Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Przewidywane osiągnięcia dziecka kończącego naukę w oddziale przedszkolnym

16 listopada 2017 r. w godz. 16.30 - 18.30 zapraszamy Rodziców na spotkania indywidualne z Nauczycielami.

Apel o pomoc dla Dominika

Drodzy Rodzice i Uczniowie! Do 30 listopada trwa akcja zbiórki makulatury. Pieniądze z jej sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chłopca z guzem mózgu - małego Dominika. Makulaturę można przynosić do szkoły, bądź samodzielnie zorganizować jej sprzedaż w punkcie skupu i wpłacić pieniądze na konto Rady Rodziców: 05 1240 2164 1111 0010 4489 4356 z dopiskiem "Dla Dominika". Prosimy o przyłączenie się do akcji.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza zwracamy się z prośbą o zaangażowanie w akcję „Kość i kocyk”. Nasza szkoła od kilku lat wspomaga schronisko dla zwierząt w Lesznie . Jesteśmy przekonani, że nasza tegoroczna zbiórka będzie dużym wsparciem dla przebywających w schronisku zwierząt. Prosimy o przekazywanie darów do opiekuna p. M. Słomki. Oczekujemy na: suchą karmę, puszki, smycze, zabawki. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i serce. Akcja trwa od 06.11.2017 r. do 30.11.2017 r.

Święto Niepodległości

10 listopada w przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej temu wydarzeniu. Obejrzeli piękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Sawickiej-Miodek i p. Urszuli Cygi. Po uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego posadzili na klombie przed szkołą jarzębinę, upamiętniając po raz trzeci rocznicę odzyskania niepodległości. Znicze zapłonęły tym razem przy kopcu usypanym niedaleko naszej szkoły w 1928 r. przez Uczniów i Nauczycieli dla uczczenia 10. rocznicy. ​11 listopada poczet sztandarowy uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości w Lesznie. Martyna Szydłowska,Oliwia Kazimierczak, Hanna Wereska, Wiktoria Kopeć, Adam Roszkowski i Jan Bargieł jako reprezentanci szkoły ​pod opieką p. Katarzyny Stańczuk i p. Dyrektor Liliany de Vacqueret wzięli udział we Mszy Św. i w uroczystościach na placu przed Urzędem Gminy Leszno.

Audycja muzyczno-taneczna

27 października Uczniowie klas 0 - IV wzięli udział w audycji muzyczno-tanecznej "Wędrówki po regionie Mazowsze". Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu "Tęcza Radzików" i Zespołowi Pieśni i Tańca "Tęcza" za występ w naszej szkole.

Festiwal Żytniego Chleba

26 października Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Festiwal Żytniego Chleba.

Przeczytaj sprawozdanie Organizatora. Obejrzyj zdjęcia z festiwalu

19 października 2017 r. o godz. 16.30 zapraszamy Rodziców na zebranie.

Informacja Rady Rodziców - ubezpieczenie

Aby poznać ofertę NNW, prosimy o wejście na stronę www.ubezpieczenia.nau.pl i użycie hasła uludicetyn.

warunki oferty

20 września Dzieci z oddziału przedszkolnego w Zaborowie po raz pierwszy świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

W tym dniu wszystkie Dzieci dotarły do szkoły z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Zabawom nie było końca. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło również przepysznego tortu. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim Przedszkolakom i wręczyła piękne książki na pamiątkę tego święta. Dzieci otrzymały również medale upamiętniające Dzień Przedszkolaka. Zgodnie z tradycją wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkolaka. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.

14 września 2017 r. o godz. 17.00 - zebrania z Rodzicami.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Od 4 września w Szkole Podstawowej imienia Powstańców 1863 Roku w Zaborowie uczy się 320 uczniów. Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2017/2018 pani dyrektor, Liliana de Vacqueret, przywitała dzieci i młodzież oraz ich rodziców i bliskich. Zgromadzonym w hali sportowej przedstawiła grono pedagogiczne, opowiedziała o zmianach wynikających z reformy edukacji, remontach w budynku szkoły oraz życzyła sukcesów i wytrwałości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski i hymnu szkoły odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. W tym roku reaktywowano oddział przedszkolny, utworzono dwie klasy siódme, pozostawiono także dwa oddziały gimnazjalne, które będą funkcjonować do 2019 roku. Spotkania z rodzicami zaplanowane już na 14 września przyniosą kolejne ważne informacje dotyczące życia naszej szkolnej społeczności.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

4 września 2017 r. o godz. 9.00 w sali sportowej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy Uczniów i Rodziców.