gry online


Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w ZaborowieAKTUALNOŚCI

​Od 8 marca do 4 kwietnia 2018 r. trwa rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie.

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019 W GMINIE LESZNO

Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej – prowadzonych przez Gminę Leszno

Oświadczenie o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Leszno

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz o niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem

Oświadczenie o wielodzietności rodziny dziecka

Oświadczenie rodzica(ów)/prawnego(ych) opiekuna(ów) o zatrudnieniu/nauce/działalności gospodarczej /prowadzeniu gospodarstwa rolnego obojga rodziców/rodzica samotnie wychowującego dziecka

Oświadczenie woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Wniosek o przyjęcie dziecka do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie.


Bezpieczne ferie zimowe 2018​

Drodzy Rodzice i Uczniowie! Przed Wami kilka ważnych rad, jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii zimowych. W tym roku szkolnym trwają one od 15​ do 28​ stycznia 2018 r.

Życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego odpoczynku!

Bezpieczne ferie – porady dla Rodziców

Bezpieczne ferie zimowe – podstawowe zasady

Bezpieczne ferie zimowe na stoku

Bezpieczne ferie zimowe – numery alarmowe


Ferie zimowe 2018 w naszej Gminie​


Szczegóły na stronie Gimny Leszno

Wyniki konkursu plastycznego „Pan Mróz”

I miejsce:

Helena Szłyk (Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie)

Szymon Stroiński klasa 1b (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

II miejsce:

Mateusz Rowiński (Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie)

Gabriela Szytniewska (Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Zaborowie)

Stanisław Stańczykowski 1b(Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

III miejsce

Gabriela Siwek (Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie)

Karolina Stanuch 1a (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

Magdalena Kaczorowska 1b (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)


20 stycznia 2018 r. (podczas ferii zimowych) odbędzie się Rajd Styczniowy w hołdzie Powstańcom Styczniowym

Zapraszamy w imieniu Organizatorów:

https://www.facebook.com/events/427687697646756/
Góra Grosza

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w osiemnastej edycji Góry Grosza pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. W wyniku akcji trwającej w okresie od 4 grudnia 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. zebraliśmy 332 zł.

Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wiele radości, miłych spotkań rodzinnych przy wigilijnym stole, wytchnienia od codzienności, spokoju, zdrowia i ... cudownych prezentów.

Niech nadchodzący Nowy 2018 Rok spełni Wasze marzenia i będzie pełen pomyślności w nauce, pracy i życiu osobistym.


Jasełka

22 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie - Jasełka. Na scenie podziwialiśmy tym razem talenty aktorskie i wokalne Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Uczniów klasy II. Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Wychowawczyń - Pani Małgorzaty Cwynar i Pani Agnieszki Lasockiej - wprawiło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za udział w akcji Okaż serce - świąteczna paczka. Artykuły spożywcze i środki czystości zostały przekazane 13 potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
Wyniki konkursu recytatorskiego o tematyce bożonarodzeniowej.

Kategoria 0-1

I miejsce-Franek Wereski

II miejsce-Magdalena Kaczorowska i Nadia Rusztecka

III miejsce – Karolina Stanuch i Maja Łyskowa

Kategoria 2-3

I miejsce-Aleksandra Stolarska

II miejsce – Julia Religa i Laura Jasińska

III miejsce – Gabriela Jankowska i Lena Zakrzewska


Przewidywane osiągnięcia dziecka kończącego naukę w oddziale przedszkolnym

Konkursu na najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe

miejsce I

Karolina Stanuch kl. 1a

Filip Malarowski kl. 3a

miejsce II

Nadia Rusztecka kl. 1b

Magda Mostek kl. 5b

miejsce III

Filip Wojtczak kl. "0"

Mateusz Smętek kl. 6b

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!
Mikołajkowa niespodzianka dla naszych Uczniów. Ogłaszamy ten tydzień (od 4 do 8 grudnia) tygodniem wolnym od prac domowych.


12 grudnia 2017 r. (wtorek) zapraszamy Rodziców na zebranie:

16.30 - oddział przedszkolny,

W tym dniu organizujemy także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.
Góra Grosza


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w osiemnastej edycji Góry Grosza pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Akcja będzie trwała w okresie od 27 listopada 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. na terenie naszej szkoły. Wolontariusze będą zbierać przekazane grosze podczas przerw przez cały okres trwania akcji.


24 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia.


W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. W salach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, a sala gimnastyczna zamieniła się w „Misiową Krainę”, w której każde dziecko mogło pochwalić się swoim przyjacielem, a każdy miś otrzymał medal.
22 listopada 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Kredki.


Przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek oraz sposoby ich użycia, eksperymentowały z kolorami, przeliczały i klasyfikowały kredki wg ustalonych cech, układały z nich obrazki. Nie zabrakło zagadek słownych, „Bajki o Białej Krainie i czarnoksiężniku Koloruchu”,  tańców przy piosence Kolorowe kredki, zabaw ruchowych oraz barwnych prac plastycznych. Zajęcia zakończyły się wręczeniem dyplomów. Tak wesoło spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych…
Bądźmy bezpieczni na co dzień


17 i 24 listopada Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Serdecznie dziękujemy Panu Rektorowi i Prowadzącym. .
22. 11.2017 r. oddział przedszkolny i klasy 1-3 brały udział w spotkaniu z panią Barbarą Szelągowską – autorką książek dla dzieci, ilustratorką panią Moniką Jędrychowską oraz stonogą Jadzią.


Podczas spotkania autorskiego  dzieci  bawiły się ze stonogą przy muzyce, odgadywały zagadki tematyczne, poznały znaczenie słów: pisarz, ilustrator, drukarnia, księgarnia oraz utrwalały zasady korzystania z  książek. Na koniec każdy uczeń dostał książeczkę z dedykacją od autorki i ilustratorki. Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie.

16 listopada 2017 r. w godz. 16.30 - 18.30 zapraszamy Rodziców na spotkania indywidualne z Nauczycielami.


Apel o pomoc dla Dominika


Drodzy Rodzice i Uczniowie! Do 30 listopada trwa akcja zbiórki makulatury. Pieniądze z jej sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chłopca z guzem mózgu - małego Dominika. Makulaturę można przynosić do szkoły, bądź samodzielnie zorganizować jej sprzedaż w punkcie skupu i wpłacić pieniądze na konto Rady Rodziców: 05 1240 2164 1111 0010 4489 4356 z dopiskiem "Dla Dominika". Prosimy o przyłączenie się do akcji.Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!


W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza zwracamy się z prośbą o zaangażowanie w akcję „Kość i kocyk”. Nasza szkoła od kilku lat wspomaga schronisko dla zwierząt w Lesznie . Jesteśmy przekonani, że nasza tegoroczna zbiórka będzie dużym wsparciem dla przebywających w schronisku zwierząt. Prosimy o przekazywanie darów do opiekuna p. M. Słomki. Oczekujemy na: suchą karmę, puszki, smycze, zabawki. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i serce. Akcja trwa od 06.11.2017 r. do 30.11.2017 r.

Święto Niepodległości


10 listopada w przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej temu wydarzeniu. Obejrzeli piękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Sawickiej-Miodek i p. Urszuli Cygi. Po uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego posadzili na klombie przed szkołą jarzębinę, upamiętniając po raz trzeci rocznicę odzyskania niepodległości. Znicze zapłonęły tym razem przy kopcu usypanym niedaleko naszej szkoły w 1928 r. przez Uczniów i Nauczycieli dla uczczenia 10. rocznicy. ​11 listopada poczet sztandarowy uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości w Lesznie. Martyna Szydłowska,Oliwia Kazimierczak, Hanna Wereska, Wiktoria Kopeć, Adam Roszkowski i Jan Bargieł jako reprezentanci szkoły ​pod opieką p. Katarzyny Stańczuk i p. Dyrektor Liliany de Vacqueret wzięli udział we Mszy Św. i w uroczystościach na placu przed Urzędem Gminy Leszno.Audycja muzyczno-taneczna


27 października Uczniowie klas 0 - IV wzięli udział w audycji muzyczno-tanecznej "Wędrówki po regionie Mazowsze". Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu "Tęcza Radzików" i Zespołowi Pieśni i Tańca "Tęcza" za występ w naszej szkole.Festiwal Żytniego Chleba


26 października Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Festiwal Żytniego Chleba.

Przeczytaj sprawozdanie Organizatora. Obejrzyj zdjęcia z festiwalu

19 października 2017 r. o godz. 16.30 zapraszamy Rodziców na zebranie.


Informacja Rady Rodziców - ubezpieczenie


Aby poznać ofertę NNW, prosimy o wejście na stronę www.ubezpieczenia.nau.pl i użycie hasła uludicetyn.

warunki oferty

20 września Dzieci z oddziału przedszkolnego w Zaborowie po raz pierwszy świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.


W tym dniu wszystkie Dzieci dotarły do szkoły z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Zabawom nie było końca. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło również przepysznego tortu. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim Przedszkolakom i wręczyła piękne książki na pamiątkę tego święta. Dzieci otrzymały również medale upamiętniające Dzień Przedszkolaka. Zgodnie z tradycją wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkolaka. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.14 września 2017 r. o godz. 17.00 - zebrania z Rodzicami.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


Od 4 września w Szkole Podstawowej imienia Powstańców 1863 Roku w Zaborowie uczy się 320 uczniów. Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2017/2018 pani dyrektor, Liliana de Vacqueret, przywitała dzieci i młodzież oraz ich rodziców i bliskich. Zgromadzonym w hali sportowej przedstawiła grono pedagogiczne, opowiedziała o zmianach wynikających z reformy edukacji, remontach w budynku szkoły oraz życzyła sukcesów i wytrwałości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski i hymnu szkoły odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. W tym roku reaktywowano oddział przedszkolny, utworzono dwie klasy siódme, pozostawiono także dwa oddziały gimnazjalne, które będą funkcjonować do 2019 roku. Spotkania z rodzicami zaplanowane już na 14 września przyniosą kolejne ważne informacje dotyczące życia naszej szkolnej społeczności.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

4 września 2017 r. o godz. 9.00 w sali sportowej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy Uczniów i Rodziców.