Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w ZaborowieAKTUALNOŚCIOd 1 września 2019 r. następują zmiany na stanowisku dyrektora i wicedyrektora naszej szkoły.Szanowna Pani Dyrektor!

Składamy serdeczne podziękowania za kilkunastoletnią współpracę, wielki wkład i zaangażowanie w codzienne życie szkoły, profesjonalizm w zarządzaniu, za wiedzę i dzielenie się doświadczeniem. Życzymy zdrowia i radości z odkrywania nowych wyzwań i pasji. Z wyrazami szacunku

Rada Pedagogiczna i Pracownicy szkołySzanowna Pani Wicedyrektor!

Składamy serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę, cierpliwość i wyrozumiałość. Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce. Życzymy radosnego i pełnego energii czasu na emeryturze poświęconego na realizację osobistych celów i marzeń. Z wyrazami szacunku

Rada Pedagogiczna i Pracownicy szkołyCzłowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II


Serdecznie gratulujemy naszym Uczniom wyników w nauce i zachowaniu. Dziękujemy Nauczycielom za zaangażowanie i pracę dydaktyczno-wychowawczą na rzecz Dzieci. Trzymamy kciuki za pozytywne efekty rekrutacji Absolwentów naszej szkoły. Życzymy miłego, wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Rodzicom za współpracę w r. szk. 2018/2019. Do zobaczenia!
Organizacja pracy Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie w dniu zakończenia roku szkolnego – 19 czerwca 2019 rokuDowóz autokarem szkolnym – godziny bez zmian.

8.00 – Msza św. w miejscowym kościele.

9.00 – spotkanie ogólne w sali sportowej.

9.40 – spotkania z wychowawcami.

Dodatkowe odwozy autokarem szkolnym: 11.30 na Wąsy, 12.00 – na Wólkę.

Pozostałe odwozy – godziny bez zmian.

Opieka w szkolnej świetlicy – do 17.30


Ze względu na skrócenie lekcji w szkole w dniach 11-14 czerwca decyzję co do wcześniejszego odbioru dziecka z oddziału przedszkolnego pozostawiamy rodzicom. Wychowawca będzie sprawował opiekę nad dziećmi jak dotychczas.


8 czerwca zapraszamy na XVI Majówkę Zaborowską.

Start - godz.12.00.


8 czerwca 2018 r. serdecznie zapraszamy na XVI Majówkę Zaborowską na terenie Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Zaczynamy o godz. 12.00. W programie między innymi: występy laureatów szkolnego konkursu „Mam Talent”, koła tanecznego, dzieci z Publicznego Przedszkola w Zaborowie, grupy „Top Dance” z Pruszkowa, zespołu „Sami Swoi”, konkurs rodzinny, konkurs na najsmaczniejsze ciasto, pokaz karate, dania z grilla, kawiarenka, stoisko Biblioteki Gminnej – „Książka za złotówkę”, punkt medyczny – Medicor, OSP w Zaborowie- pokaz i ćwiczenia pierwszej pomocy, a także lepienie z gliny, harcerskie konkursy, stoisko Skynet, malowanie buziek, skręcanie balonów, robótki ręczne, stanowisko biblioteczne, zjeżdżalnia dla najmłodszych, przejażdżki konne, występ zespołu NIEdoPARY.Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka życzymy wszystkim Uczniom codziennej radości, sukcesów, wspaniałych koleżanek i kolegów oraz miłych, szkolnych wspomnień.


Wyniki konkursu „Mam talent”

Klasy 0 – 3

I miejsce – Gabriela Dziewulska i Jan Rutkowski kl.1a, Julia Religa kl.3

II miejsce – Nela Jędrych kl.1b, Franek Wereski kl.2a

III miejsce – Aleksandra Kubacka kl.1b, Maja Ustaszewska kl.3

Klasy 4 – 8 i gimnazjum

I miejsce – Maja Wicik kl.4c, Jankowska Gabriela kl.4a, Zofia Kowalska kl. 6. Maria Kowalska kl.7

II miejsce – Magdalena Głowacka kl.5b, Oliwia Poddenek kl.5c

III miejsce – Kacper Sokołowski kl.7 wraz z partnerką Weroniką Bukat, Michał Kaźmierczak kl.6

Wszyscy laureaci wystąpią na Majówce Zaborowskiej 8 czerwca 2019r.
16 maja 2019 r. - zebrania z Rodzicami. Temat główny: oceny przewidywane na koniec roku szkolnego.

Oddział przedszkolny – godz.16.30,

Klasy I – VI – godz. 17.00,

Klasy VII – VIII i III gimn. – godz. 17.30.

Komunikat z 25 kwietnia 2019 r.

Od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. zajęcia w szkole odbywają się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.


Drodzy Uczniowie, Rodzice i Sympatycy naszej szkoły, życzymy Wam pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość. Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie


Szanowni Państwo, w naszej szkole od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania będzie trwał strajk, za którym opowiedziało się 91% pracowników.Gmina Leszno: infomacja w sprawie planowanego strajku w szkołach i przedszkolach

Przypominamy informacje, które przekazali wychowawcy na zebraniach 21.03.2019 r: - 8 i 9 kwietnia odbędą się rekolekcje wielkopostne. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Msze Święte w Kościele w Zaborowie :

dla klas 0 - IV - 10.45,

dla klas V - VIII i oddziału gimnazjalnych - 12.00.

Przywozy i odwozy jak dotychczas oraz dodatkowo przywozy:

Wąsy  - 9.50, 11.10,

Wólka - 10.20, 11.40,

Odwozy:

Wólka - 12.00,

Wąsy - 12.30.

- Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych to 10,11,12 kwietnia (dni egzaminów gimnazjalnych) oraz 15, 16, 17 kwietnia (dni egzaminów ósmoklasisty).

Postaramy się zapewnić uczniom opiekę w godzinach, jak dotychczas.
Zgłoszenie dziecka do oddziału przedszkolnegoHarmonogram rekrutacji dla oddziałów przedszkolnych

zarządzenie nr 10/2019 Wójta Gminy Leszno w sprawie terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego

Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Oświadczenie o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Leszno

Oświadczenie rodzica(ów)/prawnego(ych) opiekuna(ów) o zatrudnieniu/nauce/działalności gospodarczej /prowadzeniu gospodarstwa rolnego obojga rodziców/rodzica samotnie wychowującego dziecka*

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka* oraz o niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem

Oświadczenie o wielodzietności rodziny dziecka

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie
Podczas turnieju tenisa stołowego 30.03.2019 r. uczestnicy mogli po raz pierwszy wziąć udział w zorganizowanych przez "Klub Gier bez Prądu" zajęciach z wykorzystaniem gier planszowych i gier elektronicznych. Serdeczne podziękowania dla Klubu!
Przedstawiamy wyniki VX Zaborowskiego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 30 marca 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie. Nagrody dla Zwycięzców ufundował Wójt Gminy Leszno p. Grzegorz Banaszkiewicz.

Kategoria: Dzieci do lat 10

I miejsce – Michał Maj

II miejsce – Aleksander Połeć

III miejsce – Alek Pawluk

Kategoria: Dziewczęta 11-15

I miejsce – Amelia Przybylska

II miejsce – Kornelia Kowalska

III miejsce – Zofia Budzinska

Kategoria: Chłopcy 11-15

I miejsce – Wojtek Żychliński

II miejsce – Mikołaj Adamiec

III miejsce – Kacper Pływaczewski

Kategoria Open – Kobiety

I miejsce – Karolina Nowak

II miejsce – Patrycja Żuk

III miejsce – Jolanta Kąpińska

vKategoria Open – Mężczyźni

I miejsce – Marek Borowski

II miejsce – Rafał Nowak

III miejsce – Jarosław Malinowski

Dziękujemy p. Tomaszowi Denisowi za poprowadzenie turnieju, Dyrektorowi Świetlicy w Zaborowie i Nauczycielom za pomoc w organizacji, Wolontariuszom za zaangażowanie w przeprowadzenie rozgrywek i przygotowanie kawiarenki, a p. Agnieszce Kowalskiej za obsługę fotograficzną turnieju. Dziękujemy za przygotowanie plakatu absolwentce naszej szkoły – p. Dobrosławie. Plakaty wydrukowano dzięki uprzejmości firmy V8 Druk.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Miłośników tenisa stołowego na XV Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się 30 marca 2019 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie. Szczegóły dotyczące zapisów i zasad znajdują się w regulaminie.


Wycieczka do krainy pisanek

20 marca klasy 2 b i 3 wraz z oddziałem przedszkolnym wzięły udział w warsztatach „ Pisanki wielkanocne” w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Pani kustosz interesująco opowiedziała uczniom o dawnych zwyczajach wielkanocnych. Pokazała tradycyjne wzory pisanek. Potem dzieci miały możliwość ozdobienia drewnianych jaj według poznanych wzorów i własnych pomysłów. Inwencja twórcza kwitła. Pisanki zachwycały kolorami…szkoda, że warsztaty tak szybko się skończyły….
Wyniki konkursu „Wiosenny ogród”

I miejsce – Wiktoria Kisiel kl.1b, SP w Zaborowie

Anna Dudkiewicz Oddział Przedszkolny SP

II miejsce – Maksymilian Niewiadomski kl.1a. SP

Kinga Pietraszewska Oddział Przedszkolny SP

III miejsce – Julek Szłyk – Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie

Marta Wodarczyk – Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie

Amelia Szarek - Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie


ZBIÓRKA MAKULATURY!! Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!! W okresie 01.03 do 31.03 odbędzie się zbiórka makulatury. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Środki ze sprzedaży makulatury będą przeznaczone na organizację Majówki Zaborowskiej 2019.
21 marca 2019 r. zapraszamy Rodziców na zebrania:

oddział przedszkolny – 16.30,

klasy I – VI – godz. 17.00,

klasy VII – VIII i III gimn. – godz. 17.30.
W pierwszym tygodniu marca klasy 1-3 i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-przyrodniczych „ Tajemniczy świat owadów: pszczoły i mrówki”. Uczniowie dowiedzieli się wielu fascynujących wiadomości o życiu tych owadów, obejrzeli z bliska PRAWDZIWE mrowisko z jego ŻYWYMI mieszkańcami! Zobaczyli, jak wyglądają rozwój pszczoły i mrówki od jajeczka do dorosłej postaci, obejrzeli model ula i narzędzia pszczelarza. Przyjrzeli się plastrom miodu i spróbowali tego specjału, był nawet taki z domieszką czekolady. Uczniowie mogli także przymierzyć prawdziwe, pszczelarskie, kapelusze z ochronną siatką. Na koniec przygotowali małą niespodziankę dla mam. Bardzo im się podobały takie „słodkie” zajęcia.


Moje pierwsze kolonie!

wyjazd w terminie; 16-21.07. 2019- brak wolnych miejsc

wyjazd w terminie; 22-27.07. 2019
14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Święto Zakochanych, czyli Walentynki. Samorząd Uczniowski zadbał, aby w tym dniu nie zabrakło wrażeń. Uczniowie mogli przekazać miłe słowa swoim sympatiom za pomocą poczty walentynkowej, a na przerwach mogli skorzystać z fotobudki i uwiecznić miły czas zdjęciami. Zainteresowania nie brakowało. Każda klasa otrzymała również balonik w kształcie serca. Nasza ciężka praca została nagrodzona miłymi słowami i uśmiechami. Cieszymy się, że mogliśmy umilić kolejny dzień w naszej szkole. Zapraszamy do galerii.

Marta Ochmańska


Bezpieczne ferie zimowe 2019


Drodzy Rodzice i Uczniowie! Przed Wami kilka ważnych rad, jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii zimowych. W tym roku szkolnym trwają one od 28 stycznia do 10 lutego 2019 r.. Życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego odpoczynku!

Bezpieczne ferie zimowe na stoku

Bezpieczne ferie zimowe – numery alarmowe

Bezpieczne ferie – porady dla Rodziców

Bezpieczne ferie zimowe – podstawowe zasady


21 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i przypomnieniem przez p. Dyrektor okoliczności powstania szkoły i nadania jej imienia Powstańców 1863 Roku. W tym dniu, zgodnie z ceremoniałem, zostali zaprzysiężeni nowi członkowie pocztu sztandarowego. Pani Liliana de Vacqueret podziękowała dotychczasowym członkom za wspaniałą pracę na rzecz szkoły, za oddanie, dyspozycyjność i życzyła, by zdobyte podczas pełnienia tej funkcji doświadczenia, zaowocowały pięknymi, społecznymi postawami w ich dalszym życiu. Kolejnym punktem programu był wzruszający występ uczniów klasy 8 a i III gimnazjum poświęcony powstaniu styczniowemu, przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Sawickiej-Miodek. Ostatnim elementem uroczystości był IV Festiwal Pieśni Powstańczej zorganizowany przez p. Wiolettę Dziedzic i p. Monikę Strakowską. Wszystkie klasy miały okazję zaprezentować swoje talenty wokalne przy dźwiękach narodowych pieśni patriotycznych. Na początku prowadząca przypomniała zasady konkursu i przedstawiła komisję, która czuwała nad poprawnością konkursu i oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. 0 - III, IV - VI , kl.VII, VIII i oddział gimnazjalny kl. III. Przedstawiciele klas w odświętnych strojach znakomicie zaprezentowali zdolności wokalne i zobrazowali w pieśniach niepodległościowe dążenia Polaków oraz ich ówczesne nastroje. Przed wykonaniem poszczególnych utworów wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poznać ciekawe informacje na temat pochodzenia pieśni. Warto podkreślić, że komponowanie i wykonywanie pieśni w okresie poprzedzającym wybuch powstania i podczas jego trwania wymagały nie lada odwagi. Władze carskie w Królestwie Polskim były na ich punkcie szczególnie wyczulone, obawiając się, zresztą i słusznie, ich niezwykłej siły w pobudzeniu uczuć patriotycznych Polaków. Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja ogłosiła wyniki: w kategorii I główną nagrodę - Grand Prix zdobyli przedstawiciele kl. II a z wychowawczynią p. Wiolettą Dziecic, II miejsce kl. I a z wychowawczynią Anną Połeć i III miejsce kl. I b w wychowawczynią p. Renatą Rykowską. W kategorii II - Grand Prix wywalczyła kl. IV b z wychowawczynią p. Joanną Buniowską, II miejsce kl. IV b z wychowawczynią p. Agnieszką Krogulec i III miejsce kl. V b z wychowawczynią p. Moniką Spychalską. W kategorii III Grand Prix zdobyła kl. VII z wychowawczynią p. Lilianą de Vacqueret, II miejsce – klasa VIII b z wychowawczynią p. Ewą Karaszewską, III miejsce przypadło kl. III gimnazjum z wychowawczynią p. Hanną Łukasik . Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dla wszystkich klas przygotowano dyplomy. Festiwal już po raz czwarty miał na celu kształtowanie postawy patriotycznej uczniów oraz oddanie hołdu powstańcom poległym w obronie wolności. Cieszymy się, że staje się tradycją w naszej szkole. Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała uczniom, wychowawcom, organizatorom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Święta Patrona Szkoły. Obecni na uroczystości odśpiewali hymn szkoły, a przy dźwiękach werbli, na których grali Dominik Denis z kl. VII i Jan Toczyski z kl. VI a, poczet sztandarowy został wyprowadzony. Przepiękne zdjęcia z uroczystości wykonała p. Agnieszka Kowalska.


Informujemy, że 9 stycznia 2019 r. został zainstalowany zewnętrzny czujnik czystości powietrza, który nasza szkoła otrzymała w ramach konkursu zorganizowanego przez Fundację Aviva „Wiem, czym oddycham”. Wyniki pomiaru można odczytać na stronie airly. eu


Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie rodzinnym w zdrowiu, spokoju i życzliwości, realizacji zamierzonych celów, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku. Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy


Piękne „Jasełka” w wykonaniu Uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do galerii na wspomnienie tej wspaniałej uroczystości, której głównym organizatorem była Pani Katarzyna Stańczuk.


Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za udział w akcji „Okaż serce - świąteczna paczka”. Przygotowaliśmy 30 paczek dla rodzin. Artykuły spożywcze i środki czystości zostały przekazane 10 potrzebującym rodzinom z naszej parafii.


Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie, konkurs "Wiem, czym oddycham" prowadzony przez Fundację Aviva został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie znalazła się na 16. miejscu wśród 100 lokalizacji, które otrzymały największe poparcie w głosowaniu internetowym. Jest jeszcze druga dobra wiadomość - w rankingu szkół jesteśmy w Top 50, czyli do naszej szkoły trafi także wewnętrzny sensor jakości powietrza! Zostanie on osobiście przekazany przez jednego z agentów ubezpieczeniowych pracujących w okolicy lub przesłany pocztą na adres szkoły. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w projekt, który zwiększa świadomość o szkodliwości smogu dla zdrowia. To Wasze głosy zadecydowały o zwycięstwie szkoły w konkursie.
3 grudnia 2018roku z okazji mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl.1-3 wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Hulakula – Rozrywkowego Centrum Miasta w Warszawie.


Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji W-F w kręgielni grając i poznając tajniki gry w kręgle, co sprawiało im wiele radości i oswajało ze zdrową rywalizacją podczas zabawy. Po sportowych zmaganiach mogli się wyszaleć w kosmicznej sali zabaw korzystając z licznych zjeżdżalni, basenów z kulkami, ścianek wspinaczkowych, rakiet, latających spodków czy czteropoziomowych labiryntów. Tę mikołajkową wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż uczniowie wrócili z niej zadowoleni i w wyśmienitych humorach.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza oraz klasę IV b „Zostań Świętym Mikołajem”.

W okresie od 3.12 do 18.12 będziemy prowadzić zbiórkę nowych zabawek, które przekażemy małym pacjentom z oddziału pediatrycznego w Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji, z góry dziękując za okazaną pomoc. Wspólnie możemy umilić dzieciom Święta. Zabawki można przynosić do p. J. Buniowskiej i p. M. Słomki.
Oferta wyjazdu zimowego dla Uczniów

Przedstawiamy ofertę Biura Turystyczno-Usługowego "Makalu" - wyjazd do Białki Tatrzańskiej w terminie od 26.01.2019 r. do 02.02.2019 r.

Oferta zimowiska

Informacje o wyjeździe
26 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji w szkole zrobiło się "misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły dzieciom na przerwach i lekcjach. Wszyscy uczniowie z misiami otrzymali plakietki przyjaciół pluszowych misi i mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia. Nie tylko nasi najmłodsi uczniowie świętowali ten dzień. Również młodzież przypomniała sobie o dziecięcych czasach i przyniosła swoje ulubione maskotki. Nasz oddział przedszkolny także hucznie celebrował święto misi. Maluchy miały spotkanie z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Dzieci zostały uhonorowane plakietkami i puzzlami z misiami. Za nami kolejny fajny dzień, który przypomniał nam o tym, że nieważne, czy to jutro, czy to dziś, ale wszystkim jest potrzebny miś :) Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za bycie z nami.

Samorząd Uczniowski
22 listopada 2018 r. zapraszamy Rodziców na zebrania:

16.30 - oddział przedszkolny

17.00 - klasy I – VI

17.30 - klasy VII – VIII i III gimn.

Tematy główne – wyniki w nauce i zachowaniu, fonoholizm.


Góra Grosza

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! W dniach 23.11.2018- 21.12.2018 Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi akcję „Góra Grosza”. Zebrane pieniążki będą przekazane Towarzystwu „Nasz Dom” na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnych rodzinach. Prosimy o wsparcie akcji. Zbieramy drobne monety: 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr. Wolontariusze będą zbierać datki podczas wszystkich przerw w szkole. Dziękujemy !


My i Niepodległa

9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Bijemy rekord dla Niepodległej". O godz. 11.11 uczniowie polskich szkół w kraju i za granicą odśpiewali hymn państwowy. Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii. Rozstrzygnięto także konkurs "Życzenia dla Niepodległej". Wyróżnienia - nagrody książkowe otrzymali:

kl. I a - Laura Birek, Maksymilian Niewiadomski, Hubert Skrzyński

kl. I b - Martyna Dudkiewicz, Nela Jędrych, Aleksandra Kubacka

kl. I c - Lena Skalska, Bartosz Skalski, Julia Bieńczak

kl. II a - Karolina Stanuch, Franciszek Wereski, Maja Pszenna

kl. II b - Barbara Jakubik, Magdalena Kaczorowska, Natalia Wąsik

kl. III - Julia Religa, Dagmara Kosińska, Nikola Jaskulska

kl. IV a - Jakub Siwek, Patryk Waligórski, Aleksander Bocheński

kl. IV b - Wiktoria Pytlakowska, Magdalena Sumińska, Michalina Pytlakowska

kl. IV c -Julia Ptaszyńska, Paulina Głowacka, Maja Wicik

kl. V a - Magdalena Dudkiewicz, Olena Rybak, Patrycja Bogucka

kl. V b - Julia Straczuk, Szymon Wdowiarek, Eliza Regulska

kl. V c - Zuzanna Jankowska, Oliwia Ociesała, Julia Adamczewska

kl. VI a - Michał Marszałkowski, Szymon Regulski, Katarzyna Dudkiewicz

kl. VI b - Hubert Góral, Dominika Król, Paulina Bochińska

kl. VII - Maria Kowalska, Martyna Czerniawska, Maciej Kajak

kl. VIII a - Mikołaj Dyczka, Jan Lesiak, Adam Roszkowski

kl. VIII b - Aleksandra Dziewulska, Maciej Sokołowski, Wiktoria Kopeć

kl. III gimn. - Katarzyna Pasierbik, Mateusz Kowalczyk, Dominika Bluhm

Gratulujemy :)
Świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2018 r.:

- udział w akcji „Bijemy rekord dla Niepodległej” - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 11.11;

- rozstrzygnięcie konkursu „Życzenia dla Niepodległej”;

- akcja „ W naszej szkole każdym oknie - biało-czerwona”.

11 listopada 2018 r.:

- występ okolicznościowy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w miejscowym kościele po mszy św. o godz. 10.00, zapalenie zniczy przy Kopcu wolności usypanym w 1928 r. przez społeczność szkolną.
A Ty, czy wiesz, czym oddychasz w naszej miejscowości?

Zagłosuj i zachęć innych do głosowania w II edycji konkursu „Wiem, czym oddycham”. Walczymy o czujnik jakości powietrza, a przede wszystkim o nasze zdrowie i czyste środowisko.

Link do głosowania - TUTAJ


Czekamy na Twój głos i dziękujemy za wsparcie!

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie, prosimy o zapoznanie się z listem Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnegolist do pobrania
Akcja - 1000 KSIĄŻEK dla Szpitala Zachodniego w Grodzisku MazowieckimNasza szkoła w Zaborowie dołącza do akcji na rzecz dzieci. Zbieramy książki dla pacjentów Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Większość z nich to niemowlęta i dzieci do 2 roku życia. Kolejne 25% dzieci to przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pozostałe 25% to nastolatki. Docelowo zbiórka dotyczy nowych książek, ale jeśli jesteście w posiadaniu książek używanych lub literatury dla rodziców, to również z radością je przyjmiemy. Każdy, kto chciałby podarować książkę, proszony jest o przyniesienie jej do p. Wioletty Dziedzic (sala nr 5).


5 listopada uczniowie klasy 2b, 3 oraz Oddział Przedszkolny odbyli wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie wzięli udział w lekcjach historycznych pt.” Król wojownik” oraz „Królewska rodzina”.Spacerując po królewskich komnatach, uczniowie zobaczyli dzieła sztuki upamiętniające zwycięstwa króla Jana III. Dowiedzieli się z nich, jakiego rodzaju bronią posługiwał się król i jaką zbroję nosił. Rozwiązując zagadki, poznali nazwy miejsc, w których król stoczył zwycięskie bitwy, dowiedzieli się, jakimi cechami charakteru musi odznaczać się doskonały wódz, co król pisał w listach do królowej Marysieńki z wypraw wojennych i jak nazywał się jego ulubiony rumak. W trakcie spaceru po najstarszej części pałacu uczniowie poznali wszystkich członków rodziny królewskiej Dowiedzieli się, czym pałac różni się od zamku oraz jak królewska rodzina spędzała czas w Wilanowie. Poznali także, które pomieszczenie należało do króla, a które do królowej oraz policzyli, kto zajmował większą liczbę komnat – król czy królowa… To była niezwykła podróż w czasie.

Małgorzata Cwynar


1 listopada - Wszystkich Świętych (dzień wolny od zajęć)

2 listopada - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych


"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna akcję „Kość i kocyk”. Tak jak w latach ubiegłych chcemy wspomóc Zwierzakowo Gminy Leszno. Zwracamy się z prośbą o wsparcie nas w tym szczytnym celu i podarowanie np. suchej karmy, karmy w puszkach , kocyków, zabawek dla zwierząt. Akcja trwa od 29 października do 23 listopada. Przyniesione dary można przekazać do p. M. Słomki. Za udział w akcji uczniowie otrzymują dodatkowe punkty. Za życzliwość z góry dziękujemy.
Zebrania z Rodzicami - 18 października 2018 r. Temat główny – wyniki w nauce i zachowaniu.

16.30 - oddział przedszkolny

17.00 - klasy I a, I c, II, IV, V, VI

17.30 - klasy I b, VII, VIII, III gimnazjum

Zebrania w klasie III i IV c szkoły podstawowej odbędą się w późniejszych terminach.
Materiały dla Rodziców - Moje dziecko w sieci

Chroń dziecko w sieci przed szkodliwymi treściami

Nadmierne korzystanie z komputera przez dzieci i młodzież

Pomyśl, zanim wrzucisz

Twoje dziecko bezpieczne w sieci

Osiągnięcia dziecka kończących oddział przedszkolny w roku szkolnym 2018/2019
Informacja Rady Rodziców na temat ofert ubezpieczenia Dzieci w r. szk. 2018/2019

Informacja ogólna

Szczegóły oferty nr 1

Szczegóły oferty nr 2


20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Z tej okazji w oddziale przedszkolnym zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Symbolem tego dnia stały się kolorowe baloniki - wszystkie przedszkolaki można więc było spotkać z balonikiem w rączce. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku z przepysznym tortem. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się .


13 września 2018 r. (czwartek) o godz. 17.30 zapraszamy Rodziców na spotkania z Wychowawcami. Temat główny – sprawy organizacyjne.

.


Organizacja pracy szkoły 3 września 2018 r. – w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Dowóz autokarem szkolnym – godziny bez zmian.

8.00 – Msza Święta w miejscowym kościele

9.00 – spotkanie ogólne w sali sportowej.

9.40 – spotkania z wychowawcami.

Dodatkowe odwozy autokarem szkolnym – 11.15 – na Wąsy, 11.45 – na Wólkę.

Pozostałe odwozy – godziny bez zmian.

Opieka w szkolnej świetlicy – do 17.30.