W tym roku do akcji zgłosiło się 4579 szkół i cieszymy się bardzo, że nasza była jedną z nich. Wszyscy przeżyliśmy niezapomniane emocje.

Monika Spychalska Hanna Łukasik


Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”, w ramach którego uczniowie klas 1a, 1b, 1c ( pod opieką pani Renaty Rykowskiej) i klasy 3 (pod opieką pani Agnieszki Lasockiej ) uczą się grać w szachy.

Opiekunowie naszych młodych szachistów podjęli innowacyjne działania, mając na względzie, iż wprowadzenie nauki gry w szachy w młodszym wieku szkolnym wpływa wszechstronnie na rozwój uczniów:

1. Rozwój zainteresowań – dziecko poznaje nową dyscyplinę, której istotą jest samodzielne, logiczne rozumowanie, łączące poszczególne elementy wiedzy w jedną harmonijną całość;

2. Aktywność twórcza – specyfika gry w szachy wyklucza odtwórcze traktowanie tego zagadnienia. Wszelkie próby bezmyślnego naśladownictwa skazane są na niepowodzenie. Dziecko samo kreuje wydarzenia na szachownicy i ponosi za nie odpowiedzialność;

3. Rozwijanie pamięci i uwagi – główną umiejętnością w szachach jest zdolność zreasumowania każdej pozycji w sposób dynamiczny, w kategoriach najważniejszych jej elementów. Cała szachownica zostaje ukształtowana w przestrzenno-czasową postać, czyli wzorzec. Towarzyszy temu rozwój wyobraźni wzrokowej i koncentracji;

4. Myślenie logiczno-wyobrażeniowe – ludzie myślą czasami za pomocą wyobrażeń, które są obrazami psychicznymi rzeczywistych doznań zmysłowych i ten właśnie rodzaj myślenia gra szachowa rozwija najpełniej;

5. Rozwój pozytywnych sfer osobowości – szachy wykształcają poczucie obiektywizmu, uznawanie prawd innych ludzi, uczą tolerancji i reakcji na niepowodzenia;

6. Konsekwencja i wytrwałość w działaniu – dzieci mające styczność z szachami, zupełnie inaczej podchodzą do porażek. Zazwyczaj ponownie starają się rozwiązać określony problem i czynią to aż do skutku, podczas gdy ich rówieśnicy bądź rezygnują z wykonania zadania, bądź też obniżają sobie skalę trudności;

7. Aspekty wychowawcze – można je rozpatrywać w kategoriach kary i nagrody. Czymże innym jak nie karą jest przegrana? W dodatku wymierzona natychmiast i adekwatnie do czynu. To samo można powiedzieć o nagrodzie, jaką bez wątpienia jest dla młodego człowieka zwycięstwo, osiągnięte dzięki sile własnego umysłu.
Wycieczka klasy 5b i 5c


Uczniowie klasy 5b i 5c udali się do Kamienicy Zagadek. Odwiedzili dwa pokoje. W gabinecie detektywistycznym znaleźli niedokończony list od Sherlocka... Poszukiwali wskazówek, które doprowadziły ich do ukrytego w gabinecie diamentu. W drugim pomieszczeniu uczniowie ruszyli tropem białego królika, który zostawił poukrywane wskazówki i rebusy. Wszystkie dzieci w nagrodę za rozwiązane zagadki otrzymały dyplomy. Mogliśmy również wziąć udział w grze miejskiej w samym sercu Warszawy. Dzieci poznały tajemnice starych kamienic, odkryły nowe miejsca oraz podążały za wskazówkami i mapą. Odwiedziliśmy też kręgielnie. Gra dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji oraz okazała się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

Monika Spychalska i Marta Ochmańska.


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego


21 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy wyniki głosowania:

Rada Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie i oddziału gimnazjalnego

Przewodniczący -Hanna Wereska - kl.VIII b

I Zastępca - Zuzanna Majcher kl. Vb

II Zastępca - Gabriela Jankowska kl. IVa 

Sekretarz -Maria Popek kl. III gimnazjum

Rzecznik Praw Uczniów - Katarzyna Pasierbik kl. III gimnazjum

Członkowie -Laura Jasińska, Oliwia Narożnik, Lena Janiszewska, Patryk Zasłona, Marianna Pampuch, Maciej Sobiecki, Antonina Grzymała, Krzysztof Dudkowski, Krzysztof Połowniak, Barbara Derezińska, Michał Marszałkowski, Stanisław Kląskała, Zofia Kowalska, Dawid Piotrowski, Filip Bartczak , Oliwia Kazimierczak, Adam Roszkowski, Maciej Sokołowski


W Ratatuji

W upalną środę 19 września Uczniowie klasy VII wzięli udział w wycieczce do Przedsiębiorstwa Agroturystycznego „Ratatuji”. To popularne miejsce integracji mieszkańców naszego regionu zapewniło Siódmoklasistom i ich Opiekunom wspaniałą rozrywkę: biegi labiryntami kukurydzy, grę w siatkówkę plażową, wspólne muzykowanie i śpiewanie ulubionych utworów, smakowanie usmażonych przez właściciela naleśników, pieczonych ziemniaków, możliwość skosztowania uprawianych tam owoców, grillowanie, a nawet bilard. Wszystko, co w wydarzyło się w pięknych warunkach przyrodniczych naszego regionu, z pewnością pozostanie w pamięci. I okazało się po raz kolejny, że nasi Uczniowie są świetnymi, młodymi ludźmi, którzy nie tylko starają się sprostać szkolnym wyzwaniom, ale potrafią również zorganizować doskonałą zabawę.


14 września 2018 r. o godzinie 16.00 na cmentarzu w Palmirach odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna dla upamiętnienia wybuchu II wojny światowej i ofiar egzekucji w Puszczy Kampinoskiej. Poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Stańczuk uczestniczył w tych ważnych obchodach. Mszy Św. za poległych i pomordowanych przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz. Serdecznie dziękujemy Uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę: Danucie Nietubyć, Zofii Kowalskiej, Barbarze Derezińskiej, Gabrieli Kóźlik, Julii Nowak , Julii Baranowskiej oraz Stanisławowi Kląskale, Dawidowi Pietraszewskiemu i Dominikowi Denisowi.


Dnia 14 września uczniowie klasy 7 i III gimnazjum pojechali do kina na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Ekranizacja książki Arkadego Fiedlera opowiadającej historię polskich pilotów biorących udział w bitwie o Anglię bardzo zaciekawiła młodzież. Film pomógł przypomnieć sobie dzieje polskich bohaterów w czasie II wojny światowej. Przedstawione sceny powietrznych bitew pozwoliły poczuć atmosferę walki, niebezpieczeństwa i poświecenia. Produkcja wzbudziła wiele emocji wśród uczniów i pozwoliła na późniejszą dyskusję o losach lotników, różnicach między książką a filmem Dzięki temu filmowi młodzi ludzie mogli poznać heroizm Polaków w tamtym trudnym czasie.

Maria Popek


Wyjazd klas 8 na Politechnikę Warszawską i na film ,,Dywizjon 303. Prawdziwa historia”

14 września uczniowie klas 8a i 8b pojechali do Warszawy na IV Dzień Popularyzacji Matematyki. Wszystkie zajęcia odbywały się w gmachu Wydziału MINI Politechniki Warszawskiej. Na miejscu uczniowie brali udział w zorganizowanych wykładach, poszerzając swoją wiedzę z matematyki i informatyki. Uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach: ,,Skąd wzięła się matematyka?”, „Co Alicja zobaczyła po drugiej stronie lustra?”, ,,Przenoszenie pól – olimpijskie tricki z polami”, ,,Język matematyków i informatyków: zera i jedynki”. Nie zabrakło gier i zabaw matematycznych. Wyjazd przyczynił się do poszerzenia wiedzy wśród uczniów, bowiem osoby prowadzące zajęcia w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób omawiały trudne zagadnienia matematyczne. Korzystając z wyjazdu do Warszawy, uczniowie obejrzeli również najnowszy film pt. ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, wyreżyserowany na podstawie książki Fiedlera. Uczniowie poznali piękną historię polskich asów przestworzy, którzy wykazali się niebywałym patriotyzmem oraz ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Podczas oglądania nie zabrakło momentów wzruszenia. Uczniowie jednogłośnie uznali, że ten film warto było obejrzeć!

Ewa Karaszewska


13 września 2018 r. (czwartek) o godz. 17.30 zapraszamy Rodziców na spotkania z Wychowawcami Temat główny – sprawy organizacyjne.

.


Beztroskie godziny 11 września 2018 roku klasy szóste spędziły w gospodarstwie agroturystycznym Ratatuji w Feliksowie

Zaczęło się od oglądania i wypróbowania kieratu, potem był czas na zabawę. " Poszliśmy zwiedzić labirynt w kukurydzy. Wszystkim bardzo się spodobał. Upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki. " - mówił Dawid. "Mnie najbardziej podobał się mikrofon do naszej dyspozycji i sprzęt muzyczny. " - dodała Gabrysia. Uczniowie wykorzystali też boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Stół do bilarda był stale oblegany, a umiejętności niektórych naprawdę wysokie! "Uznaliśmy ten wrześniowy dzień za święto klas szóstych i dobry początek nowego roku szkolnego." - podsumowali uczniowie.


Organizacja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r. – rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

23 – 31 grudnia 2018 r. – zimowa przerwa świąteczna.

25 stycznia 2019 r. - koniec I semestru.

28 stycznia – 10 lutego 2019 r. – ferie zimowe.

10,11,12 kwietnia 2019 r. – egzaminy gimnazjalne.

15,16,17 kwietnia 2019 r. – egzaminy ósmoklasisty.

18 – 23 kwietnia 2019 r.– wiosenna przerwa świąteczna.

21 czerwca 2019 r. – zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Spis podręczników do religii. Katecheci nie będą zamawiać podręczników. Prosimy o zakup we własnym zakresie.
Harmonogram spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2018/2019

13 września 2018 r. – sprawy organizacyjne.

18 października 2018 r. – wyniki w nauce i zachowaniu.

22 listopada 2018 r. – wyniki w nauce i zachowaniu.

20 grudnia 2018 r. – informacje o przewidywanych ocenach śródrocznych.

28 lutego 2019 r. – spotkania indywidualne.

21 marca 2019 r. – wyniki w nauce i zachowaniu.

16 maja 2019 r. – informacje o przewidywanych ocenach rocznych.


Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 wszystkim Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom dziękujemy za miłą współpracę i życzymy, by okres wakacji był dla Państwa czasem odpoczynku i radości.

Naszym Uczniom życzymy bezpiecznych, niezapomnianych wakacji, pozytywnych wrażeń z zaplanowanych wyjazdów i bezpiecznego powrotu do szkoły. Sprawdźcie, czy pamiętacie, jak bezpiecznie spędzić ten wolny czas! Do zobaczenia 3 września.


Rządowy program "Dobry Start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br. ulotka


Stypendia Marszałka dla uzdolnionej młodzieży z Mazowsza

22 czerwca 2018 r. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie rozpoczyna nabór wniosków do projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2018/2019.

„Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, uczniów dotychczasowych gimnazjów i uczniów dotychczasowych trzyletnich liceów ogólnokształcących w Województwie Mazowieckim w roku szkolnym 2018/2019 w ramach projektu- Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka”.


Miło nam poinformować, że Aleksandra Dziewulska, uczennica klasy 7b otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ,,Savoir-vivre na co dzień". Gratulujemy dobrych manier oraz umiejętności postępowania, według którego człowiek jest zawsze celem samym w sobie, a nie środkiem do celu.


Wyniki powiatowego konkursu czytelniczego

Dnia 6 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w finale XVII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę”, który odbył się w Centrum Kultury w Błoniu przy ul. Jana Pawła II 1B . Oto nasi laureaci i tytuły ich prac, które już wkrótce będzie można przeczytać w bibliotece szkolnej: wyniki
Dnia 21 maja 2018r. nasz uczeń Michał Kaźmierczak, laureat Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2018, odebrał nagrodę podczas uroczystości zakończenia konkursu w auli Wydziału Matematyki Politechniki Warszawskiej .

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z wręczenia nagrody


Zdobywamy Bochnię, Zator i Kraków

6 czerwca klasy IV b, IV c, VI a, VI b i VII a pod opieką wychowawczyń wyruszyły na trzydniową wycieczkę. Pierwszego dnia po kilkugodzinnej podróży w miłej atmosferze, pełnej radości i występów karaoke, wycieczkowicze dotarli do Kopalni Soli w Bochni. To miejsce zostało nie tylko wpisane na listę UNESCO, ale i uznane za Pomnik Historii oraz wpisane do rejestru zabytków. Fascynujący zjazd kopalnianą windą pobudził wyobraźnię uczniów i opiekunów. Na dole mieli okazję poznać dawną technikę wydobywczą, zwiedzić stare wyrobiska, obejrzeć multimedialne prezentacje nawiązujące do historii tego miejsca. Na początku uczestników wycieczki trochę przeraziła wiadomość o około 800 schodach, które mieli pokonać, jednak niezwykłość kopalni sprawiła, że szybko zapomnieli o obawach. Trzy godziny pod ziemią minęły bardzo szybko. Po krótkim czasie uczniowie i opiekunowie byli już w hotelu, niektórzy mieli nawet jeszcze siłę na udział w dyskotece. 7 czerwca wszyscy od rana szykowali się na wielkie wyzwanie – spędzenie całego dnia w Energylandii w Zatorze. Pogoda była cudowna, toteż uczniowie wraz z opiekunami ruszyli zdobywać zjeżdżalnie, rollercoastery, spływy, wahadła i inne liczne atrakcje rozmieszczone na 26 hektarach terenu. Przygoda była bezpieczna, bo regulamin Energylandii uczniowie mieli już w małym palcu. Wszyscy wykazali się odwagą, odpowiedzialnością i nie ukrywają, że chętnie powrócą do Zatoru, nawet na 3 dni! 8 czerwca wycieczkowicze zwiedzili Kraków. Dzięki przewodnikowi kolejnego dnia zdobyli mnóstwo wiadomości o historii tego miasta, podziwiali zabytki i mimo temperatury ponad 30 stopni w cieniu, dzielnie wędrowali na krakowskich uliczkach. Powrót do domu był dość długi, ale wesołość nikogo nie opuszczała. W Zaborowie na uczniów czekali stęsknieni rodzice i krewni. Choć nieco spóźnieni, uczestnicy wycieczki dotarli na miejsce cali i zdrowi.

Wychowawcy


4 i 5 czerwca klasy piąte oraz 4a były na wycieczce.

Uczniowie napisali o tym wyjeździe tak:"Z niecierpliwością każdy czekał na ten dzień. 4 czerwca około 8.00 ruszyliśmy w stronę Torunia. Na parking nad Wisłą dotarliśmy w południe. Stamtąd przeszliśmy obok gotyckiego domu Mikołaja Kopernika na Rynek" (Magda i Oskar z 5a). "Przed pomnikiem Kopernika spotkaliśmy się z przewodnikiem. Opowiadał nam o zabytkach Torunia, m. in. o katedrze świętych Janów z siedmiotonowym dzwonem. Dźwięk tego dzwonu jest tak niski, że zagraża całemu kościołowi i budynkom w pobliżu. Słychać go tylko 9 razy w roku" (Basia i Michał z 5a). Zobaczyliśmy też ratusz, fontannę flisaka, kościół NMP, Muzeum Podróżników, pomnik psa Filusia, ruiny zamku krzyżackiego. Przy stanowiskach interaktywnych w Orbitarium "Baza Mars" mogliśmy przeprowadzić różne doświadczenia, a w piernikarni zrobić własne pierniki i posłuchać o ich specyfice. Wiedzę o Toruniu utrwaliliśmy w grze miejskiej "Szlakiem legend". W czterech grupach szukaliśmy rozwiązań różnorodnych zadań związanych z tym pięknym miastem. "Potem pojechaliśmy na obiad i nocleg do Inowrocławia. Po wieczornym spacerze rozeszliśmy się do swoich pokoi. Drugiego dnia podróżowaliśmy do Sierpca. Tam zwiedziliśmy Muzeum Wsi Mazowieckiej - skansen, galerię rzeźby ludowej, powozownię, dwór ziemiański. Po warsztatach wycinankowych i zjedzeniu chleba ze świeżo zrobionym masłem mieliśmy ognisko" (Wiktoria z 5b).

Cieszymy się, że wielu uczniów napisało, że wyjazd im się podobał i warto było wziąć w nim udział.

Iwona Jezdychowicz, Agnieszka Krogulec, Angelika Łakomska


Koło teatralne klas 1

Uczestnicy koła teatralnego z klas 1 od września 2017 roku systematycznie zdobywali wiadomości z zakresu żywego słowa, usprawniali narządy mowy, ćwiczyli tempo i dynamikę głosu, poznawali zasady prawidłowego wymawiania samogłosek i spółgłosek oraz trudnych zestawów sylabowych, wykonywali ćwiczenia dramowe kształcące ekspresję i dynamikę ruchu, mimikę twarzy oraz rolę gestów i przekład słowa w gesty. Poznane umiejętności mogli zaprezentować w spektaklu pt. „Tuwimowo” w szkole koleżankom i kolegom z klas 0-3 (25 maja 2018 roku ) oraz przedszkolakom z Przedszkola w Zaborowie (30 maja 2018 ). Możliwość zaprezentowania się przed większą publicznością była dla uczestników koła ogromnym przeżyciem, a ciepłe i burzliwe oklaski zdopingowały do dalszej pracy nad nowym przedstawieniem i ogromną chęcią ponownego zaprezentowania się w kolejnym roku szkolnym.


Opiekun koła Bogusława Ciupa


regulamin konkursu
Uczniom naszej szkoły życzymy wszystkiego, co najlepsze z okazji Dnia Dziecka :) Wielu sukcesów, jak najwyższych ocen, radości na co dzień, miłych i oddanych koleżanek i kolegów i spełnienia marzeń!


30 maja uczniowie klasy 6a z okazji Dnia Dziecka pojechali na wycieczkę do Parku Trampolin w Warszawie.

Wycieczka ta nie tylko była odskocznią od siedzenia w szkolnych ławach, ale także ciekawą i nieco nowatorską lekcją wychowania fizycznego pod kątem profesjonalnego trenera. Uczniowie mieli okazję nauczyć się różnych akrobacji na trampolinach, wyczynowych skoków z wysokości na duże materace, zawodów sportowych, a przede wszystkim poznania nowych form spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników. Wszystkim się bardzo podobało i z pewnością ten wypad na długo zostanie w naszych wspomnieniach :)
VI b i Eska

28 maja uczniowie klasy VI b uczestniczyli w wycieczce do Radia Eska. Wizyta w tym ciekawym miejscu była możliwa dzięki staraniom mamy Mateusza :) Szóstoklasiści poznali pracę radiowca i spotkali się z ludźmi przygotowującymi i prowadzącymi codzienne programy. Po siedzibie radia uczniów oprowadzał p. Rafał Adamczak, dziennikarz, który prawdziwie radiowym głosem, opowiadał o kulisach pracy w Esce. Stworzył także uczniom okazję przebywania w studiu nagraniowym i poznania dziennikarzy prowadzących na żywo program. Klasa chyba nigdy jeszcze nie była taka cichutka jak podczas nagrania! W nagrodę prowadzący pozwolił uczniom przez chwilkę pokrzyczeć na antenie, by mogli potwierdzić, jak piękną pogodę mamy tego dnia. Być może za parę lat któryś z szóstoklasistów zrealizuje swoje pasje i sam poprowadzi taką audycję radiową. Kto wie ....
Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom z okazji ich święta. Życzymy wiele zdrowia, radości z sukcesów Dzieci i jak najmniej codziennych trosk. .
24 maja uczniowie oddziałów gimnazjalnych odwiedzili Muzeum Polin.

Piękny budynek zrobił na wszystkich duże wrażenie, a przestronny hall o falistych ścianach dość szybko został skojarzony z opowieścią o rozstąpieniu się morza przed Izraelitami. Warsztaty dla drugoklasistów dotyczyły kultury żydowskiej. W sali porozmawialiśmy z edukatorem o symbolach, językach, wydarzeniach, osobach, miejscach. Następnie każdy dostał kartę pracy i szukał odpowiedzi na różne pytania na tej części ogromnej, multimedialnej wystawy, która przedstawiała dawne, żydowskie miasteczko, tradycyjny dom i synagogę. Omówienie wyników samodzielnych poszukiwań i podsumowanie odbyło się znowu w sali na piętrze. Uczniowie trochę nieśmiało odpowiadali na pytania, ale wykazali się zainteresowaniem tematem i wiedzę o świecie.

Natomiast uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w lekcji, której celem było przypomnienie sylwetki Ireny Sendlerowej - należącej do grona osób wyróżnionych medalem "Sprawiedliwy wśród narodów świata". Film o łyżeczce przybliżył uczniom tę postać widzianą z perspektywy osoby uratowanej w czasie Holokaustu, a zajęcia warsztatowe w galerii "Zagłada" poszerzyły wiedzę gimnazjalistów o realiach okupacji hitlerowskiej. Rok 2018 został ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej, stąd nasza wizyta w miejscu upamiętniającym działania tej dzielnej kobiety. "Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wiele na temat życia ludzi, którzy poświęcili się ratowaniu nie tylko żydowskich dzieci, ale też i dorosłych" - jak dodaje M.Czerniawski.


Wyniki konkursu recytatorskiego z języka angielskiego

24. 05. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się Konkurs Recytatorski. Dzieci zgłaszały swoje wiersze oraz rymowanki do 21.05.2018 r. W Konkursie wzięło udział 26 uczniów.

Konkurs Recytatorski został podzielony na następujące grupy wiekowe:

1. Oddział Gimnazjum; 2. Klasy 1 – 3 Szkoły Podstawowej; 3. Klasy 4 – 7 Szkoły Podstawowej.

Uczniowie recytowali w języku angielskim pod okiem jury, które składało się z trzech osób: p. Angeliki Łakomskiej (przewodniczącej Jury), p. Joanny Michalskiej (członka Jury) oraz p. Marty Ochmańskiej (członka Jury).

Po wielu wspaniałych występach uczniów oraz trudnej decyzji Jury, występy zostały ocenione następująco:

Kategoria Gimnazjum:

Pierwsze miejsce Bartłomiej Lesiak

Drugie miejsce Mateusz Czerniawski

Kategoria Klasy 1 – 3 SP

Pierwsze miejsce Magdalena Kaczorowska (1b)

Drugie miejsce Franciszek Wereski (1a)

Trzecie miejsce Anna Pruśniewska (3b)

Kategoria Klasy 4 -7 SP

Pierwsze miejsce Krzysztof Połowniak oraz Krzysztof Dudkowski (4c)

Drugie miejsce Olena Rybak oraz Klara Sobiecka (4a)

Trzecie miejsce Michał Kaźmierczak (5a)

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, natomiast laureatom GRATULUJEMY!
XV Majówka Zaborowska

19 maja 2018 r. na terenie naszej szkoły już po raz 15. odbyła się Majówka Zaborowska - impreza integrująca środowisko lokalne. Te coroczne spotkania są doskonałą okazją do poznania szkoły w Zaborowie, zaprezentowania talentów uczniów, zaangażowania nauczycieli, rodziców i poznania partnerów szkoły więcej


Minister Edukacji Narodowej skierowała do rodziców uczniów klas VII i klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2018/2019.
15 maja uczniowie klas piątych i szóstych wraz z polonistami odwiedzili teatr Lalka w Warszawie i obejrzeli spektakl pt. Odyseja.


Dlaczego to zrobili? Otóż postanowili przyjrzeć się uważnie tułaczce Odyseusza, walecznego męża spod Troi, pomysłowego króla Itaki, którego przygody opiewał już w starożytności zacny Homer, a na deski teatru przeniósł słowacki reżyser Ondrej Spisak. Co zobaczyli? Na scenie w czasie przedstawienia pojawili się znani bogowie greccy z Zeusem i Posejdonem na czele (grani przez aktorów) oraz Odyseusz z towarzyszami wyprawy (tu w roli głównej lalki animowane przez aktorów). A wrażenia? Tych było wiele! Uczniom podobały się, m.in. ogniste ręce i stopy aktorów, prześcieradło grające na scenie wiele ról, tryskający wodą Posejdon i szybki, bardzo szybki Hermes, wzruszające spotkanie Odyseusza i Penelopy, a przed spektaklem - odpoczynek przy fontannie.14 maja 2018 roku uczniowie klasy 7b razem z wychowawcą i nauczycielem przyrody wyjechali na zieloną szkołę do Zawoi, położonej u stóp Babiej Góry.


Wycieczkę po Małopolsce zaczęliśmy od przywitania się z Krakowem. Udaliśmy się na Wawel. Wrażenie na uczniach wywarł posąg Smoka Wawelskiego, jak również groby wielkich Polaków: Mickiewicza, Słowackiego i Norwida. więcejZapraszamy na Majówkę Zaborowską!


Wyniki IV Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego

18 maja nasze uczennice z klasy III a wzięły udział w finale konkursu pt: "Trudne głoski trudna sprawa - z wierszami Łukasza Dębskiego to dobra zabawa" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 im.M.Kopernika w Błoniu. Finał odbył się w Centrum Kultury, w jury zasiadał autor wierszy pan Łukasz Dębski. Gabriela Jankowska zajęła trzecie miejsce, a Katarzyna Zając zdobyła wyróżnienie. Po rozdaniu nagród organizatorzy zaprosili uczestników konkursu na spotkanie autorskie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


17 maja 2018 r. - zebrania z Rodzicami. Temat główny- oceny przewidywane na koniec roku.

16.30 - kl. I, II

17.00 - kl. IV, V, VI

18.00 - kl. VII a, II, III

19.00 - kl. III szkoły podstawowej


wyniki konkursu Rachmistrz klasowy

Klasa 4

Kornel Syta - I miejsce

Zuzanna Majcher - II miejsce

Antonia Grzymała - III miejsce

Klasa 5

Wiktoria Skowrońska - I miejsce

Magdalena Mostek - II miejsce

Michał Marszałkowski - III miejsce

wyniki konkursu Z geometrią za pan brat

Klasa 6

Zofia Budzinska- I miejsce

Adam Przychodzki - II miejsce

Mateusz Smętek - III miejsce

Klasa 7

Aleksandra Dziewulska, Adam Kaźmierczak- I miejsce

Hanna Wereska- II miejsce

Aleksandra Straczuk- III miejsce
Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w konkursie Kangur Matematyczny 2018

Michał Kaźmierczak kl. 5a – LAUREAT

Laura Jasińska kl. 3b – wyróżnienie

Szymon Doliński kl. 3b – wyróżnienie

Małgorzata Denis kl. 3b – wyróżnienie

Michał Poddenek kl. 3a – wyróżnienie

Kornel Syta kl. 4c – wyróżnienie

Zuzanna Majcher kl. 4b – wyróżnienie

Miłosz Bieniek kl. 5a – wyróżnienie

Adam Kaźmierczak kl. 7b – wyróżnienie


12 maja 2018 r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie wzięli udział w gminnej imprezie „Cross z historią w tle”.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświecenie wolnego czasu: Martynie Szydłowskiej, Natalii Maronie, Celinie Jezdychowicz, Katarzynie Pasierbik, Dominice Bluhm, Weronice Kisiel, Karolinie Owczarek, Oli Piotrowskiej, Bartkowi Szczepanikowi, Pawłowi Pulczynowi.

opiekunowie wolontariatu


Miło nam ogłosić, że znamy już laureatów XVII Mistrzostw Szkoły w Ortografii:

w klasach 4-5

I miejsce – Zuzanna Majcher

II miejsce – Zofia Kowalska

w klasach 6-7

I miejsce – Hanna Wereska

II miejsce – Aleksandra Dziewulska

w oddziałach gimnazjalnych

I miejsce – Angelika Kowalska

II miejsce – Maria Popek


wyniki konkursu z okazji Dnia Ziemi "Smog i inne zanieczyszczenia powietrza"

Poziom kl.1-3

I miejsce Karolina Staruch

II miejsce Zuzia Zalewska, Jeremi Michałowicz, Piotr Wochnik, Szymon Doliński

III miejsce Aleksandra Polit ,Natasza Regulska, Karolina Miszczak, Michalina Pytlakowska, Aleksandra Fryczyńska, Oliwia Narożnik

poziom kl.4-6

I miejsce Tosia Grzymała, Eliza Regulska, Julia Straczuk, Natalia Przyborska,

II miejsce Oliwia Poddenek, Martyna Pawlukowiec, Gabrysia Jankowska,

III miejsce Ola Kopeć

Poziom kl. 7,2 i 3 gimnazjum

I miejsce 2 gimnazjum

III miejsce Ola Dziewulska, Daria Mielczarek


Wyniki konkursu Cross z Historią w tle

Plastyczny

I-III

I miejsce- Magdalena Kaczorowska

II m. - Franciszek Wereski

III m- Barbara Jakubiak

Klasy 4-6

I m- Mateusz Smętek

II m- Dawid Piotrowski

III m- Magdalena Mostek

Klasy 7- III gimnazjum

I m- Maria Popek

II m- Kinga Miros

III m- Celina Jezdychowicz

Polonistyczny

Klasy 4-6

I miejsce- Dominika Król

II m - Magdalena Mostek

III m- Wiktoria Skowrońska

7-III gimnazjum

I m- Mateusz Czerniawski

II m- Piotr Sobiecki

III m- Maciej Sokołowski

Historyczny

Klasy 4-6

I miejsce- Jagna Jażdżyk

II m - Maria Kowalska

III m- Mateusz Smętek

7-III gimnazjum

I m- Hanna Wereska

II m- Mateusz Czerniawski

II m- Jakub Bartczak
Miło nam ogłosić, że laureatami Zaborowskiego Turnieju O wieniec laurowy zostali:

Michał Kaźmierczak, 5a – I miejsce

Maria Kowalska, 6b – II miejsce

Dawid Pietraszewski, 5a – III miejsce

Julia Baranowska, 5a – III miejsce

Ignacy Pływacz, 6b – III miejsce
Informacja o wyniku naboru na stanowisko głównego księgowego

Informacja o wyniku naboru na stanowisko urzędnicze ds. kadr i rachuby płac
Informacja o zdjęciach plenerowych


Informacja o dniach wolnych

Przypominamy, że 1 i 3 maja 2018 r. to dni ustawowo wolne od pracy.

2 i 4 maja 2018 r. to dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych, ustalone w naszej szkole po zasięgnięciu opinii Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej.


Uczniowie klas czwartych przygotowali 27 kwietnia akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Przypomnieli zebranym, jak ważnym wydarzeniem w historii Polski było uchwalenie tej ustawy. Na scenie pojawił się sam król - Stanisław August Poniatowski w otoczeniu twórców konstytucji. Uczniowie zaprezentowali także wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło wśród nich "Mazurka 3 Maja" oraz wzruszającej pieśni Andrzeja Rosiewicza "Pytasz mnie..". "Nauczmy się na pamięć tego kraju" - przekonywali uczniowie, zachęcając do włączenia się w uroczyste obchodzenie dnia 3 maja.

Iwona Jezdychowicz i Ewa Karaszewska


W dniu 26 kwietnia uczniowie z koła biologicznego kl.V-VI razem z nauczycielem prowadzącym zorganizowali występ ekologiczny pt. „Jak rozweselić Ziemię” .

Obchodziliśmy w ten sposób kolejny Dzień Ziemi przypadający co roku 22 kwietnia. Uczniowie wcielając się w rolę niesfornego Jacka i Wacka, pani Ziemi, lasu, rzeki i powietrza opowiadali o stanie naszego środowiska oraz sposobie jego niszczenia. Przedstawienie promowało także właściwe postawy ekologiczne np. segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii czy rozsądne zakupy. W ramach obchodów Dnia Ziemi został także ogłoszony konkurs na plakat o smogu i innych zanieczyszczeniach powietrza.

Urszula Cyga i Dorota Dziedziela
Laureaci konkursu „Mam talent”


18 kwietnia 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Błoniu odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie ze szkół mieszczących się na terenie powiatu Warszawskiego Zachodniego już po raz dwunasty podjęli zmagania, których celem było uzyskanie tytułu Mistrza Słowa Czytanego.

Organizowany niemal w przededniu Światowego Dnia Książki i Prawa Autorskich Konkurs zgromadził w jednej z sal Biblioteki Publicznej aż 28 uczniów. Szkołę w Zaborowie reprezentowali: Zuzanna Majcher (uczennica kl. IV b), Mateusz Dyzner (uczeń kl. Va) i Michał Kaźmierczak (uczeń kl. Va). Interpretacja testów zaprezentowana przez Zuzię i Michała zyskała uznanie w oczach komisji – oboje zajęli miejsca na podium. Mateusz uzyskał nie mniej zaszczytne wyróżnienie. Gratulujemy!

Edyta Sawicka-Miodek i Urszula Cyga
Uczniowie klas 5a i 5b wybrali się 17 kwietnia do Muzeum nad Wisłą - Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Jak na prawdziwych koneserów sztuki przystało, zwiedzili z uwagą wystawę poświęconą twórczości albańskiego artysty "Edi Hila. Malarz transformacji". Następnie pod czujnym okiem pracowników muzeum uczestniczyli w warsztatach plastycznych, by przygotować własną pracę inspirowaną dziełami albańskiego twórcy. Ponieważ pogoda sprzyjała spacerom, uczniowie odwiedzili też budzące się do życia ogrody Biblioteki UW oraz pobliskie Planetarium Niebo Kopernika, będące częścią Centrum Nauki Kopernik. To była wycieczka pełna wrażeń!

Iwona Jezdychowicz i Agnieszka Krogulec
Z ogromną radością informujemy, że nasza Uczennica z klasy VII b - Hanna Wereska - uzyskała tytuł laureata Konkursu polonistycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. To wspaniałe wyróżnienie. Haniu, jesteśmy z Ciebie dumni!

L. de Vacqueret


Superinformatycy!

Michał Kaźmierczak z kl. V a i Adam Kaźmierczak z kl. VII b uzyskali tytuły finalistów Przedmiotowego Konkursu Informatycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty miniLogia 16. Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej przedmiotu informatyka/zajęcia komputerowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

L. de Vacqueret


Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia 2018

Miło nam przedstawić wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Nasi Uczniowie zdobyli 4 tytuły laureata konkursu, 3 dyplomy wyróżnienia i 16 dyplomów uznania. Szczegółowe wyniki Serdecznie dziękujemy Zwycięzcom i organizatorowi z ramienia szkoły - p. Michalinie Mikołajczak-Król.

Gratulacje!
Drodzy Uczniowie klasy III gimnazjum, trzymamy kciuki za pomyślnie zdane egzaminy! Życzymy Wam samych sukcesów!


Wyniki konkursu plastycznego "Portret".

Klasy I-III

I miejsce- Alicja Witkowska

II miejsce- Zosia Kowalska

III miejsce- Magdalena Kaczorowska

Klasy IV- VII

I miejsce- Oliwia Poddenek

II miejsce- Eliza Regulska

III miejsce- Julia Rusztecka oraz Dawid Jaskulski

Wyróżnienie: Zuzanna Jankowska oraz Natalia Przyborska


Od 7 lutego do 4 kwietnia 2018 r. trwa rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie​

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019 W GMINIE LESZNO

Zgłoszenie dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Wniosek o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Oświadczenie o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Leszno.

Oświadczenia rodzica(ów)/prawnego(ych) opiekuna(ów) o zatrudnieniu/nauce/działalności gospodarczej /prowadzeniu gospodarstwa rolnego obojga rodziców/rodzica samotnie wychowującego dziecka*

Oświadczenie o wielodzietności rodziny dziecka

Oświadczenie woli zapisu dziecka do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Oswiadczenie wyboru lub rezygnacji dotyczy lekcji religii lub etyki

Wniosek o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie poza obwodem
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

W dniach egzaminów gimnazjalnych - 18, 19, 20 kwietnia 2018 r. - w szkole dla klas I - VII odbywają się zajęcia opiekuńcze. Szkolny autokar kursuje bez zmian.
12 kwietnia 2018 r. w godz. 16.30 - 18.30 - spotkania indywidualne Rodziców z Nauczycielami.


Wyjazd do Teatru Polskiego w Warszawie na spektakl pt. ,,Zemsta”

6 kwietnia uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej oraz 2 gimnazjum udali się wraz z opiekunami do Teatru Polskiego w Warszawie na spektakl pt. ,,Zemsta” - najsłynniejszą i najbardziej żywotną komedię Aleksandra Fredry. Inscenizacja pozwoliła na nowo postawić pytania, niezmienne od stuleci: czy polskość to wieczny spór? Czy polskość to piekło sąsiedzkości? Aktorzy doskonale wcielili się w postacie komedii słynnego pisarza. Uczniowie mieli okazję podziwiać wysmakowane kostiumy epoki. Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, uwrażliwienie na piękno, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa, a także integracja uczniów. Wyjazd zorganizowała p. Ewa Karaszewska.


Ogłaszając kolejny konkurs stypendialny na rok szkolny 2018/2019 zwracamy się ponownie z prośbą o przekazanie tej informacji rodzicom i opiekunom Państwa uczniów. Mamy przyjemność przypomnieć, że Fundacja €œOmnibus” działająca na rzecz rozwoju nauk i techniki oraz kształcenia zdolnych dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych powstała 21 września 2009 roku dzięki pomysłowi i hojności jej założycielki. więcej


regulamin i wnioskiWyniki I etapu Mistrzostw Szkoły w Ortografii. Etap II- 10 maja.
Cross z historią w tle

W imieniu organizatorów V Małych Biegów Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK zapraszamy Uczniów naszej szkoły do udziału w tym wydarzeniu. Start - 12 maja 2018 r., godz. 14.30. Szczegóły zamieszczono w regulaminie. W imieniu organizatorów V Małych Biegów Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK zapraszamy Uczniów naszej szkoły do udziału w tym wydarzeniu. Start - 12 maja 2018 r., godz. 14.30. Szczegóły zamieszczono w regulaminie w zakładce "Konkursy".

Uczniowie klas IV wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Wybieram wodę". Zajęcia promujące zdrowy styl życia oraz ochronę zasobów wodnych odbyły się w ramach lekcji przyrody.

Uczniowie klas IV dowiedzieli się min.: ile wody znajduje się w różnych produktach spożywczych, jakie funkcje pełni woda, ile szklanek wody znajduje się w naszych organizmach, ile wody pitnej jest na świecie w stosunku do wszystkich zasobów wodnych, określili, co robić, aby nie marnować wody, kto jest marnotrawcą wody. Na koniec warsztatów wykonali " Wodną piramidę" oraz stworzyli przepis na "uwodnione drugie śniadanie", a także wykonali plakaty pt.: " Każda kropla wody jest cenna" oraz "Rola wody w przyrodzie". Zajęcia w ramach programu edukacyjnego "Wybieram wodę" przebiegły w miłej atmosferze z wykorzystaniem gier i zabaw dydaktycznych.Serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych radosnego, wiosennego nastroju oraz miłych spotkań w rodzinnym gronie składają Dyrektor, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie.
Wiosenna przerwa świąteczna - od 29 marca do 3 kwietnia 2018 r.
W tym roku kl. 1a po raz pierwszy zorganizowała Wodzenie Kogucika.

Wodzenie kogucika, to prastary zwyczaj, kultywowany w wielu regionach naszego kraju. Kiedyś chłopcy w odświętnych strojach chodzili w orszaku po wsi, ciągnąc za sobą mały, czterokołowy wózek. Na przedzie wózka był koszyk na datki, a z tyłu kogucik zrobiony z gliny, drewna lub papieru. Kogut miał zapewnić gospodarzom wysokie plony, zdrowie, szczęście i pomyślność. Chłopcy chodzili po wsi, śpiewając piosenki, składając gospodarzom życzenia i prosząc o datki.  Kl. 1a wraz z wychowawczynią, zorganizowała Wodzenie Kogucika 22 marca. Uczniowie, odwiedzali miejsca publiczne w Zaborowie. Trzymając koszyk z kogucikiem, przy akompaniamencie gitary, witali gospodarzy piosenką: Wieziemy tu kogucika, dajcie jajek do koszyka! Po zaśpiewaniu piosenki recytowali wierszyki i życzyli Wesołych Świąt Wielkanocnych. Mieszkańcy Zaborowa chętnie i z uśmiechem włączyli się do wspólnej zabawy. W podziękowaniu za odwiedziny obdarowywali pysznymi słodyczami. Dzieci wręczały gospodarzom własnoręcznie przygotowane kartki. Na zakończenie dziękowały piosenką „Są takie święta…” Bardzo się cieszymy, że ta tradycja wprowadzona w naszej szkole po raz pierwszy, spotkała się z tak miłym przyjęciem. Reakcja mieszkańców upewniła nas, że pomysł przypadł wszystkim do gustu. Mieliśmy również okazję integrować środowisko szkolne, przedszkolne i lokalne. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej - Lilianie de Vacqueret, V- ce Dyrektor – Pani Marii Słomce, Państwu Skorupskim ze sklepu spożywczego, pracownikom gabinetu stomatologicznego w Medicorze, pracownikom poczty w Zaborowie, Firmie „Florimex”. Szczególne podziękowania należą się Pani Kai Kacie - Dyrektor Świetlicy Środowiskowej za ciepłe przyjęcie a także Pani Dyrektor Przedszkola w Zaborowie - Katarzynie Oleksiewicz za wspaniałą gościnę, cudowną, rodzinną atmosferę, uroczą przygodę z wiolonczelą i pyszne jajka niespodzianki😊 Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam tego dnia😊 Za dary dziękujemy a za roczek znów przyjdziemy. Wioletta Dziedzic
"Żyj zdrowo i koktajlowo" - pod takim hasłem w naszej szkole został zorganizowany Dzień Zdrowego Żywienia.

Założeniem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków żywieniowych wśród uczniów. Inicjatorem akcji był Szkolny Klub Wolontariusza oraz Samorząd Uczniowski. Uczniowie serwowali własnoręcznie przygotowane koktajle. Wśród składników znalazły się różnorodne owoce, kefir oraz miód. Była okazja do spróbowania różnych połączeń smakowych. Koktajle owocowe to doskonała alternatywa dla nie zawsze zdrowych przekąsek. Są bardzo smaczne i zawierają dużo cennych dla organizmu witamin. Uczniowie ze wszystkich klas bardzo chętnie wzięli udział w degustacji. Zapraszamy do galerii!
W powiatowym konkursie Pięknego czytania naszą szkołę reprezentować będą laureaci szkolnego etapu:

1.Zuzanna Majcher

2. Michał Kaźmierczak

3. Mateusz Dyzner

Gratulujemy
W związku z rekolekcjami wielkopostnymi 19, 20 i 21 marca w szkole odbędą się zajęcia opiekuńcze.

Przywozy i odwozy - bez zmian.

Dodatkowe przywozy: 9.50, 11.10 z Wólki, 10.20 , 11.30 z Wąsów.

Opieka w szkolnej świetlicy od godz. 7.15 do godz. 17.00


XIV Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego

17 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie odbył się XIV Turniej Tenisa Stołowego. Już od 9.00 prowadzono zapisy do siedmiu kategorii. W hali sportowej można było zjeść domowe wypieki przygotowane między innymi przez nasze gimnazjalistki i wypić kawę czy herbatę, a w sali widowiskowej obejrzeć występ z okazji Dnia Świętego Partyka. Uczniowie klasy IV c wspaniale zaprezentowali taniec irlandzki i piosenki w języku angielskim. W sali nr 2 Kuba Pendowski cierpliwie uczył dzieci origami, a Celina i Martyna malowały twarze. Rozgrywki w hali trwały ponad trzy godziny. Uważnie sędziowali: Katarzyna Pasierbik, Nikola Romanowska, Krzysztof Wiśniewski, Bartek Lesiak, Jakub Waligórski, Adam Roszkowski i Michał Milej. Sędziom i 88 uczestnikom gratulujemy wytrwałości! Dziękujemy wszystkim za udział w naszej kolejnej sportowej imprezie. Zwycięzcom pani dyrektor, Liliana de Vacqueret, i wicewójt, pan Grzegorz Banaszkiewicz, wręczyli puchary, medale i medale ufundowane przez Wójta Gminy Leszno. Odbyła się też loteria dla wszystkich uczestników. 40 osób wyszło z turnieju z nowymi piłkami zakupionymi przez szkołę. Nad całością czuwał p. Krzysztof Romanowski, nauczyciel wychowania fizycznego. Wyniki XIV Zaborowskiego Turnieju Tenisa Stołowego


16 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Święty Patryk to patron Irlandii.

Tradycja obchodzenia tego dnia rozpoczęła się w IX w., a huczne obchodzenie irlandzkiego święta przyjęło się właściwie na całym świecie, również w Polsce. W naszej szkole od kilku lat świętujemy Dzień Świętego Patryka. Nasza szkoła w tym dniu robi się zielona. Możecie też obejrzeć prace uczniów związane ze Świętym Patrykiem, Irlandią i językiem angielskim. W tym roku uczniowie klasy 4c na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów pod okiem p. Marty Ochmańskiej przygotowali występ, który przybliżył uczniom naszej szkoły życie Świętego Patryka, a także tradycje i zwyczaje związane z Irlandią. Na koniec klasa 4c zaprezentowała krótki pokaz tańca irlandzkiego. W przygotowania przedstawienia zaangażowały się uczennice klasy II oddziału gimnazjalnego, które wspierały uczniów nie tylko swoimi pomysłami, ale także dobrą radą i uśmiechem. Wszyscy uczniowie spisali się na medal, a ich występ mogli następnego dnia obejrzeć dumni rodzice podczas Turnieju Tenisa Stołowego. Happy Saint Patrick’s Day!


Wyniki konkursu „słowo-obraz”

Wyniki konkursu "Symbole Dnia Świętego Patryka”


Wyniki etapu szkolnego konkursu "Co w Puszczy Piszczy":

1. Hanna Wereska

2. Aleksandra Straczuk

3. Zuzanna Majcher

Gratulujemy

Półfinał konkursu "Co w Puszczy Piszczy" odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 w Granicy na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Kampinoskiego Parku Narodowego.
Dzień Przedmiotów Ścisłych

Dzień Matematyki – został ustanowiony 12 marca , aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tej czasami trudnej dziedziny. Data tego święta wzięła się z popularnego 'liczę do trzech!': 1 2 3. W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku. W naszej szkole obchodziliśmy nie tylko święto matematyki, ale też święto wszystkich przedmiotów ścisłych. Uroczystości odbyły się 14 marca, w dzień Liczby Pi. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na drugiej godzinie lekcyjnej klasy 0-3 edukacji wczesnoszkolnej, a na trzeciej i czwartej pozostali. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki, a także hasła reklamowe o matematyce. Wzięły udział w grach i zabawach matematycznych. Przekonały się, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. W klasach starszych ogromnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne prezentowane przez uczennicę klasy 7b. Wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami.


Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie zaprasza wszystkich Miłośników sportu na XIV Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się 17 marca 2018 r. Zapisy w dniu zawodów, od 9.00 do 9.50. Rozpoczęcie turnieju o godz. 10.00. Szczegóły na załączonym plakacie i w regulaminie .


15 marca 2018 r. zapraszamy Rodziców na zebrania poświęcone wynikom Uczniów w nauce i zachowaniu:

17.00 - klasy I - VI,

18.00 - klasy VII i oddziały gimnazjalne.
Zbiórka makulatury

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! W dniach 05.03 - 06.04. 2018 r. Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza zbiórkę makulatury. Środki uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na organizację XV Majówki Zaborowskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
Uwaga! Uwaga! Samorząd Uczniowski ogłasza akcję „Opatrunek na ratunek”. Przez cały marzec będziemy zbierać opatrunki potrzebne dla szpitali w Afryce!

Przyda się każdy bandaż (dziany, elastyczny) gazy (jałowe, niejałowe), kompresy (jałowe, niejałowe), plastry opatrunkowe,chusteczki, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Zachęcamy gorąco do wsparcia akcji! Dary należy zapakować w torebkę i przekazać do naszego opiekuna p. Katarzyny Stańczuk

czas trwania akcji: 1-29 marca 2018


Nauka udzielania pierwszej pomocy

W dniach 19.02-26.02.2018 r. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili w klasach 4-7 oraz II i III gimnazjum akcję „Pierwsza pomoc”. Uczniowie mieli możliwość praktycznie ćwiczyć resuscytację. Ponadto dowiedzieli się, jak pomóc w przypadku zadławienia, oparzenia i skaleczenia. Dziękujemy za zaangażowanie Wolontariuszom w składzie: Natalia Marona, Wiktoria Kopeć, Katarzyna Pasierbik, Weronika Kowalska, Zuzanna Zubek, Martyna Szydłowska, Bartłomiej Lesiak, Martyna Groń, Wiktoria Ociesała, Klara Baranowska.


Zuzanna Majcher została zakwalifikowana do III etapu ogólnopolskiego konkursu „ Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Gratulujemy Zuzi!


Obchodami Święta Patrona Szkoły zainaugurowaliśmy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości


15 lutego 2018 r. społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru, po raz pierwszy przy dźwiękach werbli. Po odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru i zaprzysiężenia nowych członków pocztu sztandarowego. Uczniowie klasy III – asystujące Martyna Szydłowska i Natalia Marona i chorąży Antoni Harasimiuk – przekazali sztandar swoim młodszym koleżankom i kolegom – Marii Kowalskiej, Danucie Nietubyć z klasy VI b oraz Łukaszowi Skorupskiemu z klasy VII a. II część uroczystości – III Festiwal Pieśni Powstańczej - przygotowały panie Wioletta Dziedzic i Monika Strakowska. Na początku prowadząca przypomniała zasady konkursu i przedstawiła komisję, która czuwała nad poprawnością konkursu i oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. 0 - III, IV - VI , kl.VII i oddziały gimnazjalne. Przedstawiciele klas w pięknych strojach powstańców znakomicie zaprezentowali zdolności wokalne i zobrazowali w pieśniach niepodległościowe dążenia Polaków oraz ich ówczesne nastroje. Przed wykonaniem poszczególnych utworów wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poznać ciekawe informacje na temat pochodzenia pieśni. Warto podkreślić, że komponowanie i wykonywanie pieśni w okresie poprzedzającym wybuch powstania i podczas jego trwania wymagały nie lada odwagi. Władze carskie w Królestwie Polskim były na ich punkcie szczególnie wyczulone, obawiając się, zresztą i słusznie, ich niezwykłej siły w pobudzeniu uczuć patriotycznych Polaków. Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja ogłosiła wyniki: w kategorii I główną nagrodę - Grand Prix zdobyli przedstawiciele kl. III b z wychowawczynią p. Renatą Rykowską, II miejsce kl. I a z wychowawczynią Wiolettą Dziedzic i III miejsce kl. I b z p. Bogusławą Ciupą. W kategorii II - Grand Prix wywalczyła kl. VI b z wychowawczynią p. Lilianą de Vacqueret, II miejsce kl. IV b z wychowawczynią p. Moniką Spychalską i III miejsce kl. IV c z p. Dorotą Dziedzielą. W kategorii III Grand Prix zdobyła kl.VII a z wychowawczynią p. Edytą Sawicką-Miodek, II miejsce kl. II gimnazjum z wychowawczynią p. Hanną Łukasik i III miejsce kl. III gimnazjum, której wychowawcą jest p. Marcin Pietrzak. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w Festiwalu, a zwycięzcy - pamiątkowe puchary. Festiwal już po raz trzeci miał na celu kształtowanie postawy patriotycznej uczniów oraz oddanie hołdu powstańcom poległym w obronie wolności, cieszymy się, że powoli staje się tradycją w naszej szkole. Na zakończenie pani Wicedyrektor podziękowała uczniom, wychowawcom, organizatorom, opiekunowi Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie Święta Patrona Szkoły. Obecni na uroczystości odśpiewali hymn państwowy, a przy dźwiękach werbli, na których grali Dominik Denis z kl. VI b i Jan Toczyski z kl. V a, poczet sztandarowy został wyprowadzony. Taką piękną uroczystością rozpoczęliśmy cykl obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wyniki konkursu na wiersz walentynkowy

Kategoria 1-3 SP

I miejsce – Magdalena Kaczorowska klasa 1b

II miejsce – Karolina Stanuch klasa 1a

III miejsce - Olga Grzeszczuk klasa 1a

Kategoria 4-6

I miejsce – Zuzanna Jankowska klasa 4c

II miejsce – Aleksandra Kopeć klasa 4b

III miejsce – Julia Rusztecka klasa 5b

Kategoria 7,II,III

I miejsce – Daria Mielczarek klasa 7b

II miejsce – Oliwia Kazimierczak klasa 7a

III miejsce – Wiktoria Kopeć klasa 7b


Dnia 13 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o powstaniu styczniowym.


Zmagania konkursowe podzielono na trzy tury. Pierwsi brali w nich udział uczniowie klas 1-3. Wśród konkurencji konkursowych znalazły się m.in.: układanie z rozsypanki obrazu autorstwa Artura Grottgera, rzut do celu (pomyślny rzut pozwalał drużynie zdobyć jeden z elementów obrazka prezentującego krzyż powstańczy), tor z przeszkodami, którego pokonanie dawało zawodnikom możliwość pozyskania torebki z zestawem dat, by w następnej kolejności móc ułożyć je w odpowiednim porządku. Jako drudzy do konkursu przystąpili uczniowie klas 4-6. Zadaniem trzyosobowych drużyn było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań tematycznie związanych z okresem powstania styczniowego. Podobne zadanie postawiono przed uczniami klas 7 oraz przedstawicieli klas drugiej i trzeciej oddziału gimnazjalnego. Wśród klas 1-3 maksymalną liczbę punktów zdobyli uczniowie klas: 1a, 1b, 2 i 3b. Najlepiej przygotowanymi zawodnikami starszych uczniów szkoły podstawowej okazali się reprezentanci klas: 4b, 5a i 6b. W najstarszej grupie uczestników konkursu na pierwszym miejscu uplasowali się uczniowie klasy 7a. Lekcja historii przeprowadzona w sali gimnastycznej przypadła do gustu uczniom, o czym świadczyło duże zaangażowanie zarówno przedstawicieli klas zmagających się z zadaniami, jak i całych oddziałów, które mocno kibicowały swoim drużynom.Zabawa karnawałowa

7 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla klas 4-7. W jej pierwszej części uczniowie wzięli udział w przeglądzie piosenki karnawałowej, a wszystkie ich występy spowodowały radość i aplauz publiczności. Był to wspaniały wstęp do kolejnych tanecznych szaleństw i cudownej zabawy. O profesjonalną oprawą imprezy zadbali pan Michał Kwiatek i pan Janusz Pałka. W przygotowania aktywnie włączyli się wychowawcy klas 4-7. Serdeczne podziękowania należą się także reprezentantom II klasy oddziału gimnazjalnego prowadzącym zabawę, natomiast oświetlenie i dekoracja sali widowiskowej to zasługa Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna pani Katarzyny Stańczuk. Wspólna zabawa karnawałowa była wspaniałą odskocznią od codzienności i okazją do integracji. Nasi uczniowie pokazali, że lubią się bawić, swoje występy wzbogacili o stroje, profesjonalne kroki i uśmiechy, o które tak dbamy w naszej szkole.
Superuczniowie naszej szkoły


1 lutego na spotkaniu podsumowującym I semestr pani Dyrektor udzieliła pochwały 58 uczniom. Zasłużyli na nią wszyscy, których średnia ocen przekroczyła 4,75, a ich zachowanie było bardzo dobre lub wzorowe. Pochwałę otrzymali- lista naszych superuczniów.​Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza uczennica z klasy 4 b Natalia Przyborska wzięła udział w XXX edycji konkursu językowego Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus, który został przeprowadzony 27 października 2017 roku i otrzymała 100 punktów, a tym samym tytuł Laureata I stopnia z wyróżnieniem. Natalia uczestniczyła w losowaniu nagród głównych i znalazła się w gronie szczęśliwców - wygrała lunetę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Bezpieczne ferie zimowe 2018​

Drodzy Rodzice i Uczniowie! Przed Wami kilka ważnych rad, jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii zimowych. W tym roku szkolnym trwają one od 15​ do 28​ stycznia 2018 r.

Życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego odpoczynku!

Bezpieczne ferie – porady dla Rodziców

Bezpieczne ferie zimowe – podstawowe zasady

Bezpieczne ferie zimowe na stoku

Bezpieczne ferie zimowe – numery alarmowe


Ferie zimowe 2018 w naszej Gminie​


Szczegóły na stronie Gimny Leszno

​ Wyniki konkursu logicznego myślenia dla klas II – III

Dnia 10 stycznia 2018r. odbył się konkurs logicznego myślenia dla klas II-III SP.

I miejsce- Oliwia Narożnik kl. 3b

II miejsce- Oliwier Lipski kl. 3b

III miejsce- Piotr Przysowa kl. 3a
Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie ALFIK MATEMATYCZNY 2017
Piłkarskie sukcesy chłopców z klasy 3A.


Do „Zaborowianki” klubu piłkarskiego w Zaborowie, chłopcy (Mikołaj Wołowski, Michał Poddenek, Antoni Popek, Patryk Waligórski, Filip Malarowski) trafili w 2015r. Pod swoje skrzydła przygarnęli ich dwaj przecierający trenerskie szlaki absolwenci naszej szkoły: Rafał Papiernik i Krzysztof Pierzchała. Początki były bardzo ciężkie, ale długotrwała i ciężka praca przyniosła wreszcie oczekiwane rezultaty. Pierwsze mecze budziły strach w oczach dzieci, duży stres i obawa, że ktoś jest szybszy, silniejszy czy bardziej doświadczony. Ważnym elementem była motywacja, rozmowy i podbudowanie chłopców, na co mogli liczyć, nie tylko ze strony trenerów ale i rodziców. Od pewnego czasu „Zaborowianka” odnosi sukcesy pokonując wiele klubów i zdobywając czołowe miejsca. W ostatnich miesiącach w turniejach zdobyli I i III miejsce. I miejsce wywalczyli w hali w Zaborowie pokonując siedem drużyn. To tutaj Mikołaj Wołowski otrzymał puchar dla najlepszego bramkarza, a Michał Poddenek dla najlepszego zawodnika. III miejsce wywalczyli w Borzęcinie pokonując „Naprzód Zielonki”. Czekamy z niecierpliwością na dalsze sukcesy. Powodzenia!!!​Od grudnia 2017 r. dzieci z większości klas brały udział w wycieczkach na lodowisko w Błoniu, gdzie uczyły się i doskonaliły jazdę na łyżwach .


Zajęcia te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i będą kontynuowane po feriach zimowych. Niektóre wyjazdy kończyły się wspólnym posiłkiem. Jest to doskonała forma propagowania aktywnej formy rekreacji i sposobu spędzania wolnego czasu.​Wyniki konkursu informatyczno-polonistycznego na opowiadanie bożonarodzeniowe

W kategorii graficznej:

1. Hanna Wereska, kl. 7b i Łukasz Skorupski, kl. 7a

2. Adam Roszkowski, kl. 7a

3. Mateusz Dyzner, kl. 5a

W kategorii literackiej:

1. Aleksandra Dziewulska, kl. 7b i Jakub Latoszek, kl. 7b

2. Hanna Wereska, kl. 7b

3. Adam Roszkowski, kl. 7a

Wyróżnienie: Zuzanna Jankowska, kl. 4c

Gratulujemy pomysłowości! Nagrodzone opowiadania będzie można przeczytać na stronie internetowej szkoły.


Wyniki konkursu plastycznego „Pan Mróz”

I miejsce:

Helena Szłyk (Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie)

Szymon Stroiński klasa 1b (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

II miejsce:

Mateusz Rowiński (Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie)

Gabriela Szytniewska (Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Zaborowie)

Stanisław Stańczykowski 1b(Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

III miejsce

Gabriela Siwek (Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie)

Karolina Stanuch 1a (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

Magdalena Kaczorowska 1b (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)


20 stycznia 2018 r. (podczas ferii zimowych) odbędzie się Rajd Styczniowy w hołdzie Powstańcom Styczniowym

Zapraszamy w imieniu Organizatorów:

https://www.facebook.com/events/427687697646756/
Góra Grosza

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w osiemnastej edycji Góry Grosza pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. W wyniku akcji trwającej w okresie od 4 grudnia 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. zebraliśmy 332 zł.

Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski
Przedstawiamy wyniki Olimpiady Wiedzy Archimedes. Wielkie gratulacje dla Zwycięzców i Wyróżnionych!

Przedstawiamy wyniki Archimedes Lingua Plus Wielkie gratulacje dla Zwycięzców i Wyróżnionych!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wiele radości, miłych spotkań rodzinnych przy wigilijnym stole, wytchnienia od codzienności, spokoju, zdrowia i ... cudownych prezentów.

Niech nadchodzący Nowy 2018 Rok spełni Wasze marzenia i będzie pełen pomyślności w nauce, pracy i życiu osobistym.


Jasełka

22 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie - Jasełka. Na scenie podziwialiśmy tym razem talenty aktorskie i wokalne Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Uczniów klasy II. Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Wychowawczyń - Pani Małgorzaty Cwynar i Pani Agnieszki Lasockiej - wprawiło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za udział w akcji Okaż serce - świąteczna paczka. Artykuły spożywcze i środki czystości zostały przekazane 13 potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
Uczennica klasy 7b- Hanna Wereska zakwalifikowała się do II etapu konkursu polonistycznego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Brawo!


Wyniki konkursu recytatorskiego o tematyce bożonarodzeniowej.

Kategoria 0-1

I miejsce-Franek Wereski

II miejsce-Magdalena Kaczorowska i Nadia Rusztecka

III miejsce – Karolina Stanuch i Maja Łyskowa

Kategoria 2-3

I miejsce-Aleksandra Stolarska

II miejsce – Julia Religa i Laura Jasińska

III miejsce – Gabriela Jankowska i Lena Zakrzewska
Szlachetna Paczka.


Nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Koordynatorem działań była p. Ewa Karaszewska. W galerii można obejrzeć zdjęcia z niedzielnego pakowania zakupionych prezentów w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie w akcję. Dzięki Wam na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech!

Przedstawiamy wyniki Szkolnego konkursu Mieszkańcy Lasu:

w kategorii klas IV – VI

I miejsce – Maria Kowalska

II miejsce –Adam Przychodzki

II miejsce- Antonina Grzymała

III miejsce  -Hubert Kosiński, Zuzanna Majcher i Zofia Budzinska

w kategorii klas VII- 2,3 g

I miejsce – Hanna Wereska

II miejsce –Jan Bargieł i Piotr Sobiecki

III miejsce  - Aleksandra Straczuk

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!


Miło nam ogłosić wyniki Konkursu kolęd i pastorałek:

I kat. kl 1-3

1. miejsce

Karolina Stanuch kl.1a

Franciszek Wereski kl. 1a

2. miejsce

Julia Ratajczak kl.3b

Alicja Bartosik kl. 2

3. miejsce

Wiktoria Pytlakowska kl. 3b

Laura Jasińska kl. 3b

II kat. kl. 4-7

1. miejsce

Oliwia Poddenek kl. 4c

Jan Toczyski kl. 5 a

2. miejsce

Natalia Przyborska kl. 4b

3. miejsce

Magdalena Kicmal kl. 4a

Zuzanna Orłowska kl. 4a

Barbara Derezińska kl.5a i Julia Baranowska kl. 5a

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!12 grudnia 2017 r. (wtorek) zapraszamy Rodziców na zebrania:

16.30 - oddział przedszkolny,

17.00 - klasy I - VI,

18.00 - klasy VII a, VII b i oddziały gimnazjalne.

Podczas zebrania otrzymacie Państwo informację na temat przewidywanych ocen śródrocznych (od kl. I). W tym dniu organizujemy także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.


Konkursu na najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe

miejsce I

Karolina Stanuch kl. 1a

Filip Malarowski kl. 3a

miejsce II

Nadia Rusztecka kl. 1b

Magda Mostek kl. 5b

miejsce III

Filip Wojtczak kl. "0"

Mateusz Smętek kl. 6b

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!
Mikołajkowa niespodzianka dla naszych Uczniów. Ogłaszamy ten tydzień (od 4 do 8 grudnia) tygodniem wolnym od prac domowych.


Góra Grosza


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w osiemnastej edycji Góry Grosza pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Akcja będzie trwała w okresie od 27 listopada 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. na terenie naszej szkoły. Wolontariusze będą zbierać przekazane grosze podczas przerw przez cały okres trwania akcji.Przedstawiamy wyniki Szkolnego konkursu frazeologicznego:

w kategorii klas IV – VI

I miejsce – Dawid Pietraszewski, kl. V a

II miejsce – Barbara Derezińska, kl. V a, Marianna Pampuch, kl. IV a

III miejsce  - Zuzanna Jankowska. kl. IV c, Zuzanna Majcher, kl. IV b

w kategorii klas VI - VII

I miejsce – Aleksandra Dziewulska, kl. VII b, Karolina Stańczykowska, kl. VII b

II miejsce – Hanna Wereska, kl. VII b, Aleksandra Straczuk, kl. VII b

III miejsce  - Maciej Sokołowski, kl. VII b, Maria Kowalska, kl. VI b

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!


Muzeum Historii Żydów mieści się w niezwykłym, zainspirowanym historią i biblijnymi opowieściami nowoczesnym budynku w centrum Warszawy.


To tam dzięki gawędom przewodnika, licznym interaktywnym stanowiskom, mapom, eksponatom poznaliśmy losy i zwyczaje Żydów żyjących w diasporze. W czasie zwiedzania wystawy usłyszeliśmy o zwyczajach świątecznych i codziennych, odwiedziliśmy synagogę i szkołę dla dzieci żydowskich, spacerowaliśmy po ulicy, przy której mieściły się żydowskie sklepiki. Zakończyliśmy wędrówkę w roku 1939 razem z Januszem Korczakiem. Pozostałe części wystawy pokazujące najtragiczniejsze w dziejach Żydów wydarzenia obejrzymy dopiero w siódmej klasie. Piątoklasiści z A. Krogulec, I. JezdychowiczApel o pomoc dla Dominika


Drodzy Rodzice i Uczniowie! Do 30 listopada trwa akcja zbiórki makulatury. Pieniądze z jej sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chłopca z guzem mózgu - małego Dominika. Makulaturę można przynosić do szkoły, bądź samodzielnie zorganizować jej sprzedaż w punkcie skupu i wpłacić pieniądze na konto Rady Rodziców: 05 1240 2164 1111 0010 4489 4356 z dopiskiem "Dla Dominika". Prosimy o przyłączenie się do akcji.Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!


W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza zwracamy się z prośbą o zaangażowanie w akcję „Kość i kocyk”. Nasza szkoła od kilku lat wspomaga schronisko dla zwierząt w Lesznie . Jesteśmy przekonani, że nasza tegoroczna zbiórka będzie dużym wsparciem dla przebywających w schronisku zwierząt. Prosimy o przekazywanie darów do opiekuna p. M. Słomki. Oczekujemy na: suchą karmę, puszki, smycze, zabawki. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i serce. Akcja trwa od 06.11.2017 r. do 30.11.2017 r.Z wielką przyjemnością informujemy, że Uczeń klasy VII b Adam Kaźmierczak zakwalifikował się do II etapu (rejonowego) Konkursu matematycznego organizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Gratulacje!
Nasi uczniowie zakwalifikowali się do II etapu ogólnopolskiego konkursu Z poprawną polszczyzną na co dzień

1. Laura Jasińska kl. 3b

2. Oliwia Narożnik kl. 3b

3. Krzysztof Dutkowski kl. 4 c

4. Zuzanna Jankowska kl. 4c

5. Zuzanna Majcher kl. 4b

6. Dawid Pietraszewski kl. 5a

7. Adam Przychodzki kl. 6a

8. Ignacy Pływacz kl. 6b

9. Hanna Wereska kl. 7b

10.Jakub Moczulski kl. 7b

11. Karolina Stańczykowska kl. 7b


Gratulujemy! Drugi etap odbędzie się 8 stycznia w naszej szkole.


24 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia.


W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. W salach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, a sala gimnastyczna zamieniła się w „Misiową Krainę”, w której każde dziecko mogło pochwalić się swoim przyjacielem, a każdy miś otrzymał medal.
Najmłodsi poznają tajniki zdrowego odżywiania


20 listopada firma SEBEX, która dostarcza do naszej szkoły owoce i warzywa, zorganizowała dla uczniów klas I spotkanie z dietetyczką. Celem spotkania było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych. Pani dietetyk omówiła piramidę zdrowego żywienia, opowiedziała, co jeść, aby się dobrze uczyć i rozwijać. Potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które daje nam moc! Zachęcała uczniów do picia wody. Podczas tego spotkania uczniowie przypomnieli sobie znaczenie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania dla kondycji każdego człowieka Dzieci aktywnie i z dużym zainteresowaniem brały udział w tym spotkaniu.
Bądźmy bezpieczni na co dzień


17 i 24 listopada Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Serdecznie dziękujemy Panu Rektorowi i Prowadzącym.
Bądź bezpieczny w internecie!


Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza i Samorządu Uczniowskiego od 30 października do 14 listopada 2017 r. prowadzili w szkole akcję „Bądź bezpieczny w internecie”. Uczniowie wszystkich klas obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez wolontariuszy. Celem spotkań było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu oraz ostrzeżenie przed zagrożeniami. Zajęcia dla Uczniów prowadzili: Katarzyna Pasierbik, Maria Popek, Weronika Kowalska, Dominika Bluhm, Bartłomiej Lesiak, Paweł Pulczyn . Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom Uczniowie naszej szkoły będą mądrze korzystać z internetu.
22. 11.2017 r. oddział przedszkolny i klasy 1-3 brały udział w spotkaniu z panią Barbarą Szelągowską – autorką książek dla dzieci, ilustratorką panią Moniką Jędrychowską oraz stonogą Jadzią.


Podczas spotkania autorskiego  dzieci  bawiły się ze stonogą przy muzyce, odgadywały zagadki tematyczne, poznały znaczenie słów: pisarz, ilustrator, drukarnia, księgarnia oraz utrwalały zasady korzystania z  książek. Na koniec każdy uczeń dostał książeczkę z dedykacją od autorki i ilustratorki. Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie.
13 listopada klasy 6a, 6b, 7a i 7b uczestniczyły w warsztatach "O zachowaniu się przy stole" w Pułtusku.


Lekcja savoir vivru poza murami szkoły była bardzo ciekawa, tym bardziej, że odbyła się w jednej z sal w zamku biskupim. Trzeba przyznać, że zamek w Pułtusku usytuowany na brzegu Narwi z XIV-XVI wieku, obecnie Dom Polonii, jest doskonałym miejscem, by poznać tajniki wszystkich zasad zachowywania się przy stole. Warsztaty trwały 3 godziny i były zwieńczone obiadem, podczas którego uczniowie mogli popisać się wiedzą z odbytej lekcji. Wszyscy spisali się na szóstkę i godnie reprezentowali naszą szkołę, chętnie odpowiadając na pytania, dociekając informacji, a przede wszystkim nienagannym zachowaniem się przy stole. Mamy nadzieję, że lekcja pozostanie w pamięci na długo, a do Pułtuska jeszcze kiedyś wrócimy.
IV Tydzień Konstytucyjny


W dniach 6 - 13 listopada Uczniowie klas VII i oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w akcji IV Tydzień Konstytucyjny. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, założone przez grupę prawników, którzy poprzez swoją działalność chcą przypominać postać prof. Zbigniewa Hołdy, jego bogatą aktywność naukową i społeczną. Chcą zajmować się prawem i edukacją prawniczą w sposób otwarty i twórczy, budować płaszczyznę porozumienia i wspólnego działania przedstawicieli różnych zawodów prawniczych. W naszej szkole zajęcia prowadzili: radca prawny p. Karolina Niemirska-Fido, radca prawny p. Michał Mysłowski i aplikantka adwokacka p. Justyna Królak.

Święto Niepodległości


10 listopada w przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej temu wydarzeniu. Obejrzeli piękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Sawickiej-Miodek i p. Urszuli Cygi. Po uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego posadzili na klombie przed szkołą jarzębinę, upamiętniając po raz trzeci rocznicę odzyskania niepodległości. Znicze zapłonęły tym razem przy kopcu usypanym niedaleko naszej szkoły w 1928 r. przez Uczniów i Nauczycieli dla uczczenia 10. rocznicy. ​11 listopada poczet sztandarowy uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości w Lesznie. Martyna Szydłowska,Oliwia Kazimierczak, Hanna Wereska, Wiktoria Kopeć, Adam Roszkowski i Jan Bargieł jako reprezentanci szkoły ​pod opieką p. Katarzyny Stańczuk i p. Dyrektor Liliany de Vacqueret wzięli udział we Mszy Św. i w uroczystościach na placu przed Urzędem Gminy Leszno.Husaria w naszej szkole


8 listopada Uczniowie klas I - III i IV - VI spotkali się z Harcerzami z 63. Kampinoskiej Drużyny Harcerskiej Husaria. Celem spotkania było poznanie korzyści płynących z uczestnictwa w harcerskiej drużynie i wspólne zabawy. Kolejne spotkanie dla zainteresowanych planowane jest w sobotę 18 listopada, zbiórka o godz. 11.00 na terenie naszej szkoły.

Wolontariusze w OSP w Zaborowie


4 listopada grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie uczestniczyła w szkoleniu nt.„Pierwszej pomocy”, zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zaborowie. Szkolenie przeprowadzili: komendant OSP- p. Paweł Kopeć, p. Paulina i Mariusz Dobrusiowie, p. Magdalena Dobruś. Na szkoleniu wolontariusze mogli praktycznie nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy osobom potrzebującym, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Wiedza zdobyta przez wolontariuszy zostanie wykorzystana do instruowania uczniów na zajęciach w klasach, jak postępować w sytuacjach trudnych. Całe spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Dziękujemy p. Pawłowi Kopciowi za podjęcie działań w zorganizowaniu spotkania i przeszkoleniu wolontariuszy.Powstańcy Zaborów wygrywają


3 listopada drużyna Uczniów klas V i VI (Powstańcy Zaborów) pod opieką p. Aliny Peryt wzięła udział w powiatowym półfinale „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowanym przez PZPN. Zawodnicy wygrali wszystkie mecze, uzyskując wyniki: Powstańcy Zaborów - Legia Bemowo 1 - 6:1, Powstańcy Zaborów - Legia Bemowo 2 - 4:2, Powstańcy Zaborów - Nasza Szkoła - 6:0. Tym samym nasza drużyna zakwalifikowała się do kolejnego etapu rozgrywek. Brawo!Tradycją naszej szkoły jest, że przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie i nauczyciele odwiedzają groby byłych nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły w Zaborowie oraz ważnych osób dla społeczności lokalnej. Od kilku lat Samorząd Uczniowski opiekuje się również grobem p. Jana Kujawskiego i jego żony. Grób jest regularnie sprzątany. Posadzono również na nim nowe kwiaty.


„Palą się znicze… Przypominają, Że ktoś odchodzi, Inni zostają. Pośród cmentarzy Cichych uliczek Jak wierna pamięć €“ Palą się znicze…” Ryszard Przymus „Znicze”

Audycja muzyczno-taneczna


27października Uczniowie klas 0 - IV wzięli udział w audycji muzyczno-tanecznej "Wędrówki po regionie Mazowsze". Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu "Tęcza Radzików" i Zespołowi Pieśni i Tańca "Tęcza" za występ w naszej szkole.Festiwal Żytniego Chleba


26 października Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Festiwal Żytniego Chleba.

Przeczytaj sprawozdanie Organizatora. Obejrzyj zdjęcia z festiwaluPlejada Świętych i Aniołów

Każdy może być świętym - przekonywały o tym dzieci podczas środowej plejady na sali gimnastycznej. Uczniowie przebrali się za swoich ulubionych patronów lub przygotowali ich atrybuty. W szkole można było dziś spotkać św. Floriana, św. Jerzego, św. Marię Goretti czy św. Matkę Teresę z Kalkuty. Największą sympatię wśród dziewczynek zdobyła św. Rita. Nie zabrakło też Aniołów.

Przedstawiamy wyniki konkursu:

w klasach 1-3

I miejsce - Olga Grzeszczuk jako św. Rita i Magda Kaczorowska jako św. Jadwiga

II miejsce -Maja Pszenna jako św. Matka Teresa i Karolina Stanuch jako św. Bernadetta

III miejsce - Aleksander Bocheński jako św. Jerzy i Sylwia Stańkowska jako św. Rita

Wyróżnienie - Stanisław Stańczykowski - atrybut: klucze św. Piotra

w klasach 4-7

I miejsce - Wiktoria Kopeć jako św. Florian

II miejsce - Joanna Sałek jako św. Maria Goretti

III miejsce - Julia Straczuk jako Matka Boża z Fatimy

Wyróżnienia - Filip Bigaj- atrybut : koniczyna św. Patryka, Michał Grzymała- atrybut : krzyż św. Olafa
Konkursy przedmiotowe (język polski, matematyka) ​dla Uczniów szkoły podstawowej


Przedstawiamy harmonogram, programy merytoryczne i regulamin przeprowadzania konkursów pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

HARMONOGRAM KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2017 - 2018

Programy merytoryczne konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/18

REGULAMIN KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Konkursy przedmiotowe dla Uczniów z oddziałów gimnazjalnych


Przedstawiamy harmonogram, programy merytoryczne i regulamin przeprowadzania konkursów pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

HARMONOGRAM KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2017 - 2018

Programy merytoryczne konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2017/18

Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018 z załącznikami.Obchody Dnia Edukacji Narodowej


13 października 2017 r. społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach Dnia Edukacji Narodowej i uroczystości Ślubowania Uczniów klas I. Naszymi Gośćmi byli Wicewójt Gminy Leszno p. Grzegorz Banaszkiewicz, Ks. Proboszcz Sławomir Cieślak, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Zaborowie p. Katarzyna Oleksiewicz, Wychowawczynie z przedszkola, zasłużeni Nauczyciele przebywający obecnie na emeryturze i Przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas uroczystości obecni byli Rodzice Dzieci z klas I. W gronie Uczniów naszej szkoły powitaliśmy tego dnia 35 Pierwszoklasistów, którzy przed ceremonią Pasowania na Ucznia przedstawili piękne programy artystyczne przygotowane pod kierunkiem Wychowawczyń – p. Bogusławy Ciupy i p. Wioletty Dziedzic.

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.


Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Nad przebiegiem akcji czuwali koordynatorzy wspólnie z uczniami – asystentami i egzaminatorami. Akcja przebiegła sprawnie, z radością obserwowaliśmy zmagania uczniów przystępujących do egzaminu. Uczniowie, którzy podali wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy!26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych


Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego zorganizowali konkursy, w których mogli wziąć udział wszyscy nasi podopieczni. Popularnością cieszyły się quizy i zagadki językowe, z którymi uczniowie zmierzyli się podczas przerw. Korytarze szkolne ozdobiły prace konkursowe uczniów, w tym wspaniałe makiety symboli narodowych krajów anglojęzycznych. Uczniowie spisali się na medal! Dziękujemy i do zobaczenia za rok :)


Język Obcy Mniej Obcy

1 miejsce Katarzyna Dudkiewicz oraz Magdalena Rybak Klasa 5a

2 miejsce Klara Sobiecka klasa 4a

3 miejsce Eliza Regulska oraz Julia Straczuk klasa 4b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwyciezcom gratulujemy!

Wyniki konkursu "Wielka Brytania i USA w 3D":

1 miejsce Adam Przychodzki kl. 6a

2 miejsce Danuta Nietubyc i Maria Kowalska z klasy 6b.

3 miejsce Mateusz Stepniewski kl. 6a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwyciezcom gratulujemy!

W konkursie dla klas 1-3 SP "Jak wygląda flaga europejskich języków?"

1 miejsce zajęła Alicja Bartosik z klasy II.

2 miejsce zajęli exe quo: Paulina Głowacka z klasy III C i Mateusz Dyczka z klasy III A.

3 miejsce przypadło Oldze Grzeszczuk z klsy I A.

Wyróżnienie otrzymują: Sylwia Stańkowska z klasy III B oraz Kacper Kacprzak z klasy I B.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwyciezcom gratulujemy!


Informacja Rady Rodziców - ubezpieczenie


Aby poznać ofertę NNW, prosimy o wejście na stronę www.ubezpieczenia.nau.pl i użycie hasła uludicetyn.

warunki ofertyWyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego


19 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy wyniki głosowania:

Rada Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Przewodniczący - Hanna Wereska -  kl.VII b

I Zastępca - Dawid Piotrowski - kl. VI a

II Zastępca - Krzysztof Połowniak - kl. IV c

Sekretarz - Adam Roszkowski - kl. VII a

Rzecznik Praw Uczniów - Zofia Kowalska - kl. VI b

Członkowie - Maciej Sokołowski, Jan Bargieł, Bartłomiej Milej, Zofia Budzinska, Maria Kowalska, Dawid Jaskulski, Dawid Pietraszewski, Zuzanna Jankowska, Filip Robaczyński, Maciej Sobiecki, Zuzanna Majcher i Filip Kępka

 

Rada Samorządu Uczniowskiego Oddziałów Gimnazjalnych

Przewodniczący - Bartłomiej  Lesiak – klasa III

I Zastępca - Katarzyna Pasierbik – klasa II

II Zastępca - Paweł Pulczyn – klasa III

Sekretarz - Jakub Waligórski – klasa III

Rzecznik Praw Uczniów - Maria Popek – klasa II

Członkowie - Weronika Kowalska 


Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Łowcy Talentów, dzięki osiągnięciom Uczennicy klasy 3b - Oliwii Narożnik.


Zachęcamy do przeczytania tekstu Oliwii o osiągnięciach w konkursie i wspomnieniach z obozu talentów.

Palmiry 2017


14 września 2017 r. o godzinie 16.00 na cmentarzu w Palmirach odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna dla upamiętnienia wybuchu II wojny światowej i ofiar egzekucji w Puszczy Kampinoskiej. Poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Stańczuk uczestniczył w tych ważnych obchodach. Mszy Św. za poległych i pomordowanych przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz. Serdecznie dziękujemy Uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę: Antoniemu Harasimiukowi, Martynie Szydłowskiej, Natalii Maronie, Adamowi Roszkowskiemu, Janowi Bargłowi, Klarze Baranowskiej, Oliwii Kazimierczak, Wiktorii Kopeć, Łukaszowi Skorupskiemu, Aleksandrze Straczuk, Hannie Wereskiej i Karolinie Stańczykowskiej.

Nowy program wychowawczo-profilaktyczny


W zakładce Dokumenty zamieszczamy Program wychowawczo-profilaktyczny Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie obowiązujący od r. szk. 2017/2018. Program uchwaliła Rada Rodziców w porozumieniu z Radą Pedagogiczną.


Plan pracy szkoły


W zakładce Dokumenty zamieszczamy Plan pracy Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku na r.szk. 2017/2018.Harmonogram spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2017/2018


14 września 2017 r.– zebranie organizacyjne
 
19 października 2017 r. – zebranie z Rodzicami – wyniki uczniów w nauce i zachowaniu
 
16 listopada 2017 r.– spotkania indywidualne z Rodzicami
 
12 grudnia 2017 r. – zebranie z Rodzicami – poinformowanie o ocenach przewidywanych na I semestr
 
15 marca 2018 r.– zebranie z Rodzicami – wyniki uczniów w nauce i zachowaniu
 
12 kwietnia 2018 r.– spotkania indywidualne z Rodzicami

17 maja 2018 r. – zebranie z Rodzicami – poinformowanie o ocenach przewidywanych na koniec roku

14 września 2017 r. o godz. 17.00 - zebrania z Rodzicami.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


Od 4 września w Szkole Podstawowej imienia Powstańców 1863 Roku w Zaborowie uczy się 320 uczniów. Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2017/2018 pani dyrektor, Liliana de Vacqueret, przywitała dzieci i młodzież oraz ich rodziców i bliskich. Zgromadzonym w hali sportowej przedstawiła grono pedagogiczne, opowiedziała o zmianach wynikających z reformy edukacji, remontach w budynku szkoły oraz życzyła sukcesów i wytrwałości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski i hymnu szkoły odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. W tym roku reaktywowano oddział przedszkolny, utworzono dwie klasy siódme, pozostawiono także dwa oddziały gimnazjalne, które będą funkcjonować do 2019 roku. Spotkania z rodzicami zaplanowane już na 14 września przyniosą kolejne ważne informacje dotyczące życia naszej szkolnej społeczności.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

4 września 2017 r. o godz. 9.00 w sali sportowej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy Uczniów i Rodziców.Szczegółowe kryteria oceniania zachowania Uczniów od kl. IV - obowiązują od 1 września 2017 r.
Stypendia szkolne za wyniki w nauce
Przedstawiamy listę Uczniów, którzy uzyskali stypendium szkolne za wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy! Lista uczniów Szkoły Podstawowej i Lista uczniów Gimnazjum .