GIMNAZJUM W ZABOROWIEAKTUALNOŚCISzanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za miłą współpracę w r. szk. 2016/2017, za zaangażowanie w życie naszej szkoły. Wszystkim Uczniom gratulujemy sukcesów w nauce! Życzymy Wam cudownych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu.
Sprawdź, czy wiesz, jak bezpiecznie spędzić wakacje :)Stypendia szkolne za wyniki w nauce
Przedstawiamy listę Uczniów, którzy uzyskali stypendium szkolne za wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy! Lista uczniów.

23 czerwca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017.
Punktualnie o godz. 9.00 w hali sportowej zgromadziły się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie i młodzież z Gimnazjum w Zaborowie, na spotkanie przybyło także wielu rodziców. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor Szkoły p. Liliana de Vacqueret powitała wszystkich obecnych i przedstawiła gości – ks. Proboszcza Konstantego Kordowskiego, Wicewójta Gminy Leszno p. Grzegorza Banaszkiewicza, Przewodniczących Rad Rodziców – p. Joannę Makowską i p. Tomasza Denisa. Po podziękowaniach za sukcesy i starania w roku szkolnym 2016/2017 p. Dyrektor wręczyła nagrody 124 uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce. Warto podkreślić, że taką nagrodę może otrzymać uczeń, który uzyskał średnią ocen minimum 5,0 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, co oznacza, że ponad 1/3 dzieci ze szkoły w Zaborowie została uhonorowana za wysokie wyniki. Obecny na spotkaniu Wicewójt Grzegorz Banaszkiewicz wręczył w imieniu Wójta Gminy Leszno p. Andrzeja Cieślaka nagrodę dla uczennicy klasy III a gimnazjum – Aleksandry Skalskiej, która uzyskała średnią ocen 5,56, wzorowe zachowanie i średni wynik ze wszystkich części egzaminu 93,5%. Na zakończenie uroczystości p. Dyrektor i zaproszeni goście podziękowali gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za wytrwałą pracę oraz złożyli wszystkim uczniom życzenia cudownych, bezpiecznych wakacji. Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych i otrzymali upragnione świadectwa. Kolejne wspólne spotkanie we wrześniu!Wokół egzaminu gimnazjalnego

W roku szkolnym 2016/2017 egzamin gimnazjalny w Gimnazjum w Zaborowie napisało 33 uczniów. Dumni jesteśmy nie tylko z bardzo wysokiego wyniku z matematyki, ale i z wyników z innych przedmiotów. Rezultaty naszych uczniów nie odbiegają znacząco od wyników naszych sąsiadów, a przewyższają średnią krajową. Warto wyróżnić Monikę Majcher, która uzyskała 100% matematyki i ponad 95 % z obu poziomów języka angielskiego oraz Aleksandrę Skalską, Konrada Króla, Stanisława Budzinskiego, Jakuba Malarowskiego i Filipa Mierzwę – napisali część podstawową egzaminu z języka angielskiego na 100%, a rozszerzoną na ponad 90.


Atrakcyjna biblioteka!

Biblioteka Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie otrzymała 15 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa na zakup książek niebędących podręcznikami. Na półkach naszej biblioteki pojawiło się kilkaset nowych pozycji. Szkolny księgozbiór stał się bardzo atrakcyjny. Poziom czytelnictwa systematycznie rośnie. Wspierajmy dzieci i młodzież w rozwijaniu pasji literackich. Naprawdę warto!
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zaprasza do udziału w akcji: Pielucha dla Malucha. W tym roku w dniach 1-14 czerwca będziemy zbierać pieluszki, chusteczki nasączone i zwykłe, artykuły pielęgnacyjne dla maluszków oraz kaszki dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Do tego ośrodka trafiają maleńkie dzieci, których nikt nie chce. Niektóre przyjechały prosto z porodówek albo z Okien Życia, zostawione tam przez matki. Inne przywiozła policja z domów, w których trwały libacje alkoholowe. Zanim znajdą dom, spędzają tu od kilku dni do roku. Swoje dary można składać do kosza wiklinowego w szatni szkolnej.
Znamy już laureatów konkursu czytelniczego dla uczniów gimnazjum, którzy świetnie znają twórczość Małgorzaty Musierowicz:

I miejsce - Wiktoria Piątkowska,

II miejsce - Maria Popek, Zuzanna Gołąb,

III miejsce - Katarzyna Pasierbik,

wyróżnienie - Antonina Makowska


XIV Majówka Zaborowska 20 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie już po raz 14. odbyła się Majówka Zaborowska - impreza integrująca środowisko lokalne.


Te coroczne spotkania są doskonałą okazją do poznania szkoły w Zaborowie, zaprezentowania talentów uczniów, zaangażowania nauczycieli, rodziców i poznania partnerów szkoły. Oficjalnego otwarcia XIV Majówki Zaborowskiej dokonali: Wójt Gminy Leszno p. Andrzej Cieślak, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie p. Liliana de Vacqueret i Radna Gminy Leszno p. Ewa Latoszek.więcej...

25 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego z języka angielskiego.


Udział w konkursie pod opieką nauczycieli języka angielskiego wzięli uczniowie klasy 1-3, 4-6 SP i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się fantastycznie. Niektórzy musieli pokonać strach i nieśmiałość, aby pokazać się publiczności, która swoimi gromkimi brawami nagradzała każdy występ.więcej

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców.
18 maja 2017 r. o godz. 18.00 odbędą się zebrania z Rodzicami Uczniów. Temat główny - zapoznanie z ocenami przewidywanymi na koniec roku szkolnego 2016/2017.
Serdecznie zapraszamy na Majówkę Zaborowską, która odbędzie się 20 maja 2017 r. na terenie naszej szkoły. Start - 12.00.


Program Majówki 2017
Grupa Biegowa "Dziki Zaborów", Grupa Biegowa "Dystans Leszno" oraz Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie zapraszają wszystkie dzieci w wieku od 2 do 16 lat na II BIEG DZIKÓW

Bieg odbędzie się 20 maja 2017 roku na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego u. Leśna, odcinek niebiskiego szlaku- wejście od tzw. choiny. Start godz. 10:00


regulamin biegu

Zgoda rodziców23 maja 2017- zdjęciowe sesje szkolne
W gimnazjum tytuł Mistrza Ortografii wywalczyła Julia Kowalska (klasa II), a tytuł Wicemistrza Ortografii otrzymuje Elżbieta Przysowa (klasa II).

Zdobywcy tytułów mistrzowskich 25 maja będą reprezentować szkołę w VI edycji konkursu ortograficznego O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII POWIATU WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO organizowanego przez Stowarzyszenie O UŚMIECH UCZNIA przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Błoniu. Pozostałe reprezentantki wyłonione w szkolnych eliminacjach: Maria Popek, Julia Czyż.


Laureaci konkursu „Od starożytności do współczesności. Wielcy matematycy i fizycy"

I miejsce Monika Majcher klasa IIIb

II miejsce Kinga Miros klasa II

III miejsce Celina Jezdychowicz klasa II


Spotkania w ramach innowacji edukacyjnej „ Tygodnie ze Świętymi”

W środę 26 kwietnia oraz w czwartek 4 maja w naszej szkole odbyły się spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach innowacji edukacyjnej „Tygodnie ze Świętymi”. Siostra Joanna ze Zgromadzenia Westiarek Jezusa opowiada uczniom o bł. Honoracie Koźmińskim założycielu wielu instytucji świeckich oraz ponad dwudziestu zgromadzeń. Ojciec Jacek z Zakonu Franciszkańskiego z Niepokalanowa przybliżył za to uczniom postać Ojca Maksymiliana Marii Kolbego. Dla dzieci i młodzieży to forma spotkania ze świętymi nie tylko poprzez nauczanie katechetów, ale również przez spotkanie prawdziwych światków życia i twórczości świętych.

Siostra Joanna po wizycie w naszej szkole pozostawiła dla nas miłe słowa: 

Tak wiele zdań można napisać, po spotkaniu z wami. Tak pięknie zorganizowanej  grupy na czele z Panią Dyrektor, panią Kasia i oddanemu w posłudze kapłańskiej Ks. Robertem. Szkoła ujmująca swoja estetyka i poziomem edukacyjnym,zatroskana nie tylko o program nauczania,ale i poszerzona wiedza religijna. Zauroczyła mnie wasza szkolna wspólnota,dużo rodzinności,kultury i ciepła. To nie rzadkie spotkanie,które tak wiele uczy i podpowiada,ze życie dzielone z innymi ma sens,ze życie dla drugich to dar dający wiosnę,która upaja nas zielenią i raduje serca. Z wyrazami szacunku,modlitwy i wielkiego uznania na dalsza służbę w wychowywaniu szkolnym dla Pani Dyrektor,ks Robertowi oraz całego grona nauczycieli. Życzy

S .Joanna Westiarka Jezusa

 ,,Nauczmy się na pamięć tego kraju…”- rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia 2017 r. odbyła się akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas szóstych pod kierunkiem wychowawczyń p. Edyty Sawickiej-Miodek i p. Ewy Karaszewskiej przygotowali zróżnicowany montaż słowno-muzyczny pod hasłem przewodnim ,,Nauczmy się na pamięć tego kraju”. Akademia rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Usłyszeliśmy „Mazurek 3 Maja”, „Polonez Trzeciego Maja”, a także wzruszającą piosenkę „Pytasz mnie” A. Rosiewicza w wykonaniu Natalii Kowalskiej. więcej


Organizacja pracy szkoły 2 maja 2017 r.

2 maja jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia opiekę Uczniom w świetlicy na podstawie zgłoszeń Rodziców.Organizacja pracy szkoły w najbliższych dniach

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 13 do 18 kwietnia 2017 r.

13, 14 i 18 kwietnia organizujemy zajęcia opiekuńcze dla Uczniów (na podstawie wcześniejszych zgłoszeń Rodziców) w godz. 7.15 – 17.00. Podczas wiosennej przerwy nie kursuje szkolny autokar.

Egzaminy gimnazjalne 19, 20, 21 kwietnia – dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W tych dniach organizujemy zajęcia opiekuńcze dla Uczniów (na podstawie wcześniejszych zgłoszeń Rodziców) w godz. 7.15 – 17.00. Godziny przywozu i odwozu szkolnym autokarem – bez zmian.


XVI Mistrzostwa Szkoły w Ortografii

Sprawdź, kto zakwalifikował się do II etapu!

Wszystkim Uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Brawo!
Organizacja pracy szkoły w dniach rekolekcji wielkopostnych - 3 i 4 kwietnia 2017 r.

Dodatkowe przywozy - 9.20 z Wólki, 9.40 z Wąsów.

Zajęcia opiekuńcze dla Uczniów zorganizowane na podstawie zgłoszeń Rodziców - w godzinach 8.00 - 11.30.

Msza Św.w miejscowym kościele - godz.11.30.

Dodatkowe odwozy - 11.50 na Wólkę, 12.10 - na Wąsy.

Świetlica szkolna czynna od 11.30 do 17.00.


Bezpieczeństwo Dziecka w internecie - materiały dla Rodziców

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z fragmentami pisma z Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat niepokojących doniesień dotyczących zagrożeń w internecie.


Kolejna edycja Zaborowskiego Turnieju Tenisa Stołowego

18 marca 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie odbył się XII Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Leszno – P. Andrzej Cieślak, ufundował również pamiątkowe puchary i medale dla zwycięzców. Sponsorami nagród rzeczowych byli: Decathlon Targówek (6 bonów dla laureatów I miejsca) i Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie (72 nagrody dla uczestników turnieju). Rozgrywki sportowe odbywały się w 6 kategoriach. Spośród 83 Uczestników rozgrywek Komisja wyłoniła następujących Zwycięzców:wyniki konkursów
Dzieci i młodzież z naszej szkoły wzięły udział w konkursie Nie jesteście sami – jesteśmy z wami – modlimy się o pokój , zorganizowanym przez Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi światu.

Celem konkursu było napisanie kartek do dzieci w Syrii z symbolami pokoju, miłości i solidarności, by - jak powiedział ambasador akcji Pan Darek Malejonek - nie czuli, że zostali sami i pozbawieni wszelkiej pomocy. Co dzieci mogą zrobić dla pokoju w świecie? W końcu od nich zależą przyszłe losy świata.

My nie jesteśmy obojętni, wiemy, co dzieje się w Aleppo. Piękne kartki można podziwiać w galerii.
17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – Patrona Irlandii. Z tej okazji na naszych korytarzach zrobiło się zielono.

To wyjątkowe święto obchodzone jest 17 marca, a więc zaledwie 4 dni przed nadejściem kalendarzowej wiosny. W tym dniu Irlandczycy na całym świecie nie tylko upamiętniają patrona swojego kraju, ale także witają budzącą się wiosnę. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia Świętego Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu. Nasi uczniowie, którzy przyszli ubrani na zielono tego dnia byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych! Dodatkowo, uczniowie klasy 5A pod opieką p. Marty Ochmańskiej urozmaicali przerwy konkursami, zagadkami i balonami. Za poprawne odpowiedzi można było dostać różne szkolne gadżety. Chętnych nie brakowało. A na lekcjach języka angielskiego nie zabrakło legend, zabaw i quizów związanych z Irlandią. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele chętnie przyłączyli się do świętowania i zaakcentowali swój ubiór zielonymi koniczynami zwanymi „shamrocks”, a także naklejkami „Happy Patrick’s Day!”. Wyniki konkursów z okazji Dnia Świętego Patryka już wkrótce. Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne świętowanie. Do zobaczenia za rok!
Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego

Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców i Miłośników sportu na Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się w sobotę 18 marca 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie. Rozgrywki prowadzone będą w sześciu kategoriach: dziewczęta szkoły podstawowej, chłopcy szkoły podstawowej, dziewczęta gimnazjum, chłopcy gimnazjum, open panie, open panowie. Zapisy od 9.00 do 10.00. Turniej rozgrywany będzie w godzinach 10.00 – 13.00. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Wójta Gminy Leszno. Po turnieju odbędzie się losowanie pozostałych nagród dla Uczestników.
14 marca to obchodzony na całym świecie Dzień Liczby Pi.

Datę święta wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego tej liczby (3,14). Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin wybitnego matematyka Wacława Sierpińskiego i fizyka Alberta Einsteina. W naszej szkole obchodziliśmy to święto po raz drugi. Na szkolnym holu uczniowie przygotowali plakaty i ciekawostki o tej najpopularniejszej wartości matematycznej. Gimnazjaliści rozdawali uczniom balony ze stałą matematyczną Pi oraz wykonali symbol ludolfiny w 3D.
Stypendia za I semestr roku szkolnego 2016/2017

Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Mateusz Czerniawski, Julia Czyż, Aleksandra Skalska i Monika Majcher. Dziękujemy za Wasze starania i życzymy dalszych sukcesów!XVI Mistrzostwa Szkoły w OrtografiiZapraszamy Uczniów z klas III - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum do udziału w XVI Mistrzostwach Szkoły w Ortografii. I etap odbędzie się 28 marca 2017 r. Regulamin mistrzostw jest dostępny w zakładce Konkursy.
9 marca 2017 r. godz. 18.00 - zebrania z Rodzicami Uczniów klas I - III.

Klasa I gimnazjum promuje zdrowe odżywianie się

7 marca 2017 r. odbyła się w VII edycja programu edukacyjnego ,, Żyj smacznie i zdrowo”. Akcję skierowaną do wszystkich uczniów naszej szkoły przygotowali gimnazjaliści z klasy I. Celem jej było zwrócenie uwagi na prawidłowe sposoby żywienia. Uczniowie klasy I gimnazjum wykonali gazetkę na korytarzu szkolnym oraz przygotowali zdrowe przekąski. Hitem okazała się sałatka owocowa z jogurtem, ale nie mniejszym powodzeniem cieszyły się koreczki warzywne oraz surówka marchewkowo-jabłkowa. Dzieci z klas IV – VI oraz I – III gimnazjum wzięły udział w ankiecie żywieniowej, której wyniki zostały opublikowane na gazetce.
„Żyj smacznie i zdrowo” - akcja Samorządu Gimnazjum w Zaborowie

Od 27 lutego do 3 marca Samorząd Uczniowski Gimnazjum przeprowadził dla Uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej zajęcia na temat zdrowego trybu życia, w tym zdrowego odżywiania się. Serdeczne podziękowania dla Moniki Majcher, Aleksandry Jędrzejczak, Andżeliki Skoczylas, Natalii Sokołowskiej, Natalii Marony, Pawła Pulczyna, Katarzyny Pasierbik i Marii Popek za zaangażowanie się w akcję!KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 17 marca 2017 Dzień Świętego Patryka – Saint Patrick’s DayTematyka konkursu związana jest z  irlandzkim świętem narodowym - Dniem Świętego Patryka, które obchodzone jest 17 marca, a więc zaledwie 4 dni przed nadejściem kalendarzowej wiosny. W ramach obchodów dnia św. Patryka zapraszamy do udziału w konkursie i obchodach tego święta!
Zbiórka makulaturyOd 27.02 do 17.03.2017 r. trwa zbiórka makulatury. Zapraszamy do udziału w akcji!Ferie zimowe w naszej GminieBezpieczne ferie zimowe 2017


Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Przed Wami kilka ważnych rad, jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii zimowych. W tym roku szkolnym trwają one od 13 do 26 lutego.

Życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego odpoczynku!

Bezpieczne ferie zimowe na stoku

Bezpieczne ferie zimowe – numery alarmowe

Bezpieczne ferie – porady dla Rodziców

Bezpieczne ferie zimowe – podstawowe zasady

Wyniki szkolnych konkursów - I semestr


2 lutego odbyła się uroczystość wręczenia nagród Uczniom - Laureatom szkolnych konkursów. Sponsorami nagród byli: Rada Rodziców, Parafia Zaborów, Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie. Przedstawiamy Laureatów i serdecznie gratulujemy Zwycięzcom!

Święto Patrona Szkoły


20 stycznia 2017 r. uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Powstańców 1863 Roku. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor przypomniała historię powstania szkoły, nadania jej imienia i dokonała otwarcia II Festiwalu Pieśni Powstańczej. Uczniowie każdej klasy ciekawie zaprezentowali pieśni z okresu powstania styczniowego. Wykonania utworów oceniała trzyosobowa Komisja, która przyznała nagrody Grand Prix oraz wyróżnienia w trzech kategoriach. W kategorii klas I - III szkoły podstawowej nagrodę zdobyli Uczniowie kl. III b, zaś wyróżnienie kl. III a. W kategorii klas IV - VI nagroda trafiła do kl. V b a wyróżnienie do kl. VI a. W kategorii klas gimnazjalnych nagrodzono kl. I, wyróżniono kl. III b. Uczniowie otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Uroczystość zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły i wyprowadzeniem pocztu sztandarowego. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Wychowawcom, Rodzicom i Organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

20 stycznia w naszej szkole odbyła się gala wręczenia nagród i podziękowań za udział w Międzyszkolnym konkursie poświęconym św. Matce Teresie z Kalkuty


Na uroczystość zostali zaproszeni Laureaci, Uczestnicy i Opiekunowie konkursu z następujących szkół: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach, Szkoła Podstawowa im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie z filią w Mnikowie,Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Święcicach, Zespół Szkół Publicznych w Lesznie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dużym, Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie, Szkoła Podstawowa im. doktora Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, Szkoła Podstawowa nr 316 im. A. Lindgren w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Warszawie. Swoją obecnością zaszczyciły nas Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Organizatorami konkursu byli - ks. Robert Karolak i p. Katarzyna Stańczuk. Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się pod linkiem W szkolnej galerii można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Reforma oświaty: List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców i prawnych Opiekunów Dzieci


Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem przyznawania stypendium za wyniki w nauce i stypendium za osiągnięcia sportowe - zakładka "Dokumenty szkoły".


Projekt edukacyjny - klasa II gimnazjum


Lista projektów - rok szkolny 2016/2017

O projekcie edukacyjnym - fragment Statutu Gimnazjum w Zaborowie10 stycznia 2017 r. (wtorek) o godz. 18.00 odbędą się zebrania z Rodzicami poświęcone ocenom przewidywanym na I semestr


Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej szkoły życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia pełnych radosnych, rodzinnych spotkań oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w Nowym Roku.
Zimowa przerwa świąteczna - 23 grudnia 2016 r. - 1 stycznia 2017 r.
Przedświąteczne spotkania21 grudnia odbyły się świąteczne spotkania z Uczniami, Rodzicami i Przyjaciółmi naszej szkoły. Mieliśmy okazję obejrzeć piękne przedstawienie - Jasełka - przygotowane przez Uczniów klas III pod kierunkiem Wychowawczyń - p. Bogusławy Ciupy, p. Joanny Kieszek i p. Wioletty Dziedzic. Wysłuchaliśmy także koncertu kolęd w wykonaniu Uczniów klas IV - VI, I gimnazjum i Nauczyciela muzyki - p. Piotra Tomali. Dziękujemy za wprowadzenie nas w prawdziwie świąteczny nastrój!


Finał akcji Świąteczna paczka „Okaż serce”


W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza serdecznie dziękujemy za ofiarny i aktywny udział w naszej akcji – Świąteczna paczka „Okaż serce”. Dzięki Państwu udało nam się zgromadzić 28 dużych paczek z żywnością i środkami czystości. Wszystkie dary trafią do 14 potrzebujących Rodzin z naszej Parafii. Mamy nadzieję, że dzięki temu Święta Bożego Narodzenia będą dla Nich spokojne i radosne. Wielkie podziękowania składamy także Księdzu Proboszczowi i Księdzu Wikaremu za bardzo dobrą współpracę w tak szlachetnym celu oraz Pani Katarzynie Stańczuk za pomoc w organizacji akcji.


Klarnet, akordeon….


16 grudnia Uczniowie klas I – III gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu muzycznym – Michał Robak/Piotr Tomala – koncert na klarnet i akordeon. Wysłuchali między innymi interesujących informacji na temat historii i charakterystyki instrumentów muzycznych oraz wspaniałego wykonania utworów: „Kazimierz” (muzyka klezmerska), „Preludia taneczne” Witolda Lutosławskiego, „Historia Tanga” Astona Piazolli. Serdecznie dziękujemy Wykonawcom za wspaniałe doznania muzyczne!Przedstawiamy wyniki I etapu konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Gratulujemy Zwycięzcom! II etap - 9 stycznia!
Wyniki konkursu "Anioły i mikołaje"


Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu za piękne ​prace i przedstawiamy Zwycięzców:

- w kategorii "anioły":

I miejsce – Dominika Król – klasa IV B

II miejsce – Julia Iwanicka – klasa III B

III miejsce – Mateusz Smętek – klasa V B

- w kategorii "mikołaje":

I miejsce – Mateusz Czerniawski – klasa II Gimnazjum

II miejsce – Piotr Dróżny – klasa I

III miejsce – Aleksandra Kopeć – klasa III B

15 grudnia 2016 r. w godz. 16.00 - 18.00 zapraszamy Rodziców na spotkania indywidualne z Nauczycielami oraz na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Uczniów.
Finał akcji "Kość i kocyk"Serdeczne dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie w akcję "Kość i kocyk". Karma, koce i kołdry zostały przekazane organizacji Zwierzakowo Gminy Leszno


1 grudnia zapraszamy Uczniów na świąteczną sesję zdjęciową.


Wyniki konkursów przedmiotowych pod patronatem MKOMiło nam poinformować, że do II etapu konkursów przedmiotowych pod patronatem MKO zakwalifikowali się następujący Uczniowie: Monika Majcher - konkurs chemiczny i polonistyczny, Stanisław Budzinski - konkurs z języka angielskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki:)


Informacje MEN na temat reformy edukacji


Wyniki konkursu internetowego 1050 rocznica Chrztu Polski
11 listopada - Święto NiepodległościZ okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole w przeddzień święta odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas IV pod kierunkiem p. Iwony Jezdychowicz i p. Agnieszki Krogulec. Na szkolnej scenie zabrzmiały znane wiersze oraz pieśni w wykonaniu uczniów, przypominające wszystkim niełatwą drogę, jaką nasza Ojczyzna musiała przebyć od upadku do wolności. Swoim wystąpieniem przekonywali o tym, że "Niepodległa, niepokorna, już nie zniknie nigdy z map, bo na imię Polska ma" i zachęcali do radosnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości.Natomiast 11 listopada Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Stańczuk uczestniczył w uroczystościach gminnych w Lesznie.


Zapraszamy Uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie plastyczno-technicznym Anioły i Mikołaje. Czas trwania: 07.11 - 02.12.2016 r. Szczegóły w zakładce Konkursy.
Bezpieczni w sieciOd 25 października do 3 listopada Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadziły szkolną akcję „Bądź bezpieczny w internecie”. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mieli możliwość obejrzeć prezentację i usłyszeć wiele przestróg dotyczących bezpiecznego korzystania z sieci. Prezentacje prowadzili: Andżelika Skoczylas, Aleksandra Skalska, Zuzanna Gołąb, Karolina Bebak, Weronika Kowalska, Patrycja Żuk, Krzysztof Wiśniewski, Natalia Marona, Marcin Borkowski, Natalia Sokołowska, Nikola Romanowska, Katarzyna Pasierbik, Paweł Pulczyn, Martyna Szydłowska, Agata Karlicka, Monika Majcher, Aleksandra Jędrzejczak. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.


Pamiętamy o Tych, którzy odeszli...Uczniowie naszej szkoły przed 1 listopada odwiedzili na miejscowym cmentarzu groby nieznanych żołnierzy poległych w 1939 r. Nie zapomnieli także o zapaleniu zniczy na mogiłach dawnych kierowników szkoły - p. Jan Kujawskiego i p. Antoniego Dałka, Chwilą zadumy uczcili pamięć księży, których pochowano na cmentarzu w Zaborowie oraz p. Zosi - naszej długoletniej, szkolnej pielęgniarki. Pamiętali także o naszym koledze - Konradzie. W takich chwilach bardzo wymowne stają się słowa wiersza ks. Jana Twardowskiego: Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...


Ratujemy kasztanowcePod koniec października, jak co roku, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum - członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza - wzięli udział w akcji "Ratujmy kasztanowce". Akcja polega na zgrabieniu i utylizacji liści, by uniemożliwić rozwój szrotówka kasztanowcowiaczka. Ta niewielka ćma żeruje na kasztanowcach, składając w ich liściach jaja. Larwy, które się z nich wyklują, drążą w liściach tunele zjadając blaszkę liściową.. Opanowane przez szkodnika liście usychają i opadają. Osłabione drzewa próbują odzyskać równowagę i kwitną jesienią, co dodatkowo je osłabia przed zimą. Wystarczy ok. 10 lat takiego zaburzonego cyklu i drzewo obumiera całkowicie. Przystępując do akcji, wiemy, że pomagamy naturze.


Dzień Wszystkich Świętych- konkurs o świętych " taki mały taki duży może świętym być"- wyniki


gimnazjum: miejsce 1- Mateusz CzerniawskiZapraszamy Rodziców zainteresowanych wsparciem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bliznem Jasińskiego do zapoznania się z ofertą. Informacje znajdują się pod linkiem
Szkolna oferta zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2016/2017
20 października 2016 r. - zebrania z Rodzicami. Temat główny: wyniki Uczniów w nauce i zachowaniu.kl. III a - godz. 17.00

kl. I, II, III b - godz. 18.00
16 października – uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w ZaborowieKilka słów o historii sztandaru Pierwszy sztandar został przekazany naszej szkole w czerwcu 1938 roku przez Kuratorium Okręgu Szkolnego Warszawskiego w związku z nadaniem imienia Powstańców 1863 Roku. Podczas II wojny światowej w budynku szkoły stacjonował oddział żandarmerii niemieckiej, który miał za zadanie zniszczyć polski ruch oporu. więcej o sztandarze i uroczystości.
14 października uroczyście świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej..W hali sportowej naszej szkoły zgromadzili się zaproszenie goście – Wicewójt Gminy Leszno – p. Grzegorz Banaszkiewicz, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Zaborowie – p. Katarzyna Oleksiewicz, przedstawiciele Rad Rodziców, zasłużeni Nauczyciele, uczniowie i rodzice. więcej
Konkursy przedmiotowe pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty


Harmonogram

Regulamin konkursów

Programy merytoryczne

Zadania konkursowe z ubiegłych lat

30 września kolejny raz przystąpiliśmy do oficjalnego świętowania Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku i klasy 1-3 Gimnazjum. Akcja przebiegła sprawnie, z radością obserwowaliśmy matematyczne zmagania z tabliczką mnożenia.


Europejski Dzień Języków Obcych w naszej Szkole​


26.09.2016 roku odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Z okazji tego święta w szkole zostały zorganizowane trzy konkursy: dla klas 1-3 SP konkurs na plakat "Jak wyobrażam sobie Królową Wszystkich Języków", dla klas 4-6 SP "Słowo-obraz" i dla Gimnazjum "Pocztówka z wakacji". Do nauczycieli języków obcych wpłynęło dużo pięknych, pomysłowych i przyciągających wzrok prac. Wszystkie z nich można podziwiać na korytarzu szkolnym. Oprócz konkursów, uczniowie mogli zmierzyć się z łamańcami językowymi, poznać mapy europejskich krajów, ułożyć geograficzne puzzle, rozwiązać krzyżówki i quizy. Naprawdę się działo! Wszystkim Laureatom i Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i poniżej zamieszczamy wyniki konkursów:

Gimnazjum "Pocztówka z wakacji"

I miejsce - Monika Majcher IIIb

II miejsce - Mateusz Czerniawski II

III miejsce - Nikola Romanowska IW dniu 22 września 2016 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Zaborowie.


Komisja Wyborcza w składzie; Przewodniczący:- Michał Karczewski (klasa III a) Członkowie: Aleksandra Skalska (klasa III a), Stanisław Budzinski (klasa III a)

po przeliczeniu wszystkich ważnych głosów stwierdziła, co następuje: W skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:

Przewodniczący:- Andżelika Skoczylas – klasa III a

I Zastępca:- Monika Majcher -klasa III b

II Zastępca:- Katarzyna Pasierbik - klasa I

Sekretarz:- Maria Popek - klasa I

Rzecznik Praw Uczniów:- Natalia Sokołowska -klasa III a

Członkowie:- Jakub Waligórski(klasa II), Bartłomiej Lesiak (klasa II), Paweł Pulczyn (klasa II)Palmiry 2016


14 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach patriotyczno – religijnych w Palmirach upamiętniających 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, rządu, władz samorządowych, służb mundurowych, młodzież szkolna i mieszkańcy . Uroczystą Mszę Świętą odprawił Jego Eminencja Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. W części patriotycznej uroczystości oddano hołd wszystkim poległym w czasie wojny, złożono wieńce i zapalono znicze na grobach poległych. Naszą szkołę reprezentowali: Andżelika Skoczylas, Natalia Sokołowska, Hanna Wereska, Wiktoria Kopeć, Karolina Stańczykowska, Aleksandra Straczuk, Martyna Szydłowska, Natalia Marona, Paweł Pulczyn, Antoni Harasimiuk.

15 września 2016 r. o godz. 18.00 zapraszamy Rodziców na spotkania z Wychowawcami klas.
Szkolna oferta zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2016/2017
HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Ubezpieczenie uczniów- informacja od Rady Rodziców.


>>>oferta dla Zaborowa

>>>Assistance w pakiecie ubezpieczenia

>>>UBEZPIECZENIE NNW DZIECI I MŁODZIEŻY

>>>INSTRUKCJA LIKWIDACJI SZKÓD NNW W PROGRAMACH SPECJALNYCH OFEROWANYCH PRZEZ NAU SA

>>>SZCZEGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS DLA SZKOLNEGO PROGRAMU UBEZPIECZENIOWEGO NAUCZYCIELSKIEJ AGENCJI UBEZPIECZENIOWEJ S.A.
1 września 2016 r. - organizacja zajęć


8.00 - Msza Św. w kościele w Zaborowie

9.00 - spotkanie ogólne w szkolnej hali sportowej

ok. 9.30 - spotkania z Wychowawcami w klasach

Godziny przywozu i odwozów szkolnym autokarem
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za współpracę z naszą szkołą w r.szk. 2015/2016. Państwa sugestie i wskazówki są dla nas zawsze bardzo cenne. Naszym Uczniom i tegorocznym Absolwentom życzymy cudownych wakacji pełnych radości, bezpiecznego odpoczynku i wspaniałych wrażeń. Do zobaczenia!

Dyrektor i Rada Pedagogiczna