Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w ZaborowieAKTUALNOŚCISzanowni Państwo, drodzy Uczniowie, konkurs "Wiem, czym oddycham" prowadzony przez Fundację Aviva został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie znalazła się na 16. miejscu wśród 100 lokalizacji, które otrzymały największe poparcie w głosowaniu internetowym. Jest jeszcze druga dobra wiadomość - w rankingu szkół jesteśmy w Top 50, czyli do naszej szkoły trafi także wewnętrzny sensor jakości powietrza! Zostanie on osobiście przekazany przez jednego z agentów ubezpieczeniowych pracujących w okolicy lub przesłany pocztą na adres szkoły. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w projekt, który zwiększa świadomość o szkodliwości smogu dla zdrowia. To Wasze głosy zadecydowały o zwycięstwie szkoły w konkursie.
3 grudnia 2018roku z okazji mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl.1-3 wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Hulakula – Rozrywkowego Centrum Miasta w Warszawie.


Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji W-F w kręgielni grając i poznając tajniki gry w kręgle, co sprawiało im wiele radości i oswajało ze zdrową rywalizacją podczas zabawy. Po sportowych zmaganiach mogli się wyszaleć w kosmicznej sali zabaw korzystając z licznych zjeżdżalni, basenów z kulkami, ścianek wspinaczkowych, rakiet, latających spodków czy czteropoziomowych labiryntów. Tę mikołajkową wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż uczniowie wrócili z niej zadowoleni i w wyśmienitych humorach.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza oraz klasę IV b „Zostań Świętym Mikołajem”.

W okresie od 3.12 do 18.12 będziemy prowadzić zbiórkę nowych zabawek, które przekażemy małym pacjentom z oddziału pediatrycznego w Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji, z góry dziękując za okazaną pomoc. Wspólnie możemy umilić dzieciom Święta. Zabawki można przynosić do p. J. Buniowskiej i p. M. Słomki.
Oferta wyjazdu zimowego dla Uczniów

Przedstawiamy ofertę Biura Turystyczno-Usługowego "Makalu" - wyjazd do Białki Tatrzańskiej w terminie od 26.01.2019 r. do 02.02.2019 r.

Oferta zimowiska

Informacje o wyjeździe
26 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji w szkole zrobiło się "misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły dzieciom na przerwach i lekcjach. Wszyscy uczniowie z misiami otrzymali plakietki przyjaciół pluszowych misi i mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia. Nie tylko nasi najmłodsi uczniowie świętowali ten dzień. Również młodzież przypomniała sobie o dziecięcych czasach i przyniosła swoje ulubione maskotki. Nasz oddział przedszkolny także hucznie celebrował święto misi. Maluchy miały spotkanie z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Dzieci zostały uhonorowane plakietkami i puzzlami z misiami. Za nami kolejny fajny dzień, który przypomniał nam o tym, że nieważne, czy to jutro, czy to dziś, ale wszystkim jest potrzebny miś :) Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za bycie z nami.

Samorząd Uczniowski
22 listopada 2018 r. zapraszamy Rodziców na zebrania:

16.30 - oddział przedszkolny

17.00 - klasy I – VI

17.30 - klasy VII – VIII i III gimn.

Tematy główne – wyniki w nauce i zachowaniu, fonoholizm.


Góra Grosza

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! W dniach 23.11.2018- 21.12.2018 Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi akcję „Góra Grosza”. Zebrane pieniążki będą przekazane Towarzystwu „Nasz Dom” na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnych rodzinach. Prosimy o wsparcie akcji. Zbieramy drobne monety: 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr. Wolontariusze będą zbierać datki podczas wszystkich przerw w szkole. Dziękujemy !


My i Niepodległa

9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Bijemy rekord dla Niepodległej". O godz. 11.11 uczniowie polskich szkół w kraju i za granicą odśpiewali hymn państwowy. Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii. Rozstrzygnięto także konkurs "Życzenia dla Niepodległej". Wyróżnienia - nagrody książkowe otrzymali:

kl. I a - Laura Birek, Maksymilian Niewiadomski, Hubert Skrzyński

kl. I b - Martyna Dudkiewicz, Nela Jędrych, Aleksandra Kubacka

kl. I c - Lena Skalska, Bartosz Skalski, Julia Bieńczak

kl. II a - Karolina Stanuch, Franciszek Wereski, Maja Pszenna

kl. II b - Barbara Jakubik, Magdalena Kaczorowska, Natalia Wąsik

kl. III - Julia Religa, Dagmara Kosińska, Nikola Jaskulska

kl. IV a - Jakub Siwek, Patryk Waligórski, Aleksander Bocheński

kl. IV b - Wiktoria Pytlakowska, Magdalena Sumińska, Michalina Pytlakowska

kl. IV c -Julia Ptaszyńska, Paulina Głowacka, Maja Wicik

kl. V a - Magdalena Dudkiewicz, Olena Rybak, Patrycja Bogucka

kl. V b - Julia Straczuk, Szymon Wdowiarek, Eliza Regulska

kl. V c - Zuzanna Jankowska, Oliwia Ociesała, Julia Adamczewska

kl. VI a - Michał Marszałkowski, Szymon Regulski, Katarzyna Dudkiewicz

kl. VI b - Hubert Góral, Dominika Król, Paulina Bochińska

kl. VII - Maria Kowalska, Martyna Czerniawska, Maciej Kajak

kl. VIII a - Mikołaj Dyczka, Jan Lesiak, Adam Roszkowski

kl. VIII b - Aleksandra Dziewulska, Maciej Sokołowski, Wiktoria Kopeć

kl. III gimn. - Katarzyna Pasierbik, Mateusz Kowalczyk, Dominika Bluhm

Gratulujemy :)
Świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2018 r.:

- udział w akcji „Bijemy rekord dla Niepodległej” - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 11.11;

- rozstrzygnięcie konkursu „Życzenia dla Niepodległej”;

- akcja „ W naszej szkole każdym oknie - biało-czerwona”.

11 listopada 2018 r.:

- występ okolicznościowy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w miejscowym kościele po mszy św. o godz. 10.00, zapalenie zniczy przy Kopcu wolności usypanym w 1928 r. przez społeczność szkolną.
A Ty, czy wiesz, czym oddychasz w naszej miejscowości?

Zagłosuj i zachęć innych do głosowania w II edycji konkursu „Wiem, czym oddycham”. Walczymy o czujnik jakości powietrza, a przede wszystkim o nasze zdrowie i czyste środowisko.

Link do głosowania - TUTAJ


Czekamy na Twój głos i dziękujemy za wsparcie!

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie, prosimy o zapoznanie się z listem Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnegolist do pobrania
Akcja - 1000 KSIĄŻEK dla Szpitala Zachodniego w Grodzisku MazowieckimNasza szkoła w Zaborowie dołącza do akcji na rzecz dzieci. Zbieramy książki dla pacjentów Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Większość z nich to niemowlęta i dzieci do 2 roku życia. Kolejne 25% dzieci to przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pozostałe 25% to nastolatki. Docelowo zbiórka dotyczy nowych książek, ale jeśli jesteście w posiadaniu książek używanych lub literatury dla rodziców, to również z radością je przyjmiemy. Każdy, kto chciałby podarować książkę, proszony jest o przyniesienie jej do p. Wioletty Dziedzic (sala nr 5).


5 listopada uczniowie klasy 2b, 3 oraz Oddział Przedszkolny odbyli wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie wzięli udział w lekcjach historycznych pt.” Król wojownik” oraz „Królewska rodzina”.Spacerując po królewskich komnatach, uczniowie zobaczyli dzieła sztuki upamiętniające zwycięstwa króla Jana III. Dowiedzieli się z nich, jakiego rodzaju bronią posługiwał się król i jaką zbroję nosił. Rozwiązując zagadki, poznali nazwy miejsc, w których król stoczył zwycięskie bitwy, dowiedzieli się, jakimi cechami charakteru musi odznaczać się doskonały wódz, co król pisał w listach do królowej Marysieńki z wypraw wojennych i jak nazywał się jego ulubiony rumak. W trakcie spaceru po najstarszej części pałacu uczniowie poznali wszystkich członków rodziny królewskiej Dowiedzieli się, czym pałac różni się od zamku oraz jak królewska rodzina spędzała czas w Wilanowie. Poznali także, które pomieszczenie należało do króla, a które do królowej oraz policzyli, kto zajmował większą liczbę komnat – król czy królowa… To była niezwykła podróż w czasie.

Małgorzata Cwynar


1 listopada - Wszystkich Świętych (dzień wolny od zajęć)

2 listopada - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych


"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna akcję „Kość i kocyk”. Tak jak w latach ubiegłych chcemy wspomóc Zwierzakowo Gminy Leszno. Zwracamy się z prośbą o wsparcie nas w tym szczytnym celu i podarowanie np. suchej karmy, karmy w puszkach , kocyków, zabawek dla zwierząt. Akcja trwa od 29 października do 23 listopada. Przyniesione dary można przekazać do p. M. Słomki. Za udział w akcji uczniowie otrzymują dodatkowe punkty. Za życzliwość z góry dziękujemy.
Zebrania z Rodzicami - 18 października 2018 r. Temat główny – wyniki w nauce i zachowaniu.

16.30 - oddział przedszkolny

17.00 - klasy I a, I c, II, IV, V, VI

17.30 - klasy I b, VII, VIII, III gimnazjum

Zebrania w klasie III i IV c szkoły podstawowej odbędą się w późniejszych terminach.
Materiały dla Rodziców - Moje dziecko w sieci

Chroń dziecko w sieci przed szkodliwymi treściami

Nadmierne korzystanie z komputera przez dzieci i młodzież

Pomyśl, zanim wrzucisz

Twoje dziecko bezpieczne w sieci

Osiągnięcia dziecka kończących oddział przedszkolny w roku szkolnym 2018/2019
Informacja Rady Rodziców na temat ofert ubezpieczenia Dzieci w r. szk. 2018/2019

Informacja ogólna

Szczegóły oferty nr 1

Szczegóły oferty nr 2


20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Z tej okazji w oddziale przedszkolnym zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Symbolem tego dnia stały się kolorowe baloniki - wszystkie przedszkolaki można więc było spotkać z balonikiem w rączce. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku z przepysznym tortem. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się .


13 września 2018 r. (czwartek) o godz. 17.30 zapraszamy Rodziców na spotkania z Wychowawcami. Temat główny – sprawy organizacyjne.

.


Organizacja pracy szkoły 3 września 2018 r. – w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Dowóz autokarem szkolnym – godziny bez zmian.

8.00 – Msza Święta w miejscowym kościele

9.00 – spotkanie ogólne w sali sportowej.

9.40 – spotkania z wychowawcami.

Dodatkowe odwozy autokarem szkolnym – 11.15 – na Wąsy, 11.45 – na Wólkę.

Pozostałe odwozy – godziny bez zmian.

Opieka w szkolnej świetlicy – do 17.30.